Przyciemnianie szyb?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy przednią czołową szybę w samochodzie można przyciemnić zgodnie z polskim prawem.
  
 
Polskim BROŃ BOZE, ale z Unijnym TAK!!!!!!!! Czekaj więc do maja 2004. Wtedy luzik

Była to porada prawnika bo owym jezdem

ps.

Potem zapłacisz.
  
 
A co to kurde za pomysl -----???!?!?!??!?! tj juz troche przegiecie!!!!!! raz widzialem SC w carservisie w komisie z przyciemniaona przednia szyba, co sie potem okazalo,ze POLICJANTA z Babic czy jakos z okolic Babic ......
  
 
hehehehehehehe
  
 
Cytat:
2003-09-01 10:55:55, Marcel pisze:
A co to kurde za pomysl -----???!?!?!??!?! tj juz troche przegiecie!!!!!! raz widzialem SC w carservisie w komisie z przyciemniaona przednia szyba, co sie potem okazalo,ze POLICJANTA z Babic czy jakos z okolic Babic ......



Są równi i równiejsi, ten przykład obrazuje to wzorowo.

A co do szyby, wydaje mi się, że powinny być jakieś granice. Prawie wszystkie nowe auta mają już przyciemnione szyby i dokładanie kolejnego "zaciemnienia" to już IMHO głupota. Czemu to miałoby służyć, bo chyba nie poprawie bezpieczeństwa?
  
 
ja pierdykam..jak zaczną jezdzić debile z przyciemnionymi przednimi szybami to ja sie z domu nie ruszam......
  
 
dzis rano rozmawialem z komendantem policji na lotnisku i powiedzial, ze mozna miec przyciemnione 2 boczne przednie 30% zgodzie z rozporzadzenim z kroregos lutego br.,ale policja nie ma mozliwosci oceny przyciemnienia,bo nie maja przyrzadów!!!! wiec raz sie bronia,ze chodzi obezpieczenstwo (ich), a raz zeby sie przyeb....
wczesniej wymieniony komendant ma mi podac adres miejsca gdzie przyciemniaja z atestem (ma sie dowiedziec) ktory policja podobno akceptuje (pewnie jakis policjant to ma )
  
 
Marcel:

Dawaj namiary bo se chce przyciemnic
  
 
Zamiast dawać namiary na warsztat kumpla, niech w końcu jasno określą jakie przyciemnienie jest legalne, wydadzą odpowiednie pozwolenia warsztatom, dokumenty z których będą później respektować.
  
 
ROTFL
  
 
Cytat:
Zamiast dawać namiary na warsztat kumpla, niech w końcu jasno określą jakie przyciemnienie jest legalne, wydadzą odpowiednie pozwolenia warsztatom, dokumenty z których będą później respektować.




Ja nie wiem w czym jest problem. Pod tym linkiem :
http://www.instszklaicerozkrakow.com.pl/dzial_w_s.html#
jest dokadnie i jasno wszystko opisane. Sa podane firmy z uprawnieniami oraz folie z atestem na przod i TYLKO je mozna zakladac. Kazda inna jest niezgodna z przepisami bo nie ma tego atestu Na dodatek trzeba by miec zrobione badanie, ze folia razem z juz fabrycznie przyciemniona szyba nie przekracza tych 30% zacimnienia. Lepiej sie ma sprawa z "przydymianiem". Tu jest mozliwosc kontroli przepuszczalnosci swiatla i wydania odpowiedniego zaswiadczenia o % zaciemnienia
Sprawa jak dla mnie bardzo jasna
Na koniec jeszcze kilka innych przydatnych rzeczy gdy ktos byl zainteresowany
http://www.patyk.ocw.mm.com.pl/prawo/PRAWO.HTM
  
