[MKVI] Buczenie podczas ruszania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od jakiegoś czasu mam taki dziwny objaw. Jak ruszam i jadę powoli na 1 lub 2 biegu słychać buczenie (tak niski ton) gdzieś z okolic silnika lub skrzyni biegów (bardziej skrzyni).
Jeśli jadę szybciej tego buczenia nie słychać.
Jeżeli np. wrzucę na luz i samochód toczy się (wolnej lub szybciej), to buczenia też nie słychać.
Czy coś dzieje się ze skrzynią lub sprzęgłem, a może jeszcze coś innego?

pozdr
Piotrek

  
 
a zaraz po odpaleniu no po nocy jak jest zimny, i odpalisz i na ssaniu jest to nie buczy? mija ci z czasem czy niezależnie od rozgrzania zawsze buczy.


[ wiadomość edytowana przez: pdasiek dnia 2009-12-11 12:32:31 ]
  
 
Kurcze wydaje mnie się że buczy również jak silnik jest rozgrzany, ale muszę to jeszcze poobserwować.
Na pewno po nocnym postoju buczy.
  
 
otworz mache i posluchaj skad dokladnie buczy. sprawdz czy nie z okolic przepustnicy
  
 
tak sprawdzi sam, łatwo Ci pwoeidzieć ;f da na pierwszy bieg i wyskoczy z auta ibędzie słuchał co buczy ;p
  
 
a nie ma czegos takiego jak podnośniki? jakos musi sprawdzic skad wyje zeby sie za coś zabrać. podniesc przód, wrzucic jeden puscic sprzeglo i słuchać.

a jak nie to wysportowany kolega i niech biegnie przy aucie i słucha
  
 
No rzeczywiście, tylko na podnośniku chyba da się wysłuchać co buczy. Podczas jazdy nie ma szans. Z tego co zaobserwowałem, to jak się nagrzeje silnik to chyba mniej buczy (może to zludzenie).
Dzięki wszytkim za podpowiedzi.

[ wiadomość edytowana przez: PiotrekA dnia 2009-12-19 22:15:23 ]
  
 
Mi od wczoraj też zaczeło buczyć .Okazało się że zamarzł ostatni tłumik a środkowy się rozszczelnił .
Sprawdź jeszcze wydech na zimnym silniku czy nie kopci.
  
 
mi tez tak buczy :d przy ruszaniu a czasami to nawet na drugim biegu zabuczy jak zyt wolno jade ale u mnie na 100 % ze sprzęgłem ja podejzewam łożysko wyciskowe
  
 
Cytat:
2009-12-14 14:24:56, pdasiek pisze:
otworz mache i posluchaj skad dokladnie buczy. sprawdz czy nie z okolic przepustnicy

Z tego co widze, kolega ma Diesla, wiec na bank znajdzie przepustnice.