BIOPALIWA - ciąg dalszy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po raz kolejny powraca temat biopaliw... i to nie tylko na komponentach krajowego rzepaku... to jeszcze można przegryść ale o zgrozo ... " innych produktów" a co za tym idzie nasi fachowcy mogliby teraz wprowadzać naprzykład ... sieczke lub miał węglowy z rozsypujacych się naszych kopalni a to już chyba lekka przesada. Dobrze, że nasz kochany i uwielbiany przez wszystkich Sejm .. po raz kolejny dał temu bublowi VETO.
Niech sobie kmiotki leją co chcą do baków... reszta kierowców powinna stworzyc również lobbing w sejmie przeciwko ustawie. Kto na tym zyskuje ... wiadomo . Kto na tym straci... też wiadomo.
A co Wy sądzicie na ten temat.
Wiem ,że temat ten jest b. komentowany na łamach m. in. internetu... ale przecież i na takie tematy nasz klub może podyskutować.
A więc, towarzyszki i towarzysze do klawiatury.... i piszemy.
  
 
Mi to sie nawetnie chce dyskutowac. Oby do tego nie doszlo.
  
 
To się ku.. a nóż w kieszeni samoczynnie otwiera. Żeby mnie zmuszali do lania jakiegoś szajsu do baku na czym się nie da jeździć (jak wykazał test)
  
 
Na mnie można liczyć

Na szczęście (w nieszczęściu) Borowski odrzucił projekt ("Marszałek Sejmu Marek Borowski wstrzymał prace nad ustawą o biopaliwach. Powodem są niewyjaśnione okoliczności, w których - po zakończeniu prac nad projektem przez sejmową podkomisję - zginął z tekstu zapis, chroniący polskich producentów, a mówiący o zakazie importu biokomponentów. "), ale czy to dla nas dobrze to się okaże.

Cały artukuł tutaj
  
 
nie wiem czy czytaliscie ten artykul. to raport newsweeka po tescie biopaliwa na 50k km... naprawy fiata punto wynisly ok 5000...
  
 
Czytaliśmy go jakiś czas temu.

Co ciekawe nikt jeszcze nie opublikował danych o podniesieniu parametrów paliwa po dodaniu bio-komponentów. Eksperci piszą o samych minusach, ewentualnie w najlepszym razie o sytuacji "bez zmian". Po cholerę wiec w to włazić????

Rolników mamy w kraju za dużo? Może i tak, ale oni nie rzucą się nagle wszyscy na produkcję rzepaku, zresztą nawet jeśli, to kto to skupi i przerobi? I ile tego świństwa doleją do paliwa??? Więcej niż kilka procent to morderstwo dla silników. Pogonić takich idiotów razem z ich głupimi pomysłami.
  
 
przecież wiadomo że zarobi na tym tylko Gudzowaty ze znajomkami, a te naiwne rolniki te nie rozumieją!!!!!!
jedyne czego chcę, to możliwości wyboru na stacji - "biopaliwa" czy "normalne, czyste paliwo bez ścierwowatych domieszek" i wtedy mogą sobie głosować nawet za 20% tego szajsu, bo i tak tego w życiu nie naleję!!!!!!!!!
ale że taki bubel prawny zaszedł tak wysoko - widać jak w tym kraju wysoko licza się koneksje
  
 
takze nie bedziemy jezdzic tylko na rozpuszczalnikach,wodzie farbach,borygo...no to dopiero bedzie mieszanka jak rzepak dojdzie
a tak nawiasem czy na LPG moga by jakies domieszki? bo jesli nie to ja juz predzej na gaz sie zrobie!

pytanie do zorientowanych: slyszalem dwie wersje- rzepak bedzie lany tylko na polskich stacjach takze shell bedzie normalny?!, oraz ze na wszystkich. which witch iz witch?!
  
 
Cytat:
2003-09-01 13:54:20, Yaryś pisze:
pytanie do zorientowanych: slyszalem dwie wersje- rzepak bedzie lany tylko na polskich stacjach takze shell bedzie normalny?!, oraz ze na wszystkich. which witch iz witch?!



Jak znam życie, ilość biododatków będzie regulować jakiś przepis, nasz lub unijny, a producenci będą się stosować do przepisu zgodnie z własną wizją zarabiania na sprzedaży - czyli jak się da zarobić, to wleją więcej syfu
  
 
Cytat:
2003-09-01 14:12:08, jackal pisze:
Jak znam życie, ilość biododatków będzie regulować jakiś przepis, nasz lub unijny, a producenci będą się stosować do przepisu zgodnie z własną wizją zarabiania na sprzedaży - czyli jak się da zarobić, to wleją więcej syfu


I tu sie mylisz bo bio komponenty sa o wiele droższe od innych "dodatków" wiec wleją mniej
  
 
Cytat:
2003-09-01 15:45:09, Iceman pisze:
I tu sie mylisz bo bio komponenty sa o wiele droższe od innych "dodatków" wiec wleją mniej



Nie byłbym taki pewien, olej rzepakowy jest tani, a chyba nie chodzi o ratowanie polskiego zacofanego rolnictwa przez produkcję drogich paliw. Jeśli o mnie chodzi, to wolę żeby moje auto nie było ekologiczne, ale zapewniało mi przyzwoite osiągi i radość z jazdy.