 
a ja Wam mówię że przyszłość należy do piecowego przyciemniania i jeśli chcecie naprawdę mieć spokój z Policją, to na przednie boczne tylko "piecyk"
wczoraj dzwoniłem do Technicolor'u z Zielonej Góry (tel. 0-68 321-44-61, 0-603 29-39-91) i link:
www.technicolor.pl
za zrobienie wszystkich szyb w Camry (cztery boczne, dwa małe trójkąciki i tylnia) z wyklejaniem, oczywszczaniem i wklejaniem (full serwis jak to mówią pewne panie )
zaśpiewali 830 zł. na 8 godzin roboty. masz wytrawiony atest na szybach i zaświedczenie do wożenia ze sobą.
jak nie chce się tam jeździć, to można pojechać do Autolack na Młodnicką 25, w Wawie, tel. 815-43-39, oni wyjmą szybki i wyślą do Technicoloru, tylko wtedy będą to trzy dni, no i koszt wychodzi ok. 1000 złotych.
to tyle
  
 
heheh widziałem go razem z Ełem...No SC mnie rozbroiło...miał tylko malutki pasek nieprzyciemnienia centralnie na srodku szyby

Cytat:
2003-09-01 10:55:55, Marcel pisze:
A co to kurde za pomysl -----???!?!?!??!?! tj juz troche przegiecie!!!!!! raz widzialem SC w carservisie w komisie z przyciemniaona przednia szyba, co sie potem okazalo,ze POLICJANTA z Babic czy jakos z okolic Babic ......


  
 
MaciekB jak bys mial jechal do zielonej gory na przyciemnianie to daj znac.pojade z toba ja tez cche sobei przyciemnic piecowo
  
 
Cytat:
2003-09-02 08:37:34, Ambrozy pisze:
heheh widziałem go razem z Ełem...No SC mnie rozbroiło...miał tylko malutki pasek nieprzyciemnienia centralnie na srodku szyby

Cytat:
2003-09-01 10:55:55, Marcel pisze:
A co to kurde za pomysl -----???!?!?!??!?! tj juz troche przegiecie!!!!!! raz widzialem SC w carservisie w komisie z przyciemniaona przednia szyba, co sie potem okazalo,ze POLICJANTA z Babic czy jakos z okolic Babic ......







no ba Ambro..pamietam jak sie zastanawialismy jakim to trza być kretynem żeby sobie tak szybw z przodu zrobić......a teraz juz wiemy..poprostu trza byc policjantem
  
 
Cytat:
2003-09-01 21:27:30, MisiekTS pisze:
Ja nie wiem w czym jest problem. Pod tym linkiem :
http://www.instszklaicerozkrakow.com.pl/dzial_w_s.html#
jest dokadnie i jasno wszystko opisane. Sa podane firmy z uprawnieniami oraz folie z atestem na przod i TYLKO je mozna zakladac. Kazda inna jest niezgodna z przepisami bo nie ma tego atestu



Wszyscy o tym wiedzą, tylko nie policja. Bo u nas policja ucieka od złodziei, zamiast być na czasie. A może producenci folii i "wygrzewacze" powinni zafundować funkcjonariuszom kursy doszkalające?
  
 
830 za dymione i w camry do w sumie zaden koszt (porownujac,ze za folie zaplacilo by sie ok 600-700PLN) - a i problemow nie masz itp.... a jezeli chodzi o ta firme na Mlodnickiej to ostatnio rozawialem z chlopakami z Promotora i musze podjechac z nimi i sie dowiedziec ile by to kosztowalo do mnie np folia powiedzieli mi 450PLN ---- a szyby u mnie nie sa duze.....
  
 
na wólczyńskiej w Auto-Fol Szyb ( czy jakos tak) 470 zł za ibize.......wszystko bez przedniej
  
 
też tam robiłem, bez zastrzeżeń
  
 
Cytat:
2003-09-02 13:52:20, El pisze:
na wólczyńskiej w Auto-Fol Szyb ( czy jakos tak) 470 zł za ibize.......wszystko bez przedniej



A czy ten kumpel to moze Yezoo co kiedys Cupra pomykał