ZAPŁON !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie jedno szybkie pytanie, jak ustawić zapłon bez lampy stroboskopowej
  
 
Inaczej się nie da
  
 
da sie jak pokrecisz aparatem to jesli strzela w gaznik to za wczesny jesli w rure to za pozny Generalnie ma byc tak aby jadac na drogim biegu bez gazu autko nie szarpalo
  
 
wiem że można bo kiedyś próbowałem nie tak jak pisał alan ale jakoś gdzieś czytałem aby ustawić sobie pasek klinowy cholera nie pamiętam ale wiem że było bardzo chu...o i kupe czasu straciłem i tak w końcu do kumpla zajechałem i strobem ustawiliśmy
  
 
Alan ma rację jak ustawisz tak jak on mówi, to będzie OK. nawet lampa później wiele nie poprawi!!!
  
 
dobrze mowisz PIWA DLA TEGO PANA
  
 
No to coś poustawiałem. Nie szczela ani w rure ani w gaznik!! Ale jakoś i tak nie jestem do końca zadowolony czuje że skocze dla pewności gdzieś na stroba!! No jak sprawdze to będe wiedział czy dobrze ustawiłem czy nie, przyda sie na przyszłość!! Dzięki za porady
  
 
A ustawiales po trzeba było ustawiać czy po prostu chciales sobie pogrzebać
  
 
mozesz jeszcze tak:wykrec swiece(pierwsza)na kole pasowym masz znak ustaw go tak aby pokrywal sie z srodkowym znakiem na oslonie paska rozzadu(sa tam trzy)wtedy sciagnij kopulke i palec rozdzielacza powinien byc dokladnie na pierwszym przewodzie no i oczywiscie tlok na pierwszym garnko w gornym polozeniu(sprawdzisz to wkladajac palucha lub cos innego w otwor po swiecy)jak wszystko jest jak trzeba odpal fure i lekko przekrecaj aparatem zaplonowym az bedziesz zadowolony
  
 
Cytat:
2003-08-31 10:48:40, trombocyt pisze:
A ustawiales po trzeba było ustawiać czy po prostu chciales sobie pogrzebać



Ustawiałem bo trzeba było!!! Kolesiowi od którego go kupiłem fajnie chodził ale on 80 nie przekraczał Dopóki nie przekroczyłem jakiś 3000 czy 3500 tyś było wszystko wporządku a póżniej auto zaczęło tak szarpać że aż strach No teraz jest troszke lepiej
  
 
Juz sobie ustawiłem nie zgadniecie w jaki sposób!!! Podjechałem do warsztatu podpieli stroboskopa ustawili a ja dałem im 10 zł!!! Czasmi szkoda się męczyć a jeszcze można zepsuć!!!
  
 
e...tam ja wole ta dyche przeznaczyc na glupoty a samemu sie ubabrac
  
 
Nom a ja dobrze zrobiłem że pojechałem to sprawdzić!!! Ustawiałem tak na świece, a potem leciutko poprawiałem i jak koleś sprawdził strobem to wyszło że mam zapłon na jakieś +35 stopni a na gazie ma miec 11!!! Więc generalnie bez lampki lepiej zabardzo nie grzebać!!
  
 
ja dalej swojeale jako ze robiles to pierwszy raz to i tak sukces ze nic nie spierniczyles jestesmy z ciebie dumni
  
 
Cytat:
2003-09-02 22:57:40, Alan28 pisze:
ja dalej swojeale jako ze robiles to pierwszy raz to i tak sukces ze nic nie spierniczyles jestesmy z ciebie dumni




no wielkie dzięki za słowa uznania podtrzymałeś mnie na duchu!!! Nastepnym razem juz pewnie sam coś dobrze wymotam