Czerwona Ładzianka 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oficjalnie po drogach nią nie jeżdżę gdyż nie posiadam prawa jazdy lecz niedługo je zdobędę i samochód będzie w ciągłej eksploatacji.
Na Łade nie mogę powiedzieć złego słowa stała lato jesień zimę na dworze przy 15 stopniowym mrozie po tak długim czasie odpaliła za 1razem teraz stoi w garażu i czeka na remont silnika oraz montaż instalacji LPG.

Zapomniałem dodać silnik 1500ccm


Ladzinka

[ wiadomość edytowana przez: Astro2107 dnia 2009-11-20 18:13:59 ]
  
 
Jaki profil mają opony z przodu?
  
 
175/70 R13

[ wiadomość edytowana przez: Astro2107 dnia 2009-11-20 19:56:28 ]
  
 
powiem ze duzo czeka Cie prac przy ladnej, acz kolwiek zycze efektow jak u mnie ktory rok tej lady??
  
 
91 grudzień dlaczego sądzisz ze dużo pracy remont lpg zmienić wszystkie drzwi i polakierować no i progi zmienić bo tych prawie niema ale to wszystko przez to ze stała
  
 
wiesz z ajkimi kosztami sie to wiąze?? zapraszam do postu 2107 1500 nowa w klubie. tak samo 91 rok. ogladnij zdjecia...
  
 
Remont koszt częsci mysle że 300 zł bede robił sam
Lpg około 800zł
Drzwi ciężko znaleźć ale będę musiał pojeździć po złomach
lakierowanie koszt lakieru o sam bede lakierował
  
 
znalazłem jeszcze jakieś fotki


  
 
Masz migomat? Kompresora i pistoletu do progów w sumie nei trzeba. Wałkiem opierdziel bo i tak trzeba dać barana.
  
 
Kompresor mam migomata nie mam ale będę najprawdopodobniej miał o co ci sie rozchodzi z tym baranem i wałkiem
  
 
Cytat:
2009-11-22 12:49:56, Astro2107 pisze:
Remont koszt częsci mysle że 300 zł bede robił sam Lpg około 800zł Drzwi ciężko znaleźć ale będę musiał pojeździć po złomach lakierowanie koszt lakieru o sam bede lakierował


Sorry, ale Ty piszesz na powaznie o 300 zł na części do doprowadzeniu tego pojazdu do względnego stanu? Zakładając nawet że wszystko będziesz robił sam to bez 1300-1500 pln to nawet nie podchodz i to bez wliczania w to LPG.
Bo gwaratuje Ci że jak rozbebeszysz grata to na progach i drzwiach się nie skończy, przynajmniej szacując jak wygląda z zewnątrz, dolicz jeszcze doprowadzenie mechaniki do względnego stanu.
Na Twoim miejscu szukał bym nowego auta, za 1500 PLN mozna już znależć naprawdę fajna "siódemkę", przy odrobinie szczęścia nawet z gazownią
[edit]
nie doczytałem że jeszcze planujesz remont silnika - to już kompletnie bez sensu brać się za ten egzemplarz.




[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2009-11-22 17:07:22 ]
  
 
Bierze olej dam pierscienie oddam głowice na szlif i zmienie tarcze sprzęgła nasmaruje układ kierowniczy ona z mechaniki tylko to ma zrąbane podłogę ma zdrową drzwi lakier lpg i nic więcej nie będę musiał w nia włożyć a pozatym gdyby rodzice mogli ja spzredać sprzedali by ja 4 lata temu a nie trzymali by je j9
  
