Radio z USB - nie odczytuje mp3 z pendriva

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Dopiero co stałem się posiadaczem radyjka firmy Pioneer model DEH-2220UB. Radyjko to posiada na przednim panelu wejście USB. Jak podłączam Pendrive'a to nie odtwarza muzyki (komunikat "No Audio"). Jak podłączę MP3-Playera to zaraz zaczyna grać.
Prawdę mówiąc to spodziewałem się, że radyjko to będzie odtwarzać MP3 ze zwykłych Pendrive'ów, ale widocznie się pomyliłem. Rozwiejcie zatem moje wątpliwości i napiszcie czy to rzeczywiście tak powinno być, że należy podłączyć samograjka MP3, czy z radyjkiem jest coś nie tak?

pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-05-12 15:15:04 ]
[ powód edycji: Staraj się wyjaśniać w tytule na czym polega problem!!! ]
  
 
moze za duza pojemnosc pendriva i radio nie moze odczytac, lub pendrive zle sformatowany...
  
 
Cytat:
2010-05-12 09:25:28, srvrserver pisze:
moze za duza pojemnosc pendriva i radio nie moze odczytac, lub pendrive zle sformatowany...


Pendrive Kingstone 2GB, co do formatowania to chyba nigdy tego na nim nie robiłem - zawsze działał, nie było potrzeby. Zresztą w instrukcji do radyjka nie ma wzmianki o jakimś specjalnym przygotowaniu nośnika danych. Jestem informatykiem i zwracam na takie rzeczy uwagę. Wykonałem 2 próby:
1 - jakieś pliki (word, txt itp.) oraz MP3
2 - tylko MP3
  
 
W/g mnie przyczyna tkwi w radiu.Mp3 ma własne zasilanie,więc radio widzi pliki.Pendrive zasilania nie ma,więc musi je dostać z radia.Wejdz w menu radia i postaraj sie to ustawić.Sformatuj Kingstona.
 
 
Sproboj z innym pendrakiem.
  
 
Może być sformatowany w NTFS. Spróbuj sformatować w FAT. Albo odwrotnie. Myślę, że tu tkwi problem.

A odnośnie radyj Pioneera, to już nie to, co kiedyś...
  
 
na NTFS napewno nie bedzie dzialal... musi byc sformatowany albo na FAT16 albo na FAT32. Nie wiem jak jest formatowany oryginalnie po kupieniu ze sklepu czy na 16 czy na 32. U mnie np. telefon nie czyta karty w FAT16 po sformatowaniu na FAT32 wszystko smiga.

Nie wiadomo rowniez gdzie umiesciles pliki MP3. Bo jezeli porozkladales je po katalogach to rowniez moze byc problem bo radio moze czyta tylko pliki z katalogu glownego pendriva...
  
 
Mam JVC KD-R401, przez USB czyta zarówno Pendrive, czytnik kart jak i odtwarzacz MP3. Pliki na pendrivie mam w kilku katalogach, pojemność 4GB.
Moja rada, zresetuj radio, sformatuj nośnik i wrzuć jeszcze raz pliki. A wcześniej przeczytaj instrukcję, jakie pliki w jakim formacie i w jakich warunkach czyta
  
 
Wszystko jasne. Chodziło o system plików. Po sformatowaniu do FAT32 muzyka zabrzmiała
Szkoda, że w polskiej instrukcji nic na ten temat nie napisano. Dopiero na stronie producenta znalazłem wymagania, z których wynika, że radyjko obsługuje system plików FAT16 i FAT32.

dzięki za pomoc!
  
 
  
 
Cytat:
dzięki za pomoc!


Postaw skrzynke piwa i się wyrówna co nie chłopaki ?
 
 
na "pifko" jedno lub dwa to ja sie zawsze pisze