[OGÓLNE] Tarcze hamulcowe - czy można założyć cieńsze, 24mm?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie, czy można założyć "cieńszą" tarczę hamulcową?? seryjnie jest 26mm grubości a ja chciałbym dać 24mm. Czy jest jakaś różnica w hamowani, funkcjonowaniu całego zacisku?? z góry dzięki za odpowiedz


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-02-08 16:06:55 ]
[ powód edycji: Uściślenie tematu. ]
  
 
tarcza musi być pod zacisk. jaką ma grubość (nowa) to mało ważne jeżeli pracuje z właściwym sobie zaciskiem i klockami.
  
 
jak dasz mocno cieńszą tarczę i cienkie klocki, to tłoczek wylezie za mocno, przekosi go i zblokuje koła już w ostateczności.
Jak masz w miarę dobre klocki, to kilka mm nie powinno być problemu.
  
 
znaczy się tak, zaciski są 4-ro tłoczkowe i seryjnie jest w nich tarcza 26mm grubość, 305mm średnica. Bardziej do forda pasuje mi wymiarami tarcza z Focusa ST170, która ma 24mm grubości i 300mm średnicy. jak będę zakładał to nowe klocki i tarcze, wiec z tego co rozumiem, powinno dać radę zrobić taką kombinację?!? dzięki za odpowiedz
  
 
Cytat:
2010-02-08 16:06:59, beniobb pisze:
znaczy się tak, zaciski są 4-ro tłoczkowe i seryjnie jest w nich tarcza 26mm grubość, 305mm średnica. Bardziej do forda pasuje mi wymiarami tarcza z Focusa ST170, która ma 24mm grubości i 300mm średnicy. jak będę zakładał to nowe klocki i tarcze, wiec z tego co rozumiem, powinno dać radę zrobić taką kombinację?!? dzięki za odpowiedz



Bez problemu 1mm na strone to jest pikus.
  
 
a czemu nie dasz org tarcz pod te zaciski?? są na 5 srób?

sprostuję, zanim zostane okrzyknięty FEFKowym idiotą:
wiem że można dopasowywać tarcze. otwór centrujący, otwory na śruby (nawet nawiercanie nowych), zmniejszać średnicę.
2 mm na grubości to pikuś, ale -5mm na średnicy to może być problem. na + by nie było problemu (chyba ze tarcza tarłaby o jarzmo/zacisk), ale jeżeli klocek nie będzie tarł o tarcze na całej powierzchni to bedzie powstawał "ząb" który co chwila bedzie odkruszał kawałek klocka. Pozatym czy sprawdzałeś czy uda ci sie tak zamontować zacisk zeby tarcza od focusa szła 'po środku'? może trzeba będzie wogóle od czegoś innego dopasować tarcze, żeby pasowała.


[ wiadomość edytowana przez: Venom_4x4 dnia 2010-02-08 18:03:03 ]
  
 
nie dam ori tarcz, ponieważ tarcze z Peugeota 406 Coupe sa bardzo płaskie - maja małe odsadzenie, dlatego obawiam się, że zaciski z taką tarczą będzie tarł o felgę. I tak muszę jakoś dorobić mocowanie zacisku, więc jeżeli klocek zmieści się na tarczy z focusa to według mnie nie powinno być problemu. Poza tarcza z peugeota, pomimo, ze jest też z rozstawem 4x108 ma inny otwór centrujący. Pytałem się w Mikodzie, czy mogą zrobić z rozstawem na Forda - nie da rady.


[ wiadomość edytowana przez: beniobb dnia 2010-02-08 18:36:02 ]
  
 
jak w bełgocie nie trze... odsadzenie chyba nie jest mniejsze niż połowa grubości zacisku. max może być na zero. (front zacisku i tarczy na piaście)
przydały by ci sie stare tarcze do przymiarek.
bełgot ma mniejszy otwór, nie?
  
 
centrujący większy, ale mniejsze na szpilki...


[ wiadomość edytowana przez: beniobb dnia 2010-02-09 10:41:10 ]