Policyjne radary inne spojrzenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podaję link do artukułu w dzisiajszym Auto Świecie na temat sprzętu naszej policji.

artukuł o policyjnych radarach
  
 
Wie ktoś może czy w Polsce jest dużo fotoradarów ?
Zastanawiam się czy są powiedzmy 2 w Warszawie, czy też jest to powszechniejsze "zjawisko".


pzdr
Adam
  
 
agrzele - a kto na to pytanie może ci odpowiedzieć? Chyba tylko WRD KSP ale wątpię, czy chcą udzielać takiej informacji, gdyż niedługo społeczeństwo się nas zapyta : ile sztuk broni mamy na wyposarzeniu na Komisariacie?. Tego nikt nie wie , objęte to jest tajemnicą służbową. Wiadomo tylko, że są wideoradary montowane na czas określony w newralgicznych częściach naszej kochanej stolicy ale i wideoradary montowane na samochodach... i te są bardziej dla piratów drogowych grożne , bo nikt nie zna dnia ani godziny....
Dowiaduje się taki dopiero jak otrzyma piekna fotkę w korespondencji i zaproszenie na Waliców do WRD KSP.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
niedługo społeczeństwo się nas zapyta : ile sztuk broni mamy na wyposarzeniu na Komisariacie?. Tego nikt nie wie , objęte to jest tajemnicą służbową.



Co wiecej - pewnie nikt nie wie, ile z tego zadziala
No, ale jak Glocki sie dostaje w nagrode albo za zaslugi...
Ale to tak "przy okazji". A artykul niestety niewiele mowi tak naprawde...
  
 
Podobno wczoraj w Telewizji była informacja że Straż Miejska ma zostać przeszkolona do obsugi radarów i pokrewnych i uzyskać uprawnienia do zatrzymywania samochodów.

Czy ktoś mógłby tę informację zweryfikować
  
 
To byłoby Gosiek bardzo żle dla nas kierowców.
  
 
pin555 - z tą bronia nie jest całkiem tak. Pistolety Glock nie dostaje się u nas za zasługi. Byłem pierwszym Wydziałem w Warszawie który cały otrzymał Glock17 na wyposażenie. P o prostu jak ma się dupę nie komendanta, który o to nie dba i nie wyrobił sobie układów w Komendzie Wojewódzkiej to jego Misie bedą chodzili do końca świata ze wzbudzającymi politowanie i śmiech pistolecikami P 64. Chociaż Glock nie jest wcale taki dobry na jaki wygląda. Mam prywatniego Sig sauer p220 i to jest dopiero broń a niewiele droższa od Glocka. Ale wiadomo, że tak jak w każdym przetargu austriacy dali w łapę za kontrakt... i mamy Glocki. I to cała prawda, a żaden nie dostaje za zasługi... bo bym musiał chodzić z Pepeszą Ale to chyba inny temat.
Pozdrawiam.
  
 
andmak... masz rację . Spytajcie się każdego handlarza na bazarze. Z policjantem się dogadasz, ale ze Strażnikiem NIE. To tqaka forrmacja jak nieodżałowana a politowania godne ORMO.
  
 
Cytat:
2003-08-28 10:40:05, miodek997 pisze:
andmak... masz rację . Spytajcie się każdego handlarza na bazarze. Z policjantem się dogadasz, ale ze Strażnikiem NIE. To tqaka forrmacja jak nieodżałowana a politowania godne ORMO.



Miodku, bo sam powiedz kto idzie do Straży Miejskiej?? Jakby się nadawali do Policji, to pewnie tam by pracowali, a jak nie to ...
  
 
jackal - nic dodać nic ująć. Masz słuszność. Ale kogo oni biorą do tej straży? Chociaż ze wstydem muszę przyznać, że nabór do policji też nie jest doskonały. Pomimo sita egzaminów z których przechodzi może 20 % ochotników... to jak widzę nowe kadry policjantów to nieraz nóż w kieszeni się otwiera. Część chyba dostaje się tylko za protekcją i znajomościami. Nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć. Rozumię kiedyś , kiedy nie było ch ętnych ale teraz... na 1 miejsce jest kilkunastu chętnych i z tego grona nieraz wybiera się kretyna który psuje opinię całości. Młodzi policjanci robią takie żeczy ,że nam starym włos się jeży na głowie. Napady, wymuszanie haraczy... co się wyprawia? Wstyd i hańba dla Policji. Na szczęście wcześniej czy póżniej eliminowani są tacy z grona ale ślad zostaje.... i społeczeństwo pamięta tylko to co złe. Dobrego się szybko zapomina. Ale jak w życiu.
Ale się ropisałem... jeszcze Nobla dostanę.
Pozdrawiam wszystkich uczciwych... chyba są tylko tacy w naszym gronie?
  
