[OGÓLNE] Dziwny świst i gwizd przy wyższej prędkości

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam następujący problem w swoim essim.
Przy większej prędkości - ok 100 km/h czasami cos zaczyna wyć z przodu i słychac lekki gwizd i szum. Tak jakby z lewej strony. Łozyska sprawdzone i są ok. Zaczęło sie to dziać po wymianie opon na zimowe ale w tamtym roku na tych oponach nie było tego słychać.
Co może byc tego przyczyną?

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-03 22:39:17 ]
[ powód edycji: Temat ]
  
 
może są źle wyważone ,a może są po złej stronie ,a może to "czasami" nie są opony .No i wyszedł mi ocean
Co z zakrętami,po jakiej nawierzchni jechałeś(sucho,mokro)?
A może to silnik
  
 
Na zakrętach jest ok, może to oponki bo własnie to zaczęło sie dziać po wymianie na zimówki. Jeździłem i po mokrym i po suchym asfalcie. Silnik to chyba raczej nie bo sprawdzałem na luzie na wysokich obrotach i nic sie nie działo

PS. A czy przyczyną może być niski poziom oleju w skrzyni?

[ wiadomość edytowana przez: jarzyn1982 dnia 2009-11-13 14:56:46 ]
  
 
u mnie jest dokładnie to samo przy przyspieszaniu w granicach około 40 - 80 Km/h, po przygazowaniu na postoju nic nie świszczało, tylko kiedy skrzynia pracuje, więc bardzo możliwe że to zależy od poziomu oleju, ale może byc to tez jakaś pierdółka..
  
 
dzis mialem to samo. zmienilem na zimowki i dzis przy predkosci 140 km/h wlasnie slyszalem taki świst. myslalem ze moze po prostu wiatr tak wlatuje i nadaje tak dzwiek ale z tego co czytam po prostu moze byc to wina zimowek. na letnich tego nie mialem.
  
 
Dziqu 10 wymieniłem olej w skrzyni i nadal gwiźdże więc to nie od oleju zależy. Zapewne opony, bo innej przyczyny raczej nie widzę