Czy radio może zamarznąć?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie używałem radia przez tydzień i wczoraj przylejam antenę, włączam, a tam cisza. W głośniku delikatny szumek przy max.pogłośnieniu i min.quelchu i nic więcej (wszystkie pokrętła i przyciski działają, ale na wszystkich kanałach cisza absolutna prawie - tylko szumek). Po ok.30 km nagle w radiu pojawił się normalny dźwięk i mogłem się normalnie porozumiewać. Początkowo podejrzewałem antenę, ale dzisiaj również wszystko działało bez problemów.
  
 
Mam podobnie.
Na obecnych mrozach radio zaczyna gadać dopiero po jakiś 5km.
  
 
Nie wiem jak dzisiaj, ale od poniedziałku jak już się raz rozgrzało to działało bez żadnych problemów.
  
 
Tak w codziennej jeździe to radia nie używam, zakładam antenę dopiero jak jadę gdzieś dalej.
Po takiej tygodniowej przerwie, to tak jak wspominałem trzeba było chwilę odczekać.
  
 
Ja mam problem z przewodem od gruszki do radia od tego zimna ma 20cm i nic nie da się powiedzieć bo przewód za krótki
  
 
Mi zamarzło radio nie CB ale MP3

Już drugi raz i jak na razie się nie włącza. Może dziś...
  
 
Cytat:
2010-01-28 08:20:46, Ikarus260 pisze:
Mi zamarzło radio nie CB ale MP3 Już drugi raz i jak na razie się nie włącza. Może dziś...


mi w mp3 tylko pokazuje sie na wyswietlaczu lcd "low temp'' a tak to działa bez zarzutów