[MkV] Hamulce, ogólnie czy warto.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Po zgromadzeniu dwóch pakietów zawieszenia, szykuje się do wymiany sporej liczby elementów w układzie hamulcowym i mam trochę wątpliwości...
Na początku bębny mam do wyboru Ate za 155 zł/szt i noname (Hart ) za 100 zł/szt; skłaniam się ku Ate, ale czy różnica będzie odczuwalna.
Szczęki jeszcze chyba są, ale wkrótce sprawdzę.
Łożyska tu raczej napewno skf są po 85 zł i tu mam pytanie jaki one mogą mieć numer bo jestem ciekawy ile kosztują w sklepie z łożyskami.
Dekielki na wszelki wypadek; czy są do dostania na necie czy tylko w serwisie forda ?
Tarcze z przodu (mam układ z Mondeo na traczach 278mm) chciałem Ate Powerdisc, ale nie ma na ten wymiar; zwykłe Ate są za 185 zł/szt Mikody nawiercane i nacinane po 140zł/szt i 100 zł/szt zwykłe.
Czy ktoś używał te Mikody i jak wygląda sprawa z klockami bo ponoć zwykłe sypią się dość szybko ?
Znalazłem informację, że do Monde są jakieś większe klocki pod te tarcze, ale to dowiem się w sklepie.
I jakiej firmy klocki do tarcz Ate lub tych dziurawych Mikody ?

Z góry dziękuje za wypowiedzi użytkowników.
  
 
up
  
 
Bębny - ATE. harta kupisz i może się okazać że trzeba go na tokarce ciachać bo się nie mieści - z takim cyrkiem się spotkałem.

Tarcze - ja mam Mikodę GT i jestem bardzo zadowolony, z czystym sumieniem mogę polecić. Do drugiego auta też kupię mikodę jak finanse pozwolą.

aha, a klocki - Ferodo Premier, powinny wystarczyć.
jeśli chodzi o szybkość zużywania to możliwe że szybciej, ale warto kosztem lepszych hamulców raz na rok wyrzucić te 150zł więcej na nowy komplet.


[ wiadomość edytowana przez: yezXR3i dnia 2010-01-22 14:22:44 ]
  
 
Cytat:
2010-01-22 14:21:35, yezXR3i pisze:
Tarcze - ja mam Mikodę GT i jestem bardzo zadowolony [ wiadomość edytowana przez: yezXR3i dnia 2010-01-22 14:22:44 ]



Czyli te nacinane i nawiercane ?
A ewentualne szczęki też Ferodo ?
Co sądzisz o Trw ?
[ wiadomość edytowana przez: Skwaromir dnia 2010-01-22 22:24:26 ]

[ wiadomość edytowana przez: Skwaromir dnia 2010-01-22 23:11:44 ]
  
 
Ja o Mikodzie przeczytałem, że naprawdę warto je kupić. Ludzie to do BMW E36 i E46 328 zakładają i dają radę, a te auta ważą 1.5 tony.
Co do klocków ja osobiście polecam ATE.
  
 
Tak ja mam nawiercane nacinane. Mówią niektórzy że klocki ferodo lubią piszczeć z mikodą w zestawie ale u mnie to nie wystapiło. ATE też dobre, ale droższe, generalnie polecam ferodo. trw to to samo co lucas, szczęki to tam jedna brocha. Ale myślę że cenowo dużych różnic nie będzie między ferodo a trw to bym brał ferodo.
  
 
Zestaw SKF ma numer VKBA 1333 a samo łożysko SKF07755, a dekielki są u mnie w sklepie po 6,50
  
 
Dzięki wielkie za wypowiedzi, teraz tylko czekam na kasę i jeszcze za dekielkami się rozejrzę.
  
 
Użytkownicy alfa romeo którzy montują mikode narzekają, że mikody lubią pękać w okolicy piasty. Ile w tym prawdy nie wiem, ale pomyślałem, że napisze tu o tym.