Tłoki do silnika 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam taki mały problem gdyż obiecałem koledze swój stary silnik wyremontować i mu włożyć do jego 2104 i chciałbym rozwiercić cylindry tylko nie wiem od czego tłoki
  
 
Do łady są produkowane tłoki o różnych rozmiarach 72.00,72,20,76,20,76,40,76,60 itp....Też ostatnio robiłem remont,mi chyciły dopiero 76,60....Teraz docieram) Podobno Berta są dobre......

Pozdrawiam!!
  
 
zgodzę się z tobą ale mnie interesuje wymiar większy od orginalnych nadwymiarów czyli moze od 1.6 nie wiem czy pasują ale chciałem już zrobić coś więcej bo w sumie to mógłbym pierwszy szlif czyli 76.2 i to by starczyło ale jak się bawić to czemu nie na 77 tylko od czego tłoki będą pasować żeby nie przerabiać korbowodów i sworzni o to mnie chodzi
  
 
Dobry- z tego co rozmawialem z panem Wegrem Mechanikiem(przez -pol nocy) wynika co nastepuje:
1) Jezeli silnik podstawowy byl 1.5 (2103-engine) to mozna go rozwiercic maksymalnie do 79 - czyli nominal silnika 1.3.
Ale jest to ostatecznosc i wiecej remontu juz nie zrobisz na tych cylindrach bo sie dokopiesz do kanalow wodnych(chyba ze sie tuleje wsadzi ale ja nie wiem czy to w ladzie mozna, podejzewam ze tak)
wegier przestrzegal ze silnik moze wybuchnac!
2) do tego NALEZY oszlifowac inaczej wal korbowy- jak- patrz archiwum forum AUTOLADA forum Auto Lady
Ponadto znajduja sie tam opisy jak wyciagnac z silnika jeszcze pare konikow.
Tak spreparowany silnik, jest taki sam jak z niwy 1.6 z ta mala roznica ze nie zrobi sie nadwymiaru na kolejny remont.
Jak twierdzi Pan Inzynier - auto niezle wymiata"

Tloki-nominal z silnika 1.3