[MK6 Cabrio] jakie głośniki ? tył

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam jak w tytule radio JVC KD-R303 z przodu mam magnaty 16 postanowiłem zmienić na helixy db 6.1 a co byście polecili na tył? jakie głośiki wogóle pasują na tyły 13? czy potrzebne są dystanse?


[ wiadomość edytowana przez: 43stopjk dnia 2010-01-07 19:46:00 ]
  
 
Aż tak Ci są potrzebne głośniki na tyle ?
  
 
bardzo bo czesto latam trasami powyżej 150km/h i w cabriocku robi sie już szum ... dystanse z5x7na 16 i drugi raz helixy ?? dobry wybór?
  
 
JAk latasz 150 to pewnie z zamknietym dachem - ja mam w tylnej polce wsadzone dosc duze glosniki elipsy cos ok 6x9" a moze i wieksze - pod wzmakiem jak graj to tuby nie potrzebuje.
W tylnych boczkach mam 13tki wstawione w oryginalne plastiki
  
 
Ja bym proponował coś pod wzmacniaczem raz że będzie dużo lepsza jakość a dwa że będzie to głośniej hulało :]
  
 
130mm pasują w oryginalne dystanse a zboku w dystansach masz miejsce na głośnik wysokotonowy. Ja osobiście zapakowałbym 130mm. U siebie tak właśnie zrobiłem mam dwódrożene zestawy Pionnera 130mm z odseparowanymi głośnikami wysokotonowymi. Dzięki temu nie popsułem wnętrza jakimiś wielkimi wystającymi i niepasującymi do wnętrza głośnikami.
  
 
130mm pasują w oryginalne dystanse a zboku w dystansach masz miejsce na głośnik wysokotonowy. Ja osobiście zapakowałbym 130mm. U siebie tak właśnie zrobiłem mam dwódrożene zestawy Pionnera 130mm z odseparowanymi głośnikami wysokotonowymi. Dzięki temu nie popsułem wnętrza jakimiś wielkimi wystającymi i niepasującymi do wnętrza głośnikami.
  
 
właśnie z tyłu nic nie mam pustka tylko kable wiec chyba bede musiał zakupić dystanse o wmontuje te magnaty co miałem z przodu tak narazie
  
 
Cześć! czy mogę podpiąć się pod wątek z zapytaniem, ponieważ nie mam pod ręką auta, a może ktoś z Was przerabiał temat.
Czy tylne głośniki w cabrio z tymi ramkami na wysokotonowe są identyczne, jak te z przodu?
Na allegro widzę mnóstwo ofert gotowych rozwiązań na przód, całkiem fajnych powiem szczerze, ale nie ma nic na tył do cabrio.
Nie chciałbym niczego wycinać i niszczyć. Może coś doradzicie?
Pytam tutaj, bo wątek jest o tylnych głośnikach w cabrio. u mnie jest mk7 tylko przypomnę!
  
 
podobno głośniki 5x7 ale dobre strasznie drogiee ja na początku miałem jakies 2 pioneery 10cm byle jak rzucone otwieranie tylnej szyby nie mozliwe. najgorsze ze nie miałem własnie tam zadnych dystansów ani nic i chybił trafił kupiłem dystanse tak jak na przód zamontowałem i czekam na kolejne helixy zobaczymy co z tego bedzie
  
 
Cytat:
2010-02-14 10:10:02, 43stopjk pisze:
podobno głośniki 5x7 ale dobre strasznie drogiee ja na początku miałem jakies 2 pioneery 10cm byle jak rzucone otwieranie tylnej szyby nie mozliwe. najgorsze ze nie miałem własnie tam zadnych dystansów ani nic i chybił trafił kupiłem dystanse tak jak na przód zamontowałem i czekam na kolejne helixy zobaczymy co z tego bedzie



No fajnie, że mi odpowiedziałeś, ale niestety nie bardzo rozumiem, o co chodzi w Twoim poście.
Oczekiwałem troszeczkę konkretniejszej wypowiedzi.
Zależy mi na tym, aby skorzystać z jakichś gotowych rozwiązań, a nie wrzucać do wnętrza głośniki, tak by nic nie działało jak potrzeba.
Czy mogę rozumieć, że dystanse takie, jak na przód pasują idealnie do tyłu? O to mi chodziło.
Ja mam z tylne głośniki montowane po dwa czyli: wysokotonowy+średniotonowy i takiego rozwiązania szukam!