185/70R14 moga byc?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Fabryczne sa 185/65R14. Co bedzie gdy zaloze 185/70R14? Z przodu mam troche juz sprezyny siadniete i tym sposobem "stalby" troche wyzej. Czy jednak nie beda obcierac o nadkola w skrajnych przypadkach?
  
 
"szalone" 18,5 mm na średnicy koła więcej...absolutnie nie ma się czego obawiać
  
 
Ja bym jednak wymienił te sprężyny najpierw.
  
 
Cytat:
2010-04-23 21:10:14, CKSS_Czorny pisze:
Witam. Fabryczne sa 185/65R14. Co bedzie gdy zaloze 185/70R14? Z przodu mam troche juz sprezyny siadniete i tym sposobem "stalby" troche wyzej. Czy jednak nie beda obcierac o nadkola w skrajnych przypadkach?

w tym przypadku mogą obcierać - wymień sprężyny warto
  
 
Ja mam od roku taki rozmiar opon. Nokian NRE 185/70/r14 nic nie obciera. Licznik pokazuje mi prędkośc identyczną jak gps a Wskazania odległości różnią się o 3%.
  
 
Cytat:
2010-04-23 23:53:50, mweis pisze:
Ja mam od roku taki rozmiar opon. Nokian NRE 185/70/r14 nic nie obciera. Licznik pokazuje mi prędkośc identyczną jak gps a Wskazania odległości różnią się o 3%.


No to wreszcie bedzie prawdza bo teraz (175/65R14) to jest 8km roznicy.

No to zakladam te ciut wieksze , jak mowicie ze nie obciera. Sprezynki to pojda do wymiany ale dopiero na jesien (finanse).
Dzieki wszystkim za szybka odpowiedz.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2010-04-23 23:53:50, mweis pisze:
Ja mam od roku taki rozmiar opon. Nokian NRE 185/70/r14 nic nie obciera. Licznik pokazuje mi prędkośc identyczną jak gps a Wskazania odległości różnią się o 3%.



Ja z tyłu mam 195/65 na 15 calówkach i też nie obciera a z przodu 195/55
  
 
A ja i tak bym wymienił sprężyny nawet te wzmacniane i może od jakiegoś kombi
Sorki ale to pytanie typu :


Mam pękniętą szybę przednią... Czy jak ją przyciemnię folią to policjant nie zauważy ???

Nie mogłem się powstrzymać
  
 
Cytat:
2010-04-24 09:07:49, CKSS_Czorny pisze:
No to wreszcie bedzie prawdza bo teraz (175/65R14) to jest 8km roznicy. No to zakladam te ciut wieksze , jak mowicie ze nie obciera.


Hmm... a może mi ktoś wyjaśnić co ma szerokość opony do różnicy odległości między faktycznie przejechaną a tą na liczniku lub do wskazań prędkości? Wydawało mi się, że szerokość opony ma jedynie wpływ na spalanie ewentualnie na prowadzenie auta ale nie na różnicę odległości czy prędkość a tutaj dowiaduję się nowych rzeczy...
  
 
No dowiadujesz się, ale starych rzeczy.
Wraz ze wzrostem szerokości opony zmienia się (wzrasta) wysokość opony, a co za tym idzie jej średnica zewnętrzna (oczywiście zmieniając tylko parametr szerokości np. 175/65R14 na 185/65R14)
Kolega CKSS_Czorny chce założyć 185/70R14 zamiast 185/65R14, a to też powoduje wzrost wysokości opony. Parametr /70 czy /65 określa w procentach wysokość opony odnosząc się do jej szerokości. Szerokość opony x 65% = Wysokość opony
P.S.
Ja też takie mam i nic nie obciera, ale ma to mały, ale jednak wpływ na hamowanie tzn. na siłę z jaką trzeba naciskać pedał hamulca
  
 
Chyba znalazłem już odpowiedź w tym poście
Sprężyny z tyłu mam ok. Wymieniane nie całe 2 lata temu wzmacniane i dodatkowo mają wkładki. Amortyzatory wymienione jakoś niedawno. Gazowe.
Także myślę, że 185/70 R14 będą ok.