Zakłócenia w CB i Radiu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
MAm dziwny przpdek. Zaczęło się to nie wiem kiedy ale wydaję mi się, że CB radio zaczęło zakłócać po założeniu termometru tego co miał Adaś w swoim Espero i weilu innych.
Podłączyłem go pod zegarek i w momencie włączenia zapłonu załącza się podświetlenie termometru. Jego pisk jaki po cichu wydaje zakłócajak sądzę pracę CB.

Dziwna sprawa. Kabel zasilający CB idzie bezpośrednio z akumulatora.
Najleprze jest to, że założyłem beczkę do szumów i o mały włos nie spaliłem samochodu. Po otwarciu drzwi jak tylko podłączyłem wszystko do akumulatora zobaczyłem kupe dymy.
NIe wiele myśląc żuciłem się na fotele i wyrwałem kable od radia. Uratowałem. Ufff...
Beczka zwarcie zrobiła....
Czy jest możliwość założenia jakiegoś filtra przeciw zakłóceniowego na kabel zasilający ten termometr ???
Radio zwykłe nie wie wiem czemu od Poniedziałku przy głośniejszym słuchaniu zaczyna przerywać...
Wszystko ustaję gdy wyłączam zapłon.
Kable i świece zmienione w Czwartek.
  
 
Termometr nie powinien zakłócać, ale jeśli tak się dzieje możesz wlutować jakiś kondensator. Nie wiem jakie jest to przerywanie radia, ale myślę że warto przeczyścić i dokręcić klemy na aku.
  
 
Radio ze strojone i podświetlenie termometru wyłączone. Kupię jakiś dławik mocny i może pomoże


Może ktoś wie gdzie w Warszawie nie licząc Alledrogo.pl mogę kupić taki filtr przeciwzakłóceniowy ???

[ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2010-03-14 10:52:34 ]