[MKVII] 1.6 16V, nagle przestał odpalać

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
opisze po krótce historię "nie odpalania" :

- miałem dzwona z przodu

- wyciągnąłem uszkodzony reflektor (prawy) - Essi działał normalnie

- 10 dni stało auto niejeżdżone i nie odpalane

- dziś montowałem nowy reflektor, wcześniej auto nie uruchomiałem, otwieram pilotem auto, podłączyłem reflektor, świeci ładnie

- odpalam Essiego - a tam coś buczy w komorze silnika i w ogóle nie kręci?? przekręcam stacyjką, typowe kontrolki się świecą, ale nie kręci ... trupek?

Nie wiem czy coś mi sie nie odłączyło przypadkiem, czy może autoalarm coś przyblokował, czy może spalił się jakiś bezpiecznik? Będe wdzięczny za rady, gdzie szukać awarii ?

Pozdro, M.

[ wiadomość edytowana przez: mishka77 dnia 2009-11-09 23:03:45 ]
  
 
"a tam coś buczy w komorze silnika i w ogóle nie kręci"
Postaraj sie bardziej opisac to "buczenie".
Moze poprostu zdechl akumulator
  
 
Sprawdź podciśnienia z tyłu silnika one często parcieją i wtedy trudno odpala i rurki gumowe z silnikiem
  
 
- elektryczne szyby działają, więc gdyby Aku padł to chyba chociaż by hechłał, a tutaj nic nie kręci, kaplica...

- przekręcam kluczyk w stacyjce i wówczas jest taki dźwięk jakby silniczka, przez 3 sekundy, pozniej juz nic, chyba że znowu cofnę kluczyk i powtórzę sytuacje to znowu słychać ten dźwięk
  
 
Cytat:
elektryczne szyby działają, więc gdyby Aku padł to chyba chociaż by hechłał, a tutaj nic nie kręci, kaplica...



W moim essim ostatnio padł jak nie jeździł kilka dni po odpaleniu z drutów auta sąsiada... szyby działały, światła, radio itp.. ale nie hechłał ... z drutów odpalił i pojechał sprawny ..
  
 
Cytat:
2009-11-10 09:41:27, mishka77 pisze:
- elektryczne szyby działają, więc gdyby Aku padł to chyba chociaż by hechłał, a tutaj nic nie kręci, kaplica... - przekręcam kluczyk w stacyjce i wówczas jest taki dźwięk jakby silniczka, przez 3 sekundy, pozniej juz nic, chyba że znowu cofnę kluczyk i powtórzę sytuacje to znowu słychać ten dźwięk



Ten dźwięk to Pompka Paliwa / Sprawdź Rozrusznik czy kable ma powpinane czy coś się nie odłączyło po Dzwonie
  
 
dzięki za info...

tylko jak pisałem, po dzwonie jeździłem nim kilka razy i było OK

1. nie wiem na które kabelki zwrócić uwagę

2. czy to może być bezpiecznik któryś?
  
 
Ale jak postał 10 dni... ?
Szczególnie że ostatnio zimno było.. ja na aku stawiam.

Cytat:
2009-11-10 10:01:22, mishka77 pisze:
dzięki za info... tylko jak pisałem, po dzwonie jeździłem nim kilka razy i było OK 1. nie wiem na które kabelki zwrócić uwagę 2. czy to może być bezpiecznik któryś?

  
 
Cytat:
2009-11-10 10:03:00, Chouna pisze:
Ale jak postał 10 dni... ? Szczególnie że ostatnio zimno było.. ja na aku stawiam.



parkuje w garażu, ale sprawdze Aku, fakt że szyby działają troche wolno i automatyczne zamykanie też jakby troche dostało laga....
dziex
  
 
Sprawdz wyłącznik bezwładnościowy przy nogach kierowcy pod plastikiem.Powinno go wyłączyć przy zderzeniu.
Edit.
Ale to chyba nie będzie to bo jak piszesz pompa dział atylko nie kręci

[ wiadomość edytowana przez: danek7902 dnia 2009-11-10 10:16:37 ]
  
 
Cytat:
2009-11-10 10:05:16, mishka77 pisze:
parkuje w garażu, ale sprawdze Aku, fakt że szyby działają troche wolno i automatyczne zamykanie też jakby troche dostało laga.... dziex



Naładuj Akumulator Prostownikiem i będzie palić / jeśli nie to posprawdzaj kable idące do Rozrusznika czy nie jest tam nic odpięte
  
 
Cytat:
2009-11-10 12:08:53, DriF pisze:
Naładuj Akumulator Prostownikiem i będzie palić / jeśli nie to posprawdzaj kable idące do Rozrusznika czy nie jest tam nic odpięte



Faktycznie to była kwestia słabego Aku, niestety ładowanie prostownikiem nie wiele dało, stary Aku już trupek... Dzięki za pomoc wszystkim!

Musze kupić nowy, jakie parametry powinien spełniać? Taki może być ? AKUMULATOR 12V 53Ah 540 A CENTRA FUTURA