 
remont silnika o tyle o ile zeby to bylo ok przy ogromny wlasnym wkladzie to okolo 1500zl, moze nawet 2000 plyny itd :/
podloga na bank przy podluznicach do spawania progi 60zl plus arkusz blachy drzwi z 150-200 zeby to mialo rece i nogi, lakier podklad szpachla papier rozpuszczalnik sitka i w cholere wiecej drobnostek lekko 1000z zeby mialo to rece i nogi robiac samemu, konserwa samemu robiac z 300zl na material wliczajac masy uszczelniajace, lpg kolo 1000zl,uszczelnienie skrzyni bo napewno kapie, sprzeglo pompki z 300 wyjdzie wszystko, zostawilbym na czesci to i kupilbym inna, moja juz wyszla 4000 z super sprawnym silnikiem i lpg 3 lata silnik nawet grama oleju nie bierze, felgi piaskowane w robocie lakierowane i nowe zimowki. przemysl sprawe czy warto sie zabierac za cos co moze sie zlamac ogladnij to bardzo dokladnie. robierz i skrob
jak oskrobiesz wytargasz wszystkie dziury wycen stan wowczas, na tej czerwonej tez nic nie bylo a sie znalazly male wrzery gdzie wylecialy dziurki ale juz nic nie ma. chcesz to odkladaj na moja czerwona kase bedziesz mail piekna pewna lade z LPG bez roboty taka prawda a tamta na czesci zostanie...
  
 
Cytat:
2009-11-22 17:14:24, Astro2107 pisze:
Bierze olej dam pierscienie oddam głowice na szlif i zmienie tarcze sprzęgła nasmaruje układ kierowniczy ona z mechaniki tylko to ma zrąbane


Taaak, oczywiście, jak zaczniesz rozbierać to zobaczysz jak jedno do rooty będzie pojawiac się za drugim.
Cytat:
podłogę ma zdrową drzwi lakier lpg i nic więcej nie będę musiał w nia włożyć


A to doskonały dowcip - w stare auto co chwilę się coś dokłada no chyba że nim nie jeździsz
Cytat:
a pozatym gdyby rodzice mogli ja spzredać sprzedali by ja 4 lata temu a nie trzymali by je j9


Tak jak pisałem wcześniej - poszukaj ładnego egzemplarza - można takie znależć w naprawdę ładnym stanie i z LPG za śmieszną kasę (Łady nie sa modne) a ten egzemplarz na złom albo na części zostaw jak masz możliwośc załatwienia kwitów o zezłomowaniu.
Uwierz mi, remontowałem juz 2 Łady, każda z nich była w o wiele lepszym stanie jak Twoja i wiem ile kasy w to poszlo. Naprawdę lepiej kupić kolejną.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Oj tam od razu na złom. Taki dobry samochód

Auto było w rodzinie, więc za darmo pewnie jest, żadnych dodatkowych kosztów z rejestracją itd.

Czy za 300 zł zrobi remont?? – ciężko.
Widzę to tak, arkusz blachy w sklepie 1,5mm kupić i migomatem drutem 0,6mm spawać. Wszystkie profile trzeba samemu giąć (czyli np. progi), a o wymianie drzwi zapomnieć (skorodowane fragmenty wyciąć i wspawać nowe). Wystarczy jeszcze na 2kg szpachli i Autorenolak F (nakładany wałkiem, ale tylko w miejscach naprawianych, bo na całość nie starczy).

..i to wszystko – proste nie?

Pozdrawiam
A
  
 
apropos drzwi, to sa przecież do kupienia poszycia same, nielepiej poszycie nowe niz sztukowac? Robil to ktokiedys? Są problemy ze spasowaniem?
  
 
u nas to robił blacharz:





i twierdził że to jest mocno przesrane
inna sprawa czy mniej przesrane byłoby dopasowac całe drzwi z innego auta
  
 
Sork izę sie tak wyrażę ale Kurde nie możemy jej sprzedać ani zezłomować gdybyśmy mogli dawno temu byśmy jej nie mieli czy to tak trudno zrozumieć ze nie mam innego wyjścia a pozatym mielismy audi 80b2 z 81 roku i niemiała ani jednej dziurki w podłodze podłogę miała śliczna progi i wszystko
A Lada niema żadnych wycieków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a mając na myśli 300 zł nie miałem na myśli całego remontu tylko silnik
  
 
ja nie rozumiem dlaczego nie mozna
  
 
Ja widzę to tak:
na razie trzymaj ją i zrób tylko to co niezbędne a w międzyczasie odkładaj na inną, w lepszym stanie. Tak jak koledzy wyżej piszą na aukcjach internetowych trafia się bardzo ładnie zachowana 2107, czami za naprawdę śmieszne pieniądze.

Tak czy siak powodzenia w pracach na Ładną.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3