Moje 131 i perypetie z nim związane...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Potrzebuje pewnie według was głupich informacji ale nie poradze na to nic...

Chciał bym się dowiedzieć czym różniły się oprócz wyglądu atrapy od Fiatów 131 z silnikami diesla i z silnikami benzynowymi.

Czy można gdzieś dostać przednie Lampy do atrap z okrągłymi reflektorami.

i pewnie wiele innych które wynikną z czasem...



[ wiadomość edytowana przez: _Areo_ dnia 2010-01-21 18:43:55 ]
  
 
Witaj,
Wydaje mi się, że mocowania świateł w atrapach starego typu z 131 Mk1 i z nowszego typu występującego m.in. w dieslu były nieco inne, ale nigdy nie widziałem ich obok iebie.
Przednie lampy rozmiarowo pasują od Poloneza i powinno być możliwe przerobienie mocowań tak, aby pasowały do atrapy od 131l niestety nie znam szczegółów - miałem takie "nieoryginalne" mocowanie w swoim 131, ale nie znam jego źródła.
Pochwal się swoim Fiatem
  
 
Ogólnie akcja jest taka ze atrape do Diesla dostałem ale mi nie pasuje... w miejsce w którym powinna być... poza tym kupiłem ją z nie oryginalną atrapą dorobioną przez poprzedniego właściciela bo miał wypadek i poprzednia atrapa poszła w drobny mak... a z resztek które mam była tam atrapa od wersji sportowej z lampami o różnej wielkości...

Facet to poskładał i założył tą samoróbkę i teraz nie wiem czy może coś źle poskładał i oryginalna sie nie mieściła ... czy tez po prostu atrapa od diesla różni się gabarytem ...

Wiec mam prośbę czy ktoś by mógł pomierzyć swoją atrape i umieścić tu jej wymiary??

Ps. fiatem się pochwale jak tylko zrobię jakieś zdjęcia...

[ wiadomość edytowana przez: _Areo_ dnia 2010-01-21 22:51:38 ]
  
 
Wymiary w sensie zewnętrznego prostokąta dla wszystkich atrap na okrągłe lampy były takie same.
  
 
No Panowie Atrapa w końcu pasuje młotek kawałek deseczki itd... ale działa teraz musze tylko dopasować jakieś lampy mam już zdobyczne lampy od borewicza.. jutro zaczne coś z nimi kombinować

Ps. Ma może ktoś jakiś schemat podłączenia elektrycznych szyb w 131??
  
 
po założeniu Atrapy wraz z lampami nie wygląda to tak jak na oryginalnych .. ale nie jest najgorzej


  
 
całkiem w porządku.
  
 
atrapa wyglada OK, na mój gust nie pasuje zderzak.
  
 
Zderzak był połamany więc poprzedni właściciel go pokleił i założył ponownie... wiec nieco tu i ówdzie nie dolega... i jak na razie szukam zderzaka w dobrym stanie

[ wiadomość edytowana przez: _Areo_ dnia 2010-03-05 15:36:24 ]
  
 
Witam ponownie Panowie i Panie jeśli są.. Chciał bym się zapytać czy ktoś z Was posiada prospekty z fiatem 131. potrzebował bym skany ich by odtworzyć naklejki które były naklejone na szyby i inne jeśli takowe były.
Z góry dzięki

mój Mail Areo@ms.net.lodz.pl
  
 
Zapisz sie na forum 131mirafiori.com, tam gosc z Finlandii sprzedaje zestawy naklejek.
  
 
dzięki za info o naklejkach

Mam też inne pytanko od jakiego innego fiata można dopasować alternator do Mirafiorki ??
  
 
od Fiata 125p (do OHV), wzglednie Fiata Polonez 1500/1600 (do DOHC)
  
 
ja przy 2.0dohc mam alternator z bisa wsadzony tyle ze mocowanie musialem zmieniac