1981 BA3 21061 - Konriii

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nowy nabytek:

hifibeliver.netiz.pl/gallery.php?gallery=2106ostroleka

ide spać bo padam, przejechałem 460km dziś bez ogrzewania (zapieczony zaworek nagrzewnicy). W życiu tak nie przemarzłem...

W aucie jest sporo do poprawek ale 3 rzeczy są fajne:

1) zdrowa podłoga
2) silnik żyleta
3) ładny środek i kompletność chromów
  
 
Bardzo ładna, brakuje tylko zegarka w środku no i ta dziura po radiu szpeci wnętrze.
A progi jak?
  
 
Zegarek już wsadziłem (ostatnie foto) a co do progów to ciężko powiedzieć bo zamalowane, więc podejrzewam że poszycia napewno nie są idealne.
  
 
Widze, ze to twoj ulubiony kolor Gratulacje!!!!
  
 
No właśnie mi sie nie podoba ale coś mnie prześladuje
  
 
wnętrze bardzo ładne a tak wogóle to przecież ostatnio sprzedałeś 2106 a teraz znowu kupiłeś - widzę że ładne autka Cię uzależniły, im starsze tym lepsze
  
 
Tamtą sprzedałem z wielu powodów, min dlatego że kupiłem wtedy Wołgę. Poza tym tamta Łada jednak mimo wszystko ze względu na rocznik to nie to samo - pozbawiona wielu chromików itd.
  
 
Gratuluję nabytku Fajna, choć ja wolę trójki Ale grunt że to nie sypiąca skorupa, tylko dobra baza do solidnego auta pozdrawiam
  
 
ja też wolę trójki, ale przyznam że ostatnio bardzo podobają mi się 2106, mają w sobie coś takiego pierwotnie radzieckiego
  
 
Jak na te lata bardzo przyjemnie utrzymana.... te kołpaczki chromowane mmmmm bajka Gratuluje !!
  
 
Rzeczywiście należy pogratulować. Najważniejsze, że blacha nie jest próchno, podłoga niezgnita i są trudnodostęptne chromy. Resztę da się dopieścić, nawet jak trochę to potrwa to dasz radę - wiem z doświadczenia. Także życzę wytrwałości.
Tylko tak z ciekawości pytając, to aż taką wagę przywiązujesz do szczegółów że musiałeś mieć i 2106 i 2103??

Ps. Nie wiedziałem że Wołgę kupiłeś. I do tego czarną - to teraz możesz nią dzieci porywać. Heh, Wołga przynajmniej na siebie będzie zarabiać, kasa z okupów pokryje koszty jej utrzymania .

Ps 2. A czy zamierzasz w przyszłości założyć jakąś kolekcję radzieckich/socjalistycznych pojazdów, czy na tym poprzestaniesz?
  
 
hmm ja tam wcale nie uważam że 2106 się różni tylko szczegółami od 2103. Te auta mają totalnie inny klimat jak dla mnie

PS.1 - Miły a może Ciebie Wołgą porwę zapłaci ktoś za Ciebie okup ?

PS.2 - nie zamierzam budowac żadnego muzeum a 2106 będzie używana na codzień jak doprowadze ją do jako takiego porzadku
Wołgi i 2103 szkoda ruszać np w zimę.
  
 
Czy jeśli na silniku z boku, na głowicy pisze mi 21011 to oznacza od razu silnik 1300????
  
 
Cytat:
2009-12-19 21:43:39, Konriii pisze:
Czy jeśli na silniku z boku, na głowicy pisze mi 21011 to oznacza od razu silnik 1300????


Nadlany napis na bloku faktycznie świadczy że jest to 1300 na łańcuchu.
Napis na głowicy świadczy jedynie że jest to nowsza wersja głowicy na łańcuch która występowała w 1200 (bodajże po 1980 r), w łańcuchowym 1300, w 1500 i 1600.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
mhm no własnie chodzi mi o ten napis na głowicy, a gdzie szukać tego na bloku???
  
 
jest albo z lewej stony 1203 albo 2106 czy cos innego w stylky 03. 06
  
 
Znalazłem. Silnik to 2103 czyli 1500
  
 
rocznik wnętrze i wersja takie same jak moja - ciekawe ile numerów je dzieli.. i w jakich dawali w końcu te emblematy na błotniku??
jak do zdjęć nie umyłeś to już zostaw na zimę- charakternie wygląda
dostałeś z nią jakieś historyczne papiery?
miałeś szczęście w nieszczęściu, bo z temperaturą i warunkami mogło być gorzej
szerokich!
ps całkiem ciekawie wygląda bez tych kłów.

[ wiadomość edytowana przez: stalkerx dnia 2009-12-20 15:06:10 ]
  
 
Nie dostałem żadnych papierów historycznych, mało tego - nie dostałem nawet kluczyków do drzwi i bagażnika - zaginęły gdzies w akcji
Numer mojej to: 585384
  
 
Cytat:
2009-12-15 20:52:16, Konriii pisze:
PS.1 - Miły a może Ciebie Wołgą porwę zapłaci ktoś za Ciebie okup ?


Raczej za mnie to nie ma kto zapłacić - rodzice to chyba by jeszcze dopłacili żeby się mnie pozbyć