Jakie głosniki do samego radia ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Dostałem w prezencie radio Pioneer DEH-2200UB i chciałbym do tego radyjka dokupić jakieś głośniki. Na forum polecane są zazwyczaj głośniki Hertz, oraz HELIX DB.
Powiem w prost i szczerze że zupełnie nie znam się na sprzęcie audio car, dlatego proszę szanownych użytkowników forum o podpowiedź które głośniki będą najlepsze do podłączenia (bez wzmacniacza) do w/w radia.

Z góry uprzejmie dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku
  
 
Radio które posiadasz ma wbudowany wzmacniacz dlatego będziesz mógł użyć mocniejszych głośników plus firmowe głośniki w sumie daje ci o wiele lepszy efekt tak samo ja mam w moim samochodzie zrobione same firmówki akurat w moim przypadku jest to wzmak i sub firmy JBL a głośniki SONY ale te zamierzam wymienić na JBL wg. mnie mają najlepszy efekt moim zdaniem do tego radia były by odpowiednie głośniki tego typu JBL GT5-650C jeśli szukasz głośnika okrągłego a jeśli owalny to Głośniki JBL GT5-963

[ wiadomość edytowana przez: luk_28 dnia 2010-02-28 22:48:55 ]
  
 
Cytat:
2010-02-28 22:35:24, luk_28 pisze:
Radio które posiadasz ma wbudowany wzmacniacz ...




a to ciekawe. wszystkie tak maja.

Cytat:
2010-02-28 22:35:24, luk_28 pisze:
...a głośniki SONY...
/font>



a to juz nie jest trafny wybor
i Hertz i Helix jest lepszy.
  
 
by nie tworzyć kolejnego tematu spytam sie w tym:
kupiłem sobie fabryczne radio 6006 i po przełożeniu do nabytego samochodu okazało sie że prawy głośnik "pierdzi" (w innym essim nie pierdziało nic więc to nie wina radia). Nie chce mi sie bawić w naprawianie tego głośnika tylko od razu kupiłbym jakiś inny zestaw. Pytanie brzmi:
Jaki?
Znalazłem trzy zestawy tylko czy samo radio uciągnie te głośniki (nie zamierzam inwestować w wzmacniacz)
HERTZ
Boschmann
DAX
czy każdy z tych głośników będę mógł podpiąć do standardowych fordowskich kabli?
I czy osoba nie do końca sprawnie poruszająca sie po tematach elektryki (ja ) poradzi sobie z zakładaniem w tych boschmann'ach tych wszystkich tweeter'ów i zwrotnic
  
 
jak coś to mam na zbyciu dystane i glosniki na tył pioneer 17 cm. grają przyzwoicie. jak cos pisz priv. montowałem w 4 minuty , nic nie trzeba ciąć, wchodzi w oryginalne miejsca na tyle
  
 
ja polecam Magnaty, sprawdzone technologie, brak wodotrysków przez co niska cena, trwałość, niski bas. Wady: lekko metaliczne gwizdki. W aucie mam serię ultra 6x9" (było cięcie) z tyłu i serię bull (aktualna dark power) 13 cm z tweeterem z przodu. 2 latka temu dałem za nie prawie 500 zł, teraz kupisz za połowe. Co do wymienionych poniżej: hertz i helix to wysoka półka, troche żal do esa, grają czyściutko, prawie jak alpine. Zdecydowanie odradzam sony (mocno zniekształcają) blaupunkty i pioniery (oba zwyczajnie słebe)

[ wiadomość edytowana przez: grzesiek127 dnia 2010-03-09 19:20:16 ]
  
 
sorry za dosłowność - boshmann to sprzęt dla wieśniaków którzy lubią jak im bass wali po karku a słowo jakość kojarzy się wyłącznie z VW, głównie dlatego że nie siedzieli w lepszym aucie (taki stereotyp na bazie kolegi ze studiów i jego nubiry).
Te Hertz są w fajnej cenie, chyba bym sie na nie decydował gdybym teraz kupował. Co do kabelków to dasz sobie rade, kup drobne kostki i izolacje termiczne, efekt będzie lepszy niż bawiąc się lutownicą
  
 
Cytat:
2010-03-09 19:28:24, grzesiek127 pisze:
sorry za dosłowność - boshmann to sprzęt dla wieśniaków którzy lubią jak im bass wali po karku a słowo jakość kojarzy się wyłącznie z VW, głównie dlatego że nie siedzieli w lepszym aucie (taki stereotyp na bazie kolegi ze studiów i jego nubiry). Te Hertz są w fajnej cenie, chyba bym sie na nie decydował gdybym teraz kupował. Co do kabelków to dasz sobie rade, kup drobne kostki i izolacje termiczne, efekt będzie lepszy niż bawiąc się lutownicą


Dla mnie dosłowność idealna
Nie znam się na tym więc wiadomość ważna. Raczej wolałbym uniknąć umca-umca głośników a te ostatnie to co to za cudo?
  
 
Cytat:
2010-03-09 19:33:47, atom84 pisze:
... a te ostatnie to co to za cudo?



nic ciekawego.
  
 
Witam, to ja się też podepne: chodzi mi o głośniki 6x9 JBL GT5-963 i Helix DB 69.1 , czytałem pare opini na temat tych JBL, ale o helix nic nie znalazłem. Które byście polecili, może ktoś z Was ma takie głośniczki??? Cenowo praktycznie to samo, ale nie wiem jak wrażenia z odsłuchu. Ps: będą grały pod samym radiem, z góry dzięki za odp. Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2010-05-09 18:09:18, kamilus22 pisze:
Witam, to ja się też podepne: chodzi mi o głośniki 6x9 JBL GT5-963 i Helix DB 69.1 , czytałem pare opini na temat tych JBL, ale o helix nic nie znalazłem. Które byście polecili, może ktoś z Was ma takie głośniczki??? Cenowo praktycznie to samo, ale nie wiem jak wrażenia z odsłuchu. Ps: będą grały pod samym radiem, z góry dzięki za odp. Pozdrawiam



mam w drugim essie glosniki jbl. graja pod radyjkiem alpine ze wzmakiem i daja rade po odpieciu wzmaka tez fajnie ciagna na temat helixa nie pomoge. nie slyszalem jeszcze jak graja.
  
 
Rozumiem,że jesteś zadowolony, basik jest głęboki i czysty??
  
 
Cytat:
2010-05-09 18:26:08, kamilus22 pisze:
Rozumiem,że jesteś zadowolony, basik jest głęboki i czysty??



robilem to pod siebie. troche wysilku i kasy kosztowalo. jezdzilem nim 4 miesiace, potem kupilem rsa teraz jezdzi nim moja przyszla zona i na pytanie czy moge zabrac car audio do siebie mowi stanowczo nie. ja bylem i jestem ze swojej pracy zadowolony, po slowach nazeczonej wynika, ze ona tez jest zadowlona. nie bawilem sie w zadne tuby. dobre radio, 4 dobre glosniki, wzmak i gra bardzo fajnie i ma spore mozliwosci.


[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2010-05-09 18:33:29 ]
  
 
Ja dzis kupiłem Xplod 13 do drzwi zobaczymy jak bedą działać
  
 
Minimalnie przeróbki trzeba było zrobić ale jest oki oczywiście bez orginalnych osłon