Andrys , nowa 2107 w kubie , powrót do starych czasow ;-)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam chcialbym pokazac ze jednak ksztalty 2105 lub 2107 najbardziej mi sie podobaja i ponownie kupilem teraz w bardzo dobrym stanie 2107 z 93 roku z silnikiem 1,5 o przebiegu 70000km od 1 wlasciciela . w stanie superrr . nic nie zniszcone i nie wytarte bez korozji (ewentualne male ogniska powierzchniowe malo widoczne)






[ wiadomość edytowana przez: andrys20 dnia 2010-05-16 20:25:42 ]

[ wiadomość edytowana przez: andrys20 dnia 2010-05-16 20:26:32 ]
  
 

gratuluję powrotu do jedynie słusznej marki
  
 
witam wczoraj rozpocząłem projekt Łady 3000, na razie wywalone zostało cale wnętrze , które jest na wątku sprzedam bądź na allegro, może się komuś przyda . Silnikiem docelowym będzie 3.0 V6 24V z seryjnymi 204 KM z Lancii kappy .

Jest juz i czeka do montażu :
- Silnik,
- Skrzynia,
- Hamulce z Dedry Turbo ,
- Całe przednie zawieszenie z fiata 131 mirafiori włącznie z puklami i amorkami i przekładnią kierownicza i belka pod silnik

Trza kupic jeszcze
- Mega Sqirt jako centralka sterujacą,
- szamotowy klatkę bezpieczeństwa według załącznika,
- Body kit VFTS-u ,
- kubły z pasami
- Pomalować jakoś sensownie po przeróbkach

W przemyśleniach jeszcze:
-jaki most załadować , lub czyt cala belkę z lancii Dedry turbo zaserwować z seryjna wiskoza (szpera 30%)

to tak w skrócie przybliżony harmonogram zadań. Na razie skupiam się na włożeniu silnika

od jutra postaram się wrzucać zdjęcia jak przebiegają prace
  
 
będzie ciekawie, trzymam kciuki
  
 
Takie projekty aż chce się czytać! Już widzę tych wszystkich ludzi i ich miny po zobaczeniu możliwości Łady Ponad 200 KM pod maską...to jest piękne Teraz tylko robić, a potem cieszyć się jazdą Będzie czym!
  
 
Będzie grubo, życzę powodzenia i czekam z niecierpliwością na efekty prac
  
 
Andrys działaj działaj jestem ciekaw co z tego wyjdzie
  
 
kappa ma napęd na przód?? Jeśli tak to z jaką skrzynią to połączyłeś??
  
 
Zgaduję że skrzynia z fiata 131 będzie ?
  
 
mnie sie to podoba co Andrys modzisz tak jak podobala mi sie czarna piateczka po skonczeniu prac. ja mam pewnie chora przekmine ale kusi mnie wstawienie do lady silnika z audi 2.3 10v, 5 cyl, tylko mysle co zrobic ze skrzynią ?? hm
  
 


Obecny stan. Pojazd jeszcze jeździ. obecnie wyprute jest wnętrze, i zdjęte zderzaki . w Weekend bede łączył silnik ze skrzynia biegów z fiata 131 abartowska wytrzymującą od 250-300KM .wiec jakiś zapas jest. bardziej boje się o most który seryjny nie wytrzyma na pewno udaru przy ruszaniu lub zmiany biegów ;-(
  
 
silnik dziś już ze skrzynia i walem już wypatroszony z lady. w 4 wyjecie zajęło nam 45min. od momentu wzięcia kluczy do reki i postawienia silnika ze skrzynia na glebie kolo auta, czyli czas niezły. Jutro jakieś zdjęcia aby watek nie zamarł .
  
 
Andrys a gdzie zdjęcia??
  
 
mam mały problem z usb i nie mogę aparatu podłączyć. muszę się z tym najszybciej uporać !!!!!
  
 
sprzydałoby sie bo ja jestem rzadny Twoich modów. ja ostatnio mierzylem silnik z bravo 1.6 16v pod skrzynie lady i nie wiele braklo i by siadl ale dalem temu spokoj. inne wydatki sie szykuja
  
 
troch zaległe zdjęcia ale są
  
 


trochę blacharki



poszerzenia już są od Kolegi Rafała



  
 
coś sie dzieje nie jest zle
  
 
prace znowu ruszyly pelna para, silnik ze skrzynia wstepnie polaczony. pod koniec tygodnia bedzie pewno juz zespawany. obecnie jest wyciety i wstepnie ustalony walek sprzeglowy z walem korbowym i dopasowane z dokladmocia do 1 mm 2 budowy sprzegiel.
dzis zawiozlem do mojego tokarza aby splanowal obudowy do idealnego usytuowania obudow i zespawania.

a to efekty pracy na dzien dzisiejszy:







wstepne flansze lap pod silnik





[ wiadomość edytowana przez: andrys20 dnia 2011-01-10 22:01:10 ]
  
 
Dobry pomysł, będzie dawać czadu. A jaki inny silnik v6 można wrzucić do lady? Myślałem od scorpio 2,4 lub 2,9.