[MKVII] Luzny drazek zmiany biegow, dlaczego?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam luzny drazek zmiany biegow.Biegi wchodza ładnie ale caly drazek po wrzuceniu 1, czy 3 lata sobie swobodnie.Czemu tak jest, co jest do wymiany?
  
 
a w innych autach z podobnym przebiegem (albo i nowych) nie lata?
  
 
a nie wiem, mozna cos z tym zrobic?
  
 
Można. Trzeba obejrzeć sam mechanizm zmiany biegów. Jeśli to stało się nagle, trzasnęło coś w zewn. mechanizmie zmiany biegów.
Może po prostu mechanizm jest już zużyty.
Dobry mechanik oceni, co jest do wymiany, części nie są bardzo drogie.

Surec, to, o czym mówisz, występuje może w Renault, ale nie w IB-piątce. U mnie dźwignia zawsze chodziła i chodzi lekko i bardzo precyzyjnie.
  
 
to jest juz od momentu jak go kupilem.A ciezko jest to wymontowac i wsadzic spowrotem sprawne??
  
 
mialem podobny problem az kiedys wogole drazek zastarjkowal i zrobil sie tak luzny ze nie dalo sie wbic zadnego biegu. Wszedlem pod auto okazalo sie ze rozlecial sie krzyzak laczacy drozek z ciegnem skrzyni. Po skreceniu zwykla sruba biegi wrocily do normy a drazek juz wogole nie ma luzu...
  
 
srvrserver dzieki za podpowiedz, znajde kanał i chwile to zobacze czy to tam jest pies pogrzebany
  
 
Cytat:
2009-11-17 12:33:06, srvrserver pisze:
mialem podobny problem az kiedys wogole drazek zastarjkowal i zrobil sie tak luzny ze nie dalo sie wbic zadnego biegu. Wszedlem pod auto okazalo sie ze rozlecial sie krzyzak laczacy drozek z ciegnem skrzyni. Po skreceniu zwykla sruba biegi wrocily do normy a drazek juz wogole nie ma luzu...



Zazwyczaj jest to wlasnie ustrka krzyzaczkow
  
 
mam to samo i jak wjechalem na kanal zobaczylem z mechanikiem razem ze wlasnie ten łącznik ma straszne luzy. mowil zebym pojechal na szrot i kupil. mozna to jakos srubą dokrecic? bo nie mam za bardzo dostepu i czasu latac po szrotach
  
 
nie wiem jak jest on standardowo motowany bo poczas jazdy rozsypal mi sie (podejrzewam ze jakos nitowany) ... wjechalem na kanal wzialem srube 8mm (na klucz 13) pasuje idealnie wystarczy dobrac odpowiednia dlugosc. Skrecilem z wyczuciem zeby nie bylo luzu i zeby nie polamac tego plastiku. Skontrowalem druga nakretka zeby sie nie rozkrecalo i jezdze juz tak ze 3 miechy i jest wszystko ok...


[ wiadomość edytowana przez: srvrserver dnia 2009-11-17 15:13:12 ]
  
 
Witam
Mozesz spróbowac kupić nowy krzyżak ale zdaje się że dostaniesz go tylko i wyłącznie z drążkiem zmiany biegów do nabycia oczywiście tylko w ASO a cena hmm nie wiem ale sie u mnie szykuje taka akcja więc niedługo będe wiedział .
Pozdrawiam