Gdzie wiatrak dmucha?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam pytanie - czy w 2107 wiatrak dmucha na silnik czy na chłodnicę?
Pytam bo mi dmucha na silnik.
  
 
Wiatrak zawsze, i tylko zawsze dmucha na chlodnice))
Jarek
 
 
W rozumieniu kolegi Janisza (chodzi chyba o to, w którą stronę dmucha) to dmucha na silnik właśnie; choć precyzyjniej należy powiedzieć, że zasysa gorące powietrze od chłodnicy wymuszając w ten sposób obieg powietrza...
  
 
Precyzując wypowiedź Jarka wiatrak zasysa poietrze z komory silnika i dmucha przez chłodnicę na zewnątrz. Było to dla mnie nielogiczne, że ciągnie ciepłe powietrze ale przy takiej wydajności wiatraka nie zdąży się nagrzać.(tak mi wytłumaczyli bo też myślałem że źle dmucha)Generalnie wiatrak ma się obracać wypukłą częścią skrzydełek do przodu
  
 
Janisz nie sluchaj ich.Pewnie byli po 7 piwie .Wiatrak zasysa powietrze sprzed chlodnicy i dmucha na silnik tak jak mowi Lewy_Iowicz.czyli u ciebie jest dobrze.A te madrale niech mi wytlumacza co bedzie jak wiatrak bedzie zasysal powietrze od silnika i dmuchal na chlodnice.Póki auto stoi to ok a co bedzie jak ruszy(po dluzszym postoju w korku np.)?????Od przodu pęd powietrza a od tylu wiatrak?????I myslicie ze to bedzie dzialac?????A potem post"Koledzy pomozcie silnik mi sie przegrzewa!!!P.S.W nowych wersjach nivy o ile sie nie myle to dmucha na chlodnice ale tam wiatraki sa z przodu,przed chlodnica.A my omawiamy przypadek 2107,czyli wiatrak za chlodnica.
  
 
no wlasnie. Przeciez dmuchaloby pod wiatr...
a wiatrak ciagnie powietrze od przodu, wspomagajac to, co wpada bez jego pomocy przez atrape - czyli de facto dmucha na silnik, bo na silnik wpada ppowietrze przezen zassane i przelatujce przez chlodnice.
PS> To stwierdzam na trzezwo.
adasco
 
 
lecę sprawdzić
  
 
hehehe, czasami jak czytam, to stwierdzam że to lepsze niż kabaret... i za darmo

bez urazy
  
 
Góral , bo wystraszysz początkujących
  
 
Pamietam, jak zalozylem sie w swojej pierwszej pracy ze starszym kolega o wentylator. Konkretnie pytanie bylo takie:"Co sie stanie z moca pobierana przez wentylator jesli zdlawi sie go calkowicie na wylocie - wzrosnie czy zmaleje?"
Nadmieniam, ze przegralem wtedy flaszke, a testy wykonane za pomaca biurowego wentylatorka amperomierza (przyniesionego na drugi dzien z domu), sciany i kawalka tektury (aby oslonic go z boku), potwierdzily teoretyczny wywod kolegi (interpretacje wzoru na moc wentylatora).
Jasiu
P.S.
rozwiazania problemu nie podaje celowo
  
 
Janusz: wzrośnie??? (prąd)
Czy przegrałem flaszke???
  
 
Wnioski wyciagnij sam:

Pwen = q wen x ∆ p wen / η tot x 1000 [kW]

gdzie
Pwen - moc pobierana z sieci przez silnik wentylatora (kW)
q wen - przepływ powietrza przez wentylator (m3/s)
∆ p wen - ciśnienie całkowite wentylatora (Pa)
η tot = η wen x η tr x η m x η r
η tot - całkowita sprawność systemu (wentylator + silnik)
η wen - sprawność wentylatora łącznie ze stratami związanymi z pracą łożysk
η tr - sprawność przekładni pasowej
η m - sprawność silnika elektrycznego
η r - sprawność systemu sterowania (np. przetwornika częstotliwości), łącznie z jego wpływem na straty mocy silnika.
Wszystkie wartości są zawsze obliczane przy gęstości powietrza równej 1,2 kg/ m3.
  
 
cie choroba....
a ja musle, ze wiatrak powinien dmuchac:
WYSTARCZAJACO
 
 
wiatrak zasysa powietrze z bagaznika i pompuje je do przedniej lewej opony
  
 
A tak serio to chyba jednak powinien zasysac od strony chlodnicy do silnika
  
 
Cytat:
2003-08-28 20:49:04, Kamil_H pisze:
wiatrak zasysa powietrze z bagaznika i pompuje je do przedniej lewej opony




myślę że z tłumika będzie łatwiej, ale za to koniecznie przez przewód hamulcowy...
  
 
Generalnie wiatraki fajnie dmuchaja
  
 
Cytat:
2003-08-28 21:50:46, Leszek_Gdynia pisze:
Generalnie wiatraki fajnie dmuchaja


chlopaki tez fajnie dmuchaja
  
 
... w balonik
  
 
... w balonik