[RS2000] Przy wysokich prędkościach wyłącza się auto

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przy wysokich prędkościach 140+ auto się po prostu wyłącza świeci się kontrolka od oleju i aku. Jak się zorientuje i wbije szybko 2 lub 3 to ruszy dalej
  
 
Może jakis wyłącznik bezpieczeństwa

Rozumie, że gasnie jak zrzucisz na luz?
Opisz dokladniej problem.
Czy zawsze sie tak dzieje, czy czasami tylko, czy obroty wczesniej faluja, czt po prostu leca na zero, jak poza tym chodzi?


[ wiadomość edytowana przez: FAROW dnia 2010-03-25 09:36:32 ]
  
 
przy 140km/h wrzucasz 2 bieg
  
 
jak przy 140 wbijasz 2 lub 3 to może się już nie włączyć wcale...
NApisz dokłądnie, co się dzieje...jak pisał Farow
  
 
Rozkręcam auto do 140km/h i nagle się wyłącza obroty 0...2 bieg lub 3 nieraz pomaga bo auto bedąc w ruchu odpali z 2 lub 3. Przecież nawet jak nieraz pada rozrusznik to tak sie odpala za pomocą innego auta. Wcześniej obroty wszystko są ok nic nie skacze nie faluje itp
  
 
a jakie masz obroty wtedy?
Wg mnie auto albo nie dostaje paliwa, albo powietrza.
  
 
filtr paliwa np na początek :]
  
 
przy 140 wciskasz 2 ??


ile rs2000 wyciąga na 2 biegu ? strzelam, 95km.h i ma wtedy kres obrotów, a ty wduszasz mu 2 przy 140..... pomyśl jakie masz wtedy przeciążenia i obroty wału..... tylko czekać aż wyskoczy tłok i pokaże Ci:



wciśnij 1 to powinno rozwiązać problem
  
 
Cytat:
2010-03-25 12:48:38, Asior pisze:
przy 140 wciskasz 2 ?? ile rs2000 wyciąga na 2 biegu ? strzelam, 95km.h i ma wtedy kres obrotów, a ty wduszasz mu 2 przy 140..... pomyśl jakie masz wtedy przeciążenia i obroty wału..... tylko czekać aż wyskoczy tłok i pokaże Ci: wciśnij 1 to powinno rozwiązać problem


Można też jak w dowcipie: a tiepier R, kak Rakieta...
  
 
jak sie kulasz 30km/h to wystarczy 4 wrzucic i pewnie odpali a 2.. dziwie sie ze jeszcze go nie rozsadzilo
spróbuj rozpedzic go na 4biegu pod czerwone i wrzuc 3

na poczatku zmostkowalbym bezwładnościowy.. filtr i pompe paliwa a jak to nie pomoże to pewnie skrzynka..

ogólnie to bałbym sie tym jezdzic
  
 
tak sobie trochę żartujemy, ale jakie masz obroty? Na postoju wchodzi na obroty normalnie? Jak wrzucisz na luz i przygazujesz to nie zgaśnie?
  
 
ja też tak miałem tylko w dieslu, nie dostawał ropy i świece dobrze sie nie rozżazały i gasł..
  
 
Cytat:
2010-03-25 13:18:50, Zett pisze:
ja też tak miałem tylko w dieslu, nie dostawał ropy i świece dobrze sie nie rozżazały i gasł..


ale nie dostawał dlaczego? Czyżby przeciążenie "spychało" paliwo do zbiornika?
  
 
Cytat:
2010-03-25 13:18:50, Zett pisze:
ja też tak miałem tylko w dieslu, nie dostawał ropy i świece dobrze sie nie rozżazały i gasł..



a co mają świece do jazdy z prędkością 100km/h ?

jak masz padnięte świece to będzie gorzej odpalał..., po odpaleniu świece grzeją tylko kilka sekund i potem jest już samozapłon... to nie jest silnik benzynowy gdzie podczas pracy potrzebna jest iskra, diesel to silnik WYSOKOPRĘŻNY - zapłon następuje pod ciśnieniem.
  
 
Cytat:
2010-03-25 13:18:50, Zett pisze:
ja też tak miałem tylko w dieslu, nie dostawał ropy i świece dobrze sie nie rozżazały i gasł..

A co maja swiece do gasniecia, swiece sie wylaczaja niebawem po odpaleniu silnika.
  
 
A Wy nierozumiecie co ja pisze?? Nie że jadę na 2 biegu 140 ani wbijam 2 na 140 tylko jade z taka predkoscia i nagle auto gaśnie obroty spadają do 0 auto jedzie bo jedzie ale wiadomo że zwalniam do 50/60km na h i wbijam 3 ewentualnie 2 i odpala dalej tak jak na rozruch... auto jest z gazem ale i na tym i na benzynie to samo jest....
  
 
Cytat:
2010-03-25 15:32:24, KRYGIER pisze:
A Wy nierozumiecie co ja pisze?? Nie że jadę na 2 biegu 140 ani wbijam 2 na 140 tylko jade z taka predkoscia i nagle auto gaśnie obroty spadają do 0 auto jedzie bo jedzie ale wiadomo że zwalniam do 50/60km na h i wbijam 3 ewentualnie 2 i odpala dalej tak jak na rozruch... auto jest z gazem ale i na tym i na benzynie to samo jest....


Widzę, że też nie rozumiesz co piszemy...
Napisałem przeca, że żartujemy sobie…
Jeśli chcesz rad, to odpowiedz także na pytania, które padły...

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2010-03-25 15:58:19 ]
  
 
rs z gazem profanacja...
  
 
Cytat:
2010-03-25 16:11:56, Marcino23 pisze:
rs z gazem profanacja...


dla jednych profanacja, dla innych oszczędność...
  
 
Cytat:
rs z gazem profanacja...


Ja powiem tak.Zaszczyt dla gazu,że może napędzać RS-a.