Nie ma sie co przejmować zanieczyszczeniem środowiska przez pojazdy spalinowe, przecież ropa naftowa i tak za jakiś czas się skończy. Jeśli do tego czasu nie wymyślą alternatywnych źródeł energii do napędzania pojazdów, to i tak sobie nasze dzieci/wnuki nie pojeżdżą.
  
 
nie boj sie jak juz sie ropa skonczy to wrescie optentuja silnik na wode,ktory wynaleziono juz dawno temu....
'Teoria spisku' - rozdział pierwszy
  
 
E tam, do tego czasu będę latał śmigaczem na odpadki i obierki
  
 
Cytat:
2003-09-01 16:06:06, jackal pisze:
E tam, do tego czasu będę latał śmigaczem na odpadki i obierki


wie wiem to bylo 'Powrot do przyszlosci cz2'
  
 
Cytat:
2003-09-01 16:10:18, Yaryś pisze:
wie wiem to bylo 'Powrot do przyszlosci cz2'



Tak, ale mój będzie marki Toyota i nie będzie potrzebował tyle miejsca na start

A te biopaliwa, działają na mnie jak płachta na byka, jakbym mógł to bym takie coś wpompował politykierom do zadków, żeby im "wypłukać" takie durne pomysły z ich mózgów, które chyba w dupach mają.
  
 
Odświeżam wątek, gdyż pojawiły się nowe informacje w sprawie biopaliw.

Znowu zamieszanie wokół biopaliw

Projekt ustawy o biopaliwach jest niezgodny z prawem Unii Europejskiej, gdyż ogranicza produkcję biokomponentów jedynie do surowców rolniczych zebranych na terenie Polski - wynika z przedstawionej na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji europejskiej opinii Biura Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu.

W związku z błędem legislacyjnym, który powstał w czasie prac nad poprzednią ustawą o biopaliwach, Marszałek Sejmu Marek Borowski zdecydował pod koniec sierpnia o przerwaniu prac nad tą ustawą, która trafiła do kosza.

Pod nowym projektem ustawy podpisali się głównie posłowie PSL.

Mimo złej opinii Biura Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu, Sejmowa Komisja Europejska na wtorkowym posiedzeniu pozytywnie ustosunkowała się do całości projektu ustawy o biopaliwach. Zdaniem komisji, ograniczenie produkcji biokomponentów do terytorium Polski może mieć miejsce tylko do momentu akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Teraz projekt ustawy skierowano do Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów z ustaw związanych z programem rządowym "Przedsiębiorczość-Rozwój-Praca" oraz komisji rolnictwa. Pierwsze czytanie odbędzie się w środę.

Do sejmowej Komisji Europejskiej trafił nowy projekt ustawy o biokomponentach stosowanych w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych.

Na początku sierpnia senat przyjął z poprawkami nowy projekt ustawy biopaliwowej.

(Interia)


[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-09-09 15:53:00 ]
  
 
I wreszcie kmiotki z PSLu dali za wygraną. Nic ich nie obchodziła krzywda kierowców którym po takim biogównie mieli by problemy z silnikami swoich autek. Liczyła się tylko kasa!!!! I nic więcej. Dzisiaj PSL stwierdził, że daje za wygraną. Ośmieszyli się chłopki tylko i nie wiedząc do kogo się teraz podłączyć, tracąc co dzień swoich potencjalnych wyborców padli jak Pies Pluto... ale na cztery łapy. A kułakiem pogonić Panie Dziedzicu tych tempaków niech biorą się do roboty a nie wymyślają durne ustawy. Miejsce chłopka jest w chlewiku a nie w Sejmie. Może zabrzmiało to trochę agresywnie... ale cieszę się , że dali za wygraną. Panie Kużmiuk... PAn to żeś sprawił, więc czas do sochy... orka idzie a Pan Kosy nie chwytasz? Chcesz pan nachajką po grzbiecie od ekonoma? Pan Dziedzic by się gniewał i lanie Panu spóścił.
Pozdrawiam wszystkich rozsądnie myślących którym nie tylko przed oczami bioeuro i pełne portfele kosztem nieszczęscia innych.
Al żem się rozpisał ... a tu czas w pole ruszyć i rzepaku trochę posiać. chyba?
  
 
HIP HIP HURRAAA