[mkVI] elektryka, kontrolki, brak świateł pozycyjnych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam w moim pierwszym poście na forum.
Czeka mnie przegląd techniczny w moim 16 letnim Fordziku i zasadniczo jest bardzo dobrze jak na ten wiek, poza takimi drobnostkami jak.... BRAK ŚWIATEŁ POZYCYJNYCH.
Patrzyłem do pudełka bezpieczników, ale wszystkie 10A są sprawne - a przynajmniej tak wyglądają - robiłem różne kombinacje.
Niestety przez ten "szczegół" auto może w ogóle nie zacząć przeglądu. Oczywiście nie proszę Was o natychmiastowe rozwiązanie mojego problemu po tak zdawkowych informacjach, chciałem tylko na początek zapytać, czy znalezienie usterki jest bardzo ciężkie? ile wezmą za to w warsztacie? a może więcej użytkowników miało podobny problem i wystarczy zrobić coś genialnie prostego, żeby światła się zapaliły?

dodam, że nie świeci mi też żadne podświetlenie na desce oraz kontrolka świateł mijania ale może to tylko żarówki (Na szczęście świecą wszystkie czerwone kontrolki: olej, ręczny itp.)

Pozdrawiam, Grzesiek z Krakowa
  
 
Kolego poczytaj FAQ w podpiętych w tym dziale i wszystko ci sie rozjaśni...
ps.w Escorcie nie ma kontrolki od świateł mijania


-----------------
#1677


Escort już zezłomowany...:/ Foka też, teraz Foka MK3 1.6TDCi 115KM

[ wiadomość edytowana przez: falcon0 dnia 2009-12-14 19:20:32 ]
  
 
a tak pozatym jeśli jest to drobnostka to w warsztacie zapłacisz 20-30zł
  
 
hmm. ja nie znam takich warsztatow ktore oferuja jakakolwiek usluge za 30zł.
  
 
Ja miałem podobny problem ale ze światłami mijania, bezpieczniki wszystkie dobre, nawet kupiłem nowe przełączniki przy kierownicy (kierunki, wycieraczki...) i nic. U mechanika okazało się że to jak to określił "zimny lut" - puściły luty w skrzynce z bezpiecznikami. Roboty 15 min. - 60 zł.
  
 
Zespolony do naprawy/przeczyszczenia styków/wymiany jak kto lubi ja też to przerabiałem