[MK7] 1.8 TD 51kW 70KM Endura De - swap?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Posiadam essa z tym motorkiem. Chciałbym coś z tym zrobić. Zacznę od tego że mam zajechaną turbinę ( silnik kręci do 2700 rpm potem coś przy silniku strzela i nie reaguje na gaz dopiero jak obroty zejda do 1000 rpm to silnik znowu normalnie pracuje).

Myślałem nad silnikiem 1.8 TDi oczywiscie fordowski Endura de.
Pytanie moje brzmi czy ktoś to robił i czy wogóle ma to sens i jakie są przy tym kłopoty.

A może ktoś wie jak łatwo wzmocnić ten motor? Bo są takie same silniki (przynajmniej wizualnie) i mają 90KM a taka moc by mnie satysfakcjonowała.

Doradźcie coś
Staroo
  
 
Byłaby jeszcze opcja założenia turbosprężarki z silnika 90konnego tylko potrzebuje sie upewnic bo kupno/regeneracja turba to jest sprawa na najbliższe dwa tyg
  
 
Cytat:
2010-04-22 19:32:13, Staroo pisze:
Byłaby jeszcze opcja założenia turbosprężarki z silnika 90konnego tylko potrzebuje sie upewnic bo kupno/regeneracja turba to jest sprawa na najbliższe dwa tyg

To nie kwestia turbiny, ze ma wiecej mocy, lecz pompy wtryskowej, turbiny z tego co wiem sa te same. Teoretycznie roznia sie wtryskami, ale z tego co wiem, jak zostawisz z 70km to nic nie bedzie. A co do montazu TD 90km, jesli to nie bedzie ten z wieksza iloscia elektroniki, to montaz plug and play prawdopodobnie.
  
 
on wlasnie ma tego z "wieksza iloscia elektroniki"
ja mam z mniejsza + mtx i mi sie podoba
  
 
Prawdopodobnie cały silnik do wymiany. Kiedys sie tym interesowalem i ktos madry na forum napisal ze 90 koni jest jakos wzmacniany i jak sie przelozy sam osprzet to 70-tka sie szybko wysypie.
  
 
Cytat:
2010-04-22 21:22:17, FAROW pisze:
Prawdopodobnie cały silnik do wymiany. Kiedys sie tym interesowalem i ktos madry na forum napisal ze 90 koni jest jakos wzmacniany i jak sie przelozy sam osprzet to 70-tka sie szybko wysypie.

Z tego co wiem, to silniki sa te same.
  
 
Aha czyli jak to sie mówi ile głów tyle odmiennych zdań... Czyli po taniości spróbować przełożyć pompe i całe wtryskiwacze czy końcówki? ALe znowu jest zdanie ze 70km sie sypnie... dzisiaj oglądałem mk7 kombi bez intercoolera 90KM. i to jest silnik 'z napisem 1.8 diesel a ja mam endure... reszta identyczna przynajmniej z tyłu przy turbo i EGR
  
 
że tak zapytam (laik) plug&play to znaczy ze zmieniam tylko blok z turbo i pompa itp a np skrzynia biegow i przeniesienie napedu zostaje? a jak z pompa wspomagania i hamulcami?
  
 
Nie było 90 koni bez intercoolera, ktos Cie wkreca To zwykla 70 kucykow jednostka tyle ze nie endura, czyli mniej elektryki.
  
 
Cytat:
2010-04-23 17:57:09, Staroo pisze:
że tak zapytam (laik) plug&play to znaczy ze zmieniam tylko blok z turbo i pompa itp a np skrzynia biegow i przeniesienie napedu zostaje? a jak z pompa wspomagania i hamulcami?


plug&play to jest przekładka golego silnika. wiec półosie, hamulce, pompa, lapy silnika i cała reszta osprzetu pasuje.