[MKVI]1.6 16v wibracje przy ruszaniu. Ustają po dodaniu gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich.jak w temacie mam problem z moim essim.od jakiegos czasu.podczas ruszania obojetnie czy benzyna czy gaz silnik zaczyna wibrowac.slychac to dosc glosno.po dodaniu gazu ustaje.mam wrazenie jakby sie mulil.to samo jest na wstecznym.na zegarze obroty niby nie spadaja ponizej 1000.dodam ze dzieje sie to i na zimnym i na cieplym silniku.prosze o pomoc

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-02-01 22:03:21 ]
[ powód edycji: uściślenie tematu ]
  
 
Musisz zlokalizowaca najpierw czy to drgania gdzies od zawieszenia, poduszek itp, czy raczej od samego silnika, skrzyni. Jeden rusza, drugi nasluchuje, kiedys przy jednej astrze to kumpel siedzial na silniku i słuchał a ja jezdzilem tył-przód, ale udalo sie w koncu wysłuchac
  
 
dzisiaj jeszcze zauwazylem ze na cieplym silniku jak stoi na luzie i lekko wciskam pedal sprzegla to wibruje jak cholera.moze to sprzeglo?ale jak wciskam mocniej to nie wibruje.czyli na moj prosty rozum wibracje mi powstaja podczas ruszania w chwili puszczania calkiem sprzegla.sam juz nie wiem
  
 
witam was ponownie.ostatnio mialem troche wolnego i zaczalem majstrowac przy pojezdzie.nie moglem dojsc co mu jest.moj znajomy doradzil mi przeczyscic krokowca.chociaz obroty byly stabilne.ale z braku zajecia wykrecilem go i porzadnie wyplukalem.i co najlepsze wibracje ustaly.minimalnie cos tam slychac ale jest znosnie.czy to nie dziwne?ale teraz znowu zauwazylem ze pozno przelacza mi sie na gaz.rano odpale i lekko przekroczy 2000 i zalacza.a jak jest cieply to przy 3000 mi sie zalacza.czy to wina krokowca?