Pisk podczas rozruchu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio w moim polonezie podczas rozruchu silnika ( w ostatniej fazie) słychać charakterystyczny pisk. Co to może być coś z rozrusznikiem?? Dodam że paski są dobrze napięte.
  
 
Pasek klinowy.Sprawdz jeszcze raz.
  
 
A czy da się napiąć pasek pompy wodnej?? Bo od alternatora jest dobrze napięty.
  
 
Ale przecież pompe wody i alternator napedza ten sam pasek.
  
 
Sory pomyliłem się , chodzi mi o ten pasek od wspomagania, czy go się napina??

[ wiadomość edytowana przez: wento dnia 2009-10-23 16:56:08 ]
  
 
Napewno da sie go napiać. Tylko ze nie wiem jak to zrobic.
  
 
Przesuwa się pompę śrubą. Najlepiej od dołu widać.
  
 
Jako ciekawostke dodam , ze system napinania pompy wspomagania jest identyczny jak alternatora w 1.4
  
 
Zasrany napinacz paska alternatora.
W moim Poldoroverze wymieniałem sobie alternator (alternatywnie) i największy problem to było dla mnie ożenić od nowa to dziadostwo, skręcane tą śrubką, która napina pasek. Trafiłem dopiero wsadzając w to obie łapy, stojąc nad Polonezem, ekwilibrystyka wyższej próby.
Ale altek (z Allegro za 70 PLN wraz z kosztami przesłania) okazał się tak samo sprawny, jak to wynikło z mojego sprawdzania go empiryczne mym miernikiem uniwersalnym. Sprawdziło się w praktyce, że wszystkie diody prostownicze w nim, diody wzbudzania, uzwojenia stojana oraz wirnika posiadają w pełni swą jak potrzeba, sprawność. Krowę, tj. akumulator 62 AH ZAP Piastów ładował on z pełnym zapału, zagrzanymi fazami stojana i grzejącymi korpus wymiennika ciepła, diodami prostowniczymi zupełnie poprawnie.
  
 
A co to ma do rzeczy? Może sobie bloga załóż?