[MkVII] Wycieka olej na pokrywe silnika- przeciek?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich znawców.

Proszę o pomoc a konkretnie o odpowiedz na pytanie...

Zauważyłem ostatnio że pokrywa silnika jest czymś zabrudzona...oczywiście pierwsza myśl olej...ale jak się tam dostał? zapewne korek wlewu oleju ? nie wiem..

Po odkręceniu korka i zapaleniu silnika dodając lekko gazu chlapał jakby nie wiem co tam sie działo no własnie to moje pytanie czy to normalne że tak chlapie?

Musicie zrozumieć że nie znam sie na tym wiec nie wysmiewać sie. A mechanicy zawsze powiedzą że coś jest zepsute....


Aha jest to dla mnie bardzo ważne więc jeżeli robie cos niezgodnie z regulaminem to prosze nie blokować watku tylko napisać co jest nie tak... ostatnio sie nie dowiedziałem :/



[ wiadomość edytowana przez: EmCe2006 dnia 2009-12-03 14:39:37 ]
  
 
hmm a jaki masz motorek ? jak 1.4 cvh to przez korek nowy nie jest drogi ...........
  
 
Chlapie bo smaruje / Zawory
  
 
Drif ja Ci tu autko na zlomowanie zalatwilem a ty sie wysmiewasz

mam 1.6 16V 98'


No normalnie bardzo zabawne
  
 
Cytat:
2009-12-03 09:46:22, EmCe2006 pisze:
Drif ja Ci tu autko na zlomowanie zalatwilem a ty sie wysmiewasz mam 1.6 16V 98' No normalnie bardzo zabawne



Ale mocno Chlapie ?
Rozumiem że wyciągasz Korek i chlapie to moim zdaniem jest ok bo smaruje Zawory olej jest od Smarowania Silnika a pod Deklem tym co masz korek są Zawory Silnika one też muszą być Smarowane i wcale się z nikogo nie naśmiewam
  
 
Mozesz tez miec zapchane odpowietrzenie gory - sprawdz to.
  
 
u mnie po czysczeniu odmy i węży zmniejszyło się chlapanie...
  
 
EmCe nie widziałem tego, ale podejrzewam, że to korek (możesz pokazać fotkę gdzie ta pokrywa jest zachlapana) Korka może nie trzeba wymieniać. Odkręć go, wyciągnij tą gumową uszczelkę, wyczyść wszystko ładnie i uszczelkę załóż odwrotnie. Można też z jakiejś dętki wyciąć taką samą uszczelkę i wsadzić pod tą oryginalną - po co wydawać 10pln, jeśli można to za free zrobić?
  
 
Nie oglądałem korka ale czy tam nie jest oring wsadzony? jak cos to mam tego baaardzoo duzo wszelkiego rodzaju?

A do poprzednikow to zalana jest góra pokrywy czyli gdzie jest korek mam ZETEC-a wiec na moj rozum olej mogl sie dostac tylko przez korek.

Mozecie powiedziec cos wiecej o czyszczeniu odmy?
  
 
Emce, zapoznaj się wreszcie z regulaminem. Uwierz mi, że jest różnica w pisowni między cyframi rzymskimi a arabskimi
  
 
Poprawione tak mysle