[Tapcio] Na stali:D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
W tym poście będę relacjonowal w miare na bierzaco postep prac nad Esem,
Aktualnie :
-Pozbyłem się wzglednie (nikt nie wie jak to pod spodem wygląda)ognisk korozji... Udało sie nawet uratowac tylna klape która przypominala ser szwajcarski
-Wkrótce biore sie za wymiane podłuznic (wreszcie)




Gdy zakończe ten etap czyli lampy i zderzak wrócą do stanu z wersji RS/XR3i mam zamiar załozyc dokladke z Laguny zainwestowac w aluski moze nawet lekko obnizyc Franky'iego i wreszcie wyruszyc w strone zachodzącego słońca

A oto efekt prac tymczaowych czyli po Kraksie






[ wiadomość edytowana przez: Tapcio dnia 2010-06-08 17:13:09 ]

[ wiadomość edytowana przez: Tapcio dnia 2013-12-17 00:31:06 ]
  
 
Kolego jeśli chcesz w tym wątku opisywać prace nad swoim essem powinieneś edytować tytuł na zgodny z regulaminem
  
 
Cytat:
2010-04-20 21:21:56, coastbasse pisze:
Kolego jeśli chcesz w tym wątku opisywać prace nad swoim essem powinieneś edytować tytuł na zgodny z regulaminem



DOKŁADNIE
  
 
Cytat:
2010-04-20 21:21:56, coastbasse pisze:
Kolego jeśli chcesz w tym wątku opisywać prace nad swoim essem powinieneś edytować tytuł na zgodny z regulaminem



Dzieki za porade Tytul poprawiony
  
 
I to mi się podoba Bez zbędnych dyskusji i problemów ze zmiana tematu Ale nie o to chodzi

Mi się ess podoba, ten kolorek fajny

Pierwsze co bym zrobił po doprowadzeniu go do dobrego stanu technicznego to jakaś ładna felga

Pozdrawiam
  
 
I nadejdzie czas na felgi ale to pewnie gdzies najpredzej w lipcu narazie musza mi wystarczyc stalówki a niestety kolpaki choc oryginalne i od zakupu w salonie nie zmieniane zimy tegorocznej nie przetrwaly
  
 
Wreszcie postep!!!
Franky w końcu trafił na warsztat w tym tygodniu zostaną zrobione podłużnice (wreszcie)
Poza tym w sobotnie przedpołudnie udało mi się nabyć po okazyjnej cenie zderzak z RS za 70PLN
No i lampe z RS od uzytkownika Lukas1986 tez po okazyjnej cenie
  
 
No to działaj i fotki wklejaj na bieżąco Felga musowo reszta wedle gustu
  
 
Aktualnie auto znajduje się u mechanika więc nadszedł czas by zastanowić się gdzie umieścić lepkę klubowa po głowie chodzą mi 2 miejsca a mianowicie na tylnej klapie z prawej strony albo prawej tylnej bocznej szybie (masło maślane trochę z tego wyszło ale cóż)A jakie jest wasze zdanie co do miejsca umieszczenia lepki?



P.S. A co do alusków to powoli się rozglądam ale mam pytanie jaka jest w Escorcie średnica otworu centrującego (zmierzył bym suwmiarką ale niestety nie mam dostepu aktualnie do auta)

[ wiadomość edytowana przez: Tapcio dnia 2010-05-31 17:17:43 ]
  
 
Cytat:
2010-05-31 17:16:29, Tapcio pisze:
P.S. mam pytanie jaka jest w Escorcie średnica otworu centrującego (zmierzył bym suwmiarką ale niestety nie mam dostepu aktualnie do auta)



63,3
  
 
Cytat:
2010-05-31 17:35:52, -Rocky- pisze:
63,3



Dzięki wielkie
  
 
lepki klubowe lep gdzie chcesz ale tak coby inni widzieli,dobre miejsca to pas tylny po prawej stronie pod klapą-widzą cie wszyscy co mają zamiar wyprzedzac i od razu pękają albo na prawym przednim blotniku bo widzą cie wszyscy z chodnika jak wolno jedziesz albo stoisz pod swiatlami,z lewej strony odradzam bo bedzie widzial tylko gliniarz jak cie zatrzyma do kontroli za szybką jazde-pozdro
  
 
Cytat:
A jakie jest wasze zdanie co do miejsca umieszczenia lepki?


Ja mam na górnej części szyby czołowej.A co do prawej strony tylnej klapy,to miejsce jest zacne i z daleka widać.




[ wiadomość edytowana przez: przemo2 dnia 2010-05-31 18:07:43 ]
 
 
Ciekawie ale raczej dalej zostaje pomiędzy szybą a klapą na szybę przednią bym nakleił coś większego ale nie wiem co
  
 
Cytat:
szybę przednią bym nakleił coś większego


I sierżant zamiast dowodu rejestracyjnego da Ci pokwitowanie.
 
 
Mówi się trudno, ale na myśli miałem coś wielkości paska przyciemniającego
  
 
Cytat:
ale na myśli miałem coś wielkości paska przyciemniającego


Tak wiem.Swojego czasu były takie paski na szybę z logo klubu.Trza by z Tomkiem(Czapa_74) pogadać i zrobić listę chętnych,bo wydaje mi się,że gadzet zacny.Może i kolory dało by radę wybrać.
 
 
Takie coś to byłoby Coś ale narazie to musi Ess do mnie wrócić z nowymi podłużnicami i trzeba będzie tą lepke wkleić w odpowiednie miejsce
  
 
Postanowiłem pochwalić sie moim najnowszym zakupem czyli Lampa RS i postojowka


Podziękowania dla sympatyka Lukas1986 za lampę w rozsądnej cenie

Zdjecia auta w trakcie napraw postaram sie dodac w piatek


[ wiadomość edytowana przez: Tapcio dnia 2010-06-02 18:00:11 ]
  
 
Porcja zdjec po remoncie czyli
-podwozie pospawane
-podłużnice całe
-przód naciągniety (aż 4cm)
-nowy zderzak załozony
-no i nakleilem w koncu lepke klubowa
P.S Pozostaje mi juz tylko zalozyc dokladke z Espace, kupic jakies ładne alusy no i w koncu moze nadejdzie czas na audio. O glebie narazie nie mysle moze lekko obnize przy pomocy zawieszenia z RS2000 ale to wszystko wymaga $$ wiec narazie musze zaczac odkladac