NAVIGACJE.... MAPY.... - Wszystko i nic na ten temat....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie

Temat o cb radiach juz jest taki , więc teraz o navi by się przydał

Czyli co kto poleca , jak sie sprawuje , jak z pokryciem map i tp.

Ja mam takie pytanie , ostatnio nabyłem TomTom`a GO 920 i po naładowniu dzieja tak jak isntrukcja wskauje 2 godziny po około 1 godzinie wyswietla mi komunikat ze bateria juz wyczerpana , czy to normalne zeby navi tak krótko trzymała ??

Ma ktos taki model ?? lub jakikolwiek z serii GO *20 , podejrzewam wszystkie mają takie same baterie , jak długo trzy Wam bateria ??


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2009-12-24 21:32:02 ]
  
 
Jam mam Larka i bez ładowania faktycznie strasznie szybo zjada baterię, ale słyszałem, że odbiorniki GPS tak działają...
  
 
Też mam larka i też szybko zjada baterie. Brata ma Mio i też krótko trzyma.
  
 
Ja mam Goclevera 3535 i zauważyłem, że na czas rozładowania baterii decydująco wpływa wyświetlacz. Jeżeli kontrast ustawimy na maxa, to szybciutko (ok. 1 godz.) bateria zdycha, jeżeli na tryb nocny i w dodatku kontrast minimalny, to spoko 2 godz. wytrzyma.
Jeżeli jadę gdzieś w nocy, zmniejszam kontrast i po godzinie jazdy mam pół baterii - nie podłączam wtedy do prądu.
  
 
Posiadam MIO A 501 i tez bateria nie jest rewelacja ale po 3 godzinkach juz musze podlaczac do ladowania
  
 
No to mnie troche uspokoiliście

Wczesniej miałem GO930 i bateria trzymala ponad 3 godziny (a to jest praktycznie to samo co GO920 tylko obudową sie troche rózni) , nawet i potrafiła 4 godziny wytrzymać. W tym na oszczędzaniu baterii jak właczy się to tak trzyma do 2 godzin w porywach.


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2010-01-01 13:02:30 ]
  
 
A ja nie mam navi... Dotychczas jako nawigacji uzywalem se w950+odbiornik Pentagram. Mialem zainstalowane w nim tt6-bardzo prosty i intuicyjny,ale stare i naloszczegolowe mapy. Niestety na symbiana nowszychnie bylo. Obok niego byl Garmin 5.00.xx,tu juz mapy nowe,ale nie bylo kilku przydatnych opcji,ale moim zdaniem najlepsze rozwiazanie w tym przypadku. I byl jeszcze Sygic 7,mapy najdokladniejsze,ale wytyczanie tras bylo do bani i z nim sie pozegnalem bardzo szybko. Teraz mam nokie 6210 navigator i tu rowniez mieszka Garmin)