[MKVII] Czy słychać różnicę pomiędzy Helix DB 6.1 a DB 6.2?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zajączek przyniósł mi na Wielkanoc radyjko- Sony CDX-L380X 4x45W i kilka stuzłotówek, które postanowiłem przeznaczyć na audio bo do tej pory grały seryjne 10tki.

Poczytałem ten dział i widzę, że dużą popularnością cieszą się Helixy 6.1 i 6.2.
Drzwi chcę wygłuszyć matami APP
W związku z tym mam kilka pytań:
Czy takie połączenie radia, głośników i mat ma sens? Czy 15 mat wystarczy mi na wytłumienie przednich drzwi i klapy bagażnika w sedanie- jej dźwięk przy zamykaniu to coś pośredniego pomiędzy tłuczeniem żarówki a brzękiem aluminiowej puszki
Czy będę musiał dawać jakieś płaskowniczki/wzmocnienia pośrodku otworów, czy mata jest na tyle sztywna, że utrzyma się sama?
Czy mata nie sprawi, że w drzwiach zacznie się zbierać woda i mi przegniją od środka?
Czy wystarczy wykleić zewnętrzne poszycie drzwi, czy trzeba też powierzchnię tuż pod tapicerką?
Czy jesli nie jestem wymagającym słuchaczem to opłaca mi się wydać dodatkową stówę na osobne syczki i zwrotnice? Czy różnica dźwięku jest słyszalna?
Dodam, że nie jestem melomanem, radio za jakiś czas zostanie wymienione na jakieś obsługujące mp3, na pewno nie będzie wzmacniacza.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi czego unikać, jakie są pułapki itp


[ wiadomość edytowana przez: Zacharek dnia 2010-04-05 17:03:34 ]
  
 
Czołem!
Wypowiem się tutaj, bo akurat z helixami mam do czynienia na co dzień w drugim aucie.
Ja zamontowałem 62.1 pod wzmacniaczem i jestem bardzo z nich zadowolony. Głośnik wysokotonowy zapewnia bardzo dobry dźwięk, jak na tę klasę cenową. średnio-niskotonowy również gra zadowalająco, ale nie jest to subwoofer i o tym musisz wiedzieć.

Jeśli chodzi o 6.1 to nie jest kategoria do porównania, to inna bajka.
Odseparowany wysokotonowiec pozwala na skierowanie dźwięku we właściwy sposób, a we współosiowej konstrukcji, nic z tego nie będzie.

Jeśli chodzi o maty APP, to zdecydowanie 15 mat to nie jest ilość odpowiednia na to, co chcesz zrobić. Nie chcę Ciebie martwić, ale na jedne drzwi, jeśli będziesz bardzo dokładny zużyjesz te 15 sztuk. W najlepszym przypadku wystarczą Ci na obicie dwojga drzwi. Musisz wyklejać wewnętrzne poszycie od strony syzby i na zewnątrz tu - gdzie trzyma się tapicerka. Maty powinny się trzymać na stelażu, bo pod wpływem temperatury miękną.
Musisz być uzbrojony w dużo cieprliwości, trochę benzyny, opalarkę i sporo czasu, żeby zrobić to odpowiednio fachowo.
Poczytaj w necie o wytłumianiu drzwiczek i będzie gitara.
Życzę powodzania i dziękuję za przeczytanie mojego nudnego elaboratu

[ wiadomość edytowana przez: kuba_mk7 dnia 2010-04-06 16:37:15 ]

[ wiadomość edytowana przez: kuba_mk7 dnia 2010-04-06 16:39:46 ]
  
 
Witam
Nie pocieszyłeś mnie Kolego...

Nie poszukuję subwofera ani tuby do bagażnika, ma cośtam grać i fajnie by było zrobić to dobrze nawet jesli (teraz) głośnik będzie ze średniej czy dolnej półki.
Myślałem o osadzeniu tweetera w drzwiach,w trójkącie do regulacji lusterka. Mam elektryczne lusterka a ten trójkątny plastik jest od wersji manualnej i ma skierowany w stronę pasażera otwór, w który mógłbym próbować go wcisnąć. pozostaje jednak strona kierowcy? Przykleić go do słupka?

15 mat na jedne drzwi? To ile warstw tego trzeba nakleić? Przecież tyle sztuk to jest już jakaś waga, co na to zawiasy? Może jest coś lepszego, wydajniejszego, lżejszego i nie doprowadzającego mnie do bankructwa?
Do czego mi się przyda benzyna podczas wygłuszania drzwi? do odtłuszczania powierzchni? Opalarki niestety nie mam...

Pozdrawiam
  
 
No wiesz, nie chciałem Ci popsuć humoru. Prawda niestety jest taka, że tych mat sporo się schodzi. Niestety także, aby obleić jedne drzwi to na pewno pójdzie 10 mat. Co do tych 15 sztuk, to już taka wersja na "elegancko". Waga jest solidna, ale nie powinny bardzo usiąść. Lepszy efekt dają lekkie maty stosowane w profesjonalnych warsztatach marki Dynamat, ale to już nie jest budżetowe rozwiązanie.
Możesz próbować zrobić to jakoś na czuja, tak, by zakryć jak najwięcej otworów technologicznych. Benzyna faktycznie do odtłuszczania powierzchni.
Co do wysokotonowych, to nie kombinuj. Głośniki mają w zestawie odpowiednie uchwyty montażowe i możesz je w prosty sposób zamocować do deski rozdzielczej tak, by skierować je w precyzyjny sposób w stronę i na wysokości głowy. Dasz sobie radę. Żadnego wycinania w desce, ani kombinowania przy regulacji lusterek. Najlepsze są słupki przednie
Powodzenia! nie będzie źle!