[mkVII] podłączenie radia inne niz Fordowskie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie jest maly problem.Szukalem czegos w szukajce na moj temat ale nic nie znalazlem.Wymienilem radio ford 5000 na Becker traffic pro 4720.Nie pierwszy raz podlaczam radjo i zawsze bylo git i to tak jak byc powinno a tu mi rece opadaja.Chce zrobic tak ze jak wylaczam zaplon i zabieram kluczyki to radio ma sie wylaczyc.Za cholere tego nie moge zrobic.Radio ford 5000 sie wylaczalo a to nie chce.Czemu??Coi jest nie tak
  
 
po kropce lub przecinku stawia sie spacje.
inaczej zle by sie czytalo.
nie pomoge jak mi nie pokazesz tylu / zlacza tego beckera.
  
 
normalne iso. Typowy standart.
  
 
1. normalnie to pisze sie STANDARD.
2. http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isoshop.htm
tu troche info.
3. wypada sprawdzic czy masz + po stacyjce i staly +.
moze ktos wczesniej babral cos w esioku.
  
 
no wlsnie nikt tam nic nie robil.Jest oryginalna wiazka, i tylko jeden + stały a po zaplonie nic.Sa ze dwa minusy, jeden od swiateł, stały plus, i jeszcze jeden od cholera wie czego.Ale przypomne ze fordowskie gaslo jak trzeba
  
 
Skoro Ford 5000 grało i się wyłączało po przekręceiu kluczyka, to w wiązce muszą być dwa plusy, innej możliwości nie ma.
Kostka ISO jest "modyfikowalna", można podłączyć zasilanie tak, żeby odbiornik się wyłączał lub na stałe był włączony nawet po wyjęciu kluczyków.

Weź miernik i posprawdzaj gdzie są OBA plusy, tylko tym razem przekręć kluczyk inaczej ciężko znaleźć plus po stacyjce. Jeśli jakiegoś napięcia nie ma sprawdź bezpieczniki.
Jak już znajdziesz oba plusy (w kostce FORD), sprawdź gdzie trafiają w kostkę ISO, kto wie, może jednak ktoś coś mieszał.

Jakiej przejściówki używasz do podłączenia radia z instalacją Forda?
Do swojego radia miałem dwie kostki ISO, jedna która wyłączała radio po wyjęciu kluczyka, druga zostawia radio włączone i właśnie ta jeździ ze mną w aucie.

A najlepiej zrób dwa zdjęcia, jedno kostki Ford, drugie kostki z radia i będziemy myśleć...
  
 
Kolego, masz stały plus, tzw memory podpiete pod normalny plus radia i dlatego Ci ciagle gra. Musiałbyś zamienic memory z plusem, lub rozłączyć kable jeśli ktos je juz kiedys złączył.
  
 
Powiem tak.Przejsciowki nie uzywam zadnej.Wczesniej kable oryginalne forda tzn. wtyczki byly obciete przez jakiego DEBILA i jak wsadzilem fordowskie to posklejalem temat jak nalezy.Teraz przyszedl czas na Beckera i wtyczki usunolem, dzialam na golych kablach.Musze sprawdzic bezpiecznik bo to nie mozliwe zeby nie bylo dwuch +ów.
  
 
zauważ, czy kable żólty i czerwony nie są zamienione (często mają wtyczki pozwalające na taką zamianę).
  
 
Kolego, przekreacasz stacyjke na zaplon i miernikiem wylapujesz 2 kable na ktorych jest plusik, wylaczasz stacyjke i patrzysz na ktorym zniknąl! Kabel na ktorym znikneło napiecie dajesz pod zasilanie radia, ten na ktorym nie zniknelo pod memory i ot cała filozofia
  
 
Ot cała filozofia..... pieknie ujete i tak wlasnie wiedzialem ze ma byc i tak robilem ALE tak nie jest i nie ma.Nie mam kiedy ale musze sprawdzic bezpieczniki bo u mnie na zoltych jest NIC.I tu pytanie, ktory bezpiecznik jest odpowiedzialny za tą czesc auta?
  
 
Kolego, skoro poprzednie radyjko tak działało i trzymało pamiec to musiało miec i plus zasilajacy i pamięć. Chyba, że Ci nie gasło po wyłączeniu kluczyka!
  
 
gaslo i wszystko bylo git.A plus mi zostal tylko jeden na bank
  
 
Cytat:
2009-11-06 09:13:56, maniek0012 pisze:
gaslo i wszystko bylo git.A plus mi zostal tylko jeden na bank



A jak ściągałeś kostkę z fordowskiego nie uciekł Ci gdzieś kabelek po deskę?
Dla mnie też dziwne, że najpierw jedno gasło a teraz inne nie. Ja dałem przejściówkę i żeby Pioneer nie gasł musiałem przekładać. Więc może załóż z powrotem kostkę z forda i na oryginalnym sprawdź czy działa jak poprzednio. A potem zastosuj przejściówkę.
  
 
spróbuj zamienić masę z minusem to powinno pomóc bo jak masz standardowe radio i potem zmieniasz na inne to masz kostke fordowska i dajesz przepinke na iso to raz nie bedzie ci trzymał pamięci radia i po 2 moze być cały czas włączone

[ wiadomość edytowana przez: sarnaa1 dnia 2010-06-28 11:10:55 ]