[MKV] kostka forda a kostka ISO

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wie ktoś może które kable za co odpowiadają najlepiej było by gdyby ktoś np po kolorach albo na przykładzie zdjęć końcówek napisał który kabel odpowiada któremu w kostce ISO ponieważ chcę sobie przelutować kostkę na ISO
z góry dzięki
  
 
Witam
są gotowe przejściówki za grosze ok. 6 pln - szkoda roboty ,

zajrzyj na allegro ... poszukaj


[ wiadomość edytowana przez: bzikol dnia 2010-02-15 20:53:39 ]
  
 
Zajrzyj na Allegro i kup przejściówkę, szkoda ciąć oryginalną instalację.
  
 
Po co allegro, w sklepie zapytaj, niewiele drożej a od razu i przesyłki nie płacisz. Ja sobie zrobiłemn bez cięcia ale to trzeba czasu i być leniwym żeby gotowego nie kupić. Jak byś popatrzył na kable to wiesz co za co odpowiada.
Próbówka i bateryjka.
  
 
Może nie każdego stać na takie udogodnienia jak przejściówka lepiej samemu zrobić a potem się Cieszyc ze jednak się coś potrafi najlepszy sposób to weź żarówkę 12v i sprawdzaj po kolei dwie masy masz jeden gruby drugi cienki przewód bodajże koloru brązowego czerwony to stały 12v+ żółty zapłon czyli po przekręceniu stacyjki pojawia się na nim napięcie jeszcze 2 zostaną jeden niebiesko zielony czy jakoś tak po włączeniu świateł 12v+ na nim się pojawia i ostatni to antena .. jeśli będą jakieś pytania odnośnie car audio pisz śmiało zajmuje się tym wiec pomogę P pozdrawiam
  
 
Witam

jak znajdę swoja przejściówkę to wiem, że na niej były opisane kable

wiec jak znajdę to napisze które to czego
  
 
Skocz do sklepu z sprzętem audio-car i po sprawie cena to około 6-8 zł a na allegro cie dodatkowo złoją za przesyłke co niektórzy karzą se płacić 10 zł
  
 
Niektóre przejściówki mają błędy
Spotkałem się z przypadkiem, że masa była w inne miejsce podpięta.
Jeżeli fabryczna kostka nie będzie już używana to po jakiego grzyba podpinać przejściówkę? Każde tego typu łączenia po jakimś czasie się luzują i radio się wyłącza albo dzieją się inne cuda.
Ja proponuję odciąć i wlutować nowe złącze.
  
 
Pewnie ze najlepiej uciac ta badziewiasta, fordowska kostke i zakonczyc kosteczka iso. Ja dalem nowa iso tylko powyjmowalem piny i puscilem nowe grube kable glosnikowe. Nie ma sensu bawic sie w przejsciowki
  
 
Cytat:
2010-05-27 23:09:08, maniutello pisze:
Niektóre przejściówki mają błędy Spotkałem się z przypadkiem, że masa była w inne miejsce podpięta. Jeżeli fabryczna kostka nie będzie już używana to po jakiego grzyba podpinać przejściówkę? Każde tego typu łączenia po jakimś czasie się luzują i radio się wyłącza albo dzieją się inne cuda. Ja proponuję odciąć i wlutować nowe złącze.



Kolego powiedz mi co ci sie luzuje... ile razy rozłączasz tą przejściówkę? Przecież jak założysz radio to nie bedziesz jej ruszał do następnego wyjęcia....a jak dobrze pójdzie to do sprzedaży auta lub też nigdy bo sprzedasz radio z samochodem.Skoro już tak koniecznie chcesz wlutowywać kostkę iso to przecież dalej masz do czynienia z pinami które będą ci sie luzowały... a samo lutowanie przeprowadzone byle jak niczego nie poprawi.( a po drodze od radia masz jeszcze piny w przelotce drzwi i przy zamych głośnikach -mowa o serii)

I na koniec panowie też jestem wielbicielem dobrej jakości dźwięku ale nie oszukujmy sie w wielu przypadkach kiedy dysponujemy radiem za 300 zł i fabrycznymi głośnikami czy też jakimiś głośnikami średniej klasy do tego niewytłumione drzwi etc... nawet jak zainwestujecie i 300 zł w same przewody zapewniam was nie uzyskacie żadnej- słownie żadnej odczuwalnej poprawy. Chyba że sobie tą poprawę wmówicie z racji zainwestowanych pieniędzy.

Tego typu sprawy zostawcie na koniec, więcej wam dadzą wytłumione drzwi czy porządny zestaw odseparowany poparty średniej klasy subem i solidnym wzmacniaczem.


Na koniec, wiem że uważacie iż miło jest takową przejściówkę wykonać samemu,ale... nie szkoda wam czasu, nerwów etc jak w najbliższym sklepie z elektoniką dostaniecie taką przejściówkę za kilka złotych? I wyjdzie wam to taniej niż z allegro.A nawet jak macie pecha i traficie że jeden pin bedzie w innym miejscu to przecież można go przepiać bo kostki mają w wszystkich miejscach otwory pod dodatkowe piny.

A co do kolorów kabli... mam pytanie czy autor tematu przeczytał podwieszony, wyróżniony i oznaczony !!!wykrzyknikami!! wątek FAQ? Przecież tam znajduje sie dokładna łopatologiczna odpowiedź.Widać trzeba ten wątek głęboko ukryć, wtedy przez przez niejawność i tajemniczość ludzie zaczną go czytać.

[ wiadomość edytowana przez: Remarq dnia 2010-06-04 17:49:45 ]
  
 
Zgodze sie z tym, ze jesli ktos wymienia samo radio, a reszta fabryczne, to przejsciowka jak najbardziej moze byc.