[MKVI] 1.8 TD - dlaczego ciężko wciska się sprzęgło?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
CZy to jest normalne ze ciezko wiska sie sprzeglo w escorcie ? czy to jest zly objaw czy to jest normalna praca mechanicznego sprzegla ?czy mam sie martwic??

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-03-02 10:28:28 ]
[ powód edycji: dodanie polskich znaków w tytule ]
  
 
Nie jest to prawidłowe. Przyczyn może być kilka:
- cieżko chodząca linka w pancerzu
- pęknięty docisk
- zużyty docisk
- tak twardy docisk
  
 
Dostałes odp

Na początek, sprzegło sie nie "CISKA" tylko "WCISKA"
Teraz np WD40 psikasz w miejce gdzie pracuje łapa sprzegła ( jest tam taka plastikowa tulejka od gory) napsikasz troszke (z umiarem) i wciskasz 500 razy sprzegła, i jesli cos zacznie lzej chodzic, poprawiasz 2 razy wystarczy.

Nastepnie, jesli pierwszy plan nic nie dał, rozepnij linke od łapy sprzegła(jak ja naciągniesz jakims łomem/łyzka to linka Ci z niej wyjdzie, i sprawdzisz czy linka pracuje luzno, łapiac za jej koncowke i ruszajac.
Jesli sie okarze, że linka pracuje ciężko, to musisz ją zmienic (linki sie nie smaruje).

Jesli zas linka chodzi luźno, to wtedy łapiesz za pedał sprzegła i sprawdzas zczy pracuje lekko, jesli nie to go rozbierasz i smarujesz jego trzepien.


A jesli obie rzeczy pracuja lekko, swiadczy to o uszkodzonym docisku sprzegła, przytartym łozysku wyciskowym na jego tuleji prowadzacej.

Ewentualnie wymagasz rzeczy nie mozliwej.


[ wiadomość edytowana przez: Magik123 dnia 2010-02-21 00:02:54 ]
  
 
Jeśli sprzęgło wciska się ciężko, a odpuszcza bardzo lekko jakby jakaś sprężyna nie miała siły spowrotem unieść pedału, to raczej zatarta linka sprzęgła. Lepiej szybko ją nasmaruj, bo inaczej gdy będziesz chciał wcisnąć sprzęgło gdzieś na środku skrzyżowania, pęknie ci półksiężyc - pedał zapadnie się w podłogę i zostaniesz z jednym biegiem na stałe. Prawidłowo powinieneś ją wymienić, ale ja u kolegi po przygodzie z pęknięciem półksiężyca przesmarowałem wnętrze linki olejem silnikowym i od prawie 20000km jest idealnie, sprzęgło chodzi lekko


[ wiadomość edytowana przez: Qwet dnia 2010-02-21 00:27:05 ]