 
Cytat:
2003-08-28 14:08:37, miodek997 pisze:
jackal - nic dodać nic ująć. Masz słuszność. Ale kogo oni biorą do tej straży? Chociaż ze wstydem muszę przyznać, że nabór do policji też nie jest doskonały. Pomimo sita egzaminów (...)



Miodku, bo te konkursy i egzaminy zdają pewnie najsprawniejsi, czyli podstawieni wysportowani gangsterzy, a nie wymoczki i lelaki po 5 latach wyniszczjących organizm studiów

Co do radarów, to policja będzie miała sprzęt coraz lepszy, na to nie ma rady, pozostanie dostosować się do przepisów. Fotoradarowi nie dasz w łapę, jest zdjęcie trzeba płacić. Wiesz co mnie najbardziej niepokoi, to że system nie będzie równy dla wszystkich. Zawsze znajdą się osobniki "dłuższe" niż resztą, co sie wykupią i nie będą płacić. A prawo ma być równe dla każdego.

Popatrz co sie teraqz dzieje przy "suszarkach", mnie spisują, a inni grzeją ile fabryka dała, bo pan władza ma zajęte ręce pisaniem, a kolega je kanapkę .
  
 
Skoro o policjantach .... mnie wkórwia to że jeden smarkacz z mojej wsi ( może 20 lat) dostał się do policji i ......
...oczywiście... raz widziałem jak nie mógł iść prosto po wyjsciu z samochodu......
A Jak nie był w policji to nigdy by się nie odważył jeżdzić po pijaku...
  
 
Jackal i Many- zgadzam się z Wami.. macie właśnie przykłady... ale świata sie nie zmieni. Po iluś latach życia dochodzi się jednak do takiego wniosku i ... płynie się z prądem. Gdy się znajdziesz miedzy wrony... znacie to przecież. A świat nie jest stworzony z ideałów/ Ale się rozgadałem jak pseudofilozof. Wystarczy już chyba tego... nie zmini się tego świata chodż by się chciało.
Pozdrawiam.
  
 
A od dzisiaj sie zaczyna policyjna akcja bezpieczne powroty z wakacji.
Wiec uwaga na radary !!!!
  
 
Cytat:
2003-08-29 09:10:11, miodek997 pisze:
Jackal i Many- zgadzam się z Wami.. macie właśnie przykłady... ale świata sie nie zmieni. Po iluś latach życia dochodzi się jednak do takiego wniosku i ... płynie się z prądem. Gdy się znajdziesz miedzy wrony... znacie to przecież. A świat nie jest stworzony z ideałów/ Ale się rozgadałem jak pseudofilozof. Wystarczy już chyba tego... nie zmini się tego świata chodż by się chciało.
Pozdrawiam.



Jeśli o mnie chodzi, to nigdy nie płynę z prądem i nie idę na kompromis, bo co to właściwie jest kompromis?
Ja mam być w zgodzie z własnym sumieniem, a nie z bandą nieudaczników. Popatrz jak jest na świecie, każdy chce równać do najlepszych, a w Polsce jak sąsiad ma lepiej, to trzeba go zgnoich. Nam się nie chce to niech inni też lepiej nie mają. Kończę, bo już polityką zaczyna pachnieć.
  
 
Cytat:
2003-08-28 10:37:34, miodek997 pisze:
pin555 - z tą bronia nie jest całkiem tak. Pistolety Glock nie dostaje się u nas za zasługi.



Moze i tak. Pewnie i warszawskosc Warszawy tu pomaga
Ja znam goscia, ktory dostal jako wygrana w pewnym hmm.. konkursie... Ale moze i z komendantami jest jak mowisz.
W kazdym razie Glocki maja Ci_Z_Wojewodzkiej.

PS. Nie pracuje w tej firmie, jakby kto pytal, ale nie mialbym
nic przeciwko temu (gdyby tylko bylo normalniej) - jakby znow ktos pytal