[Problem] Grzeje się radio.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Mam pytanie... otóż w moim essim jest radyjko Kenwood KDC5090-R stare radyjko ale całkiem fajne. Ma 4 wyjscia RCA ktore mam podłaczone do 4kanałowego wzmaka (przednie dwa głosniki i skrzynka) dzisiaj wpadłem na pomysł żeby do radia podłączyć jeszcze dwa głosniki na tył.. podłączyłem chwile pograło i zauwazyłem że radio się strasznie grzeje... to znaczy że nie można tak podłączac że wykorzystuje się i RCA i standartowe wyjscie z radia ?
  
 
Cytat:
2010-06-21 17:15:05, ZbC pisze:
...radio się strasznie grzeje...



a tak konkretniej?
40 - 60 - 80*C?
  
 
jak sie grzeje to :

1.Impedancja głosnika czy zestawu jest za mała
2.Zwarcie na przewodach
3.Uszkodzona końcówka mocy
4.Może tak ma i już (ogólnie końcówka mocy oddaje ciepło na obudowe)
Chyba że wnętrze zasnuje subtelna mgiełka ze spalonej końcówki mocy To wtedy juz "wrać potrzebny"
  
 
Cytat:
2010-06-21 19:21:15, CKsrv pisze:
a tak konkretniej? 40 - 60 - 80*C?

100 !! palce sobie poparzylem a ciecz momentalnie paruje na radiatorze.

Ale wlasnie zastanawia mnie to czy można tak podłączać do radia jeszcze głosniki skoro już 4 kanały przez RCA są wykorzystane i moc tez jakąś pobiera przecież kolejne glosniki obciązają radio... dlatego się grzeje mi się wydaje..

[ wiadomość edytowana przez: ZbC dnia 2010-06-21 22:43:28 ]
  
 
mozna ale:
zle podlaczyles cos
masz zjarany stopien koncowy/ glosnik
zwarcie
zmasowany jeden biegun wyjscia
  
 
Kurde moje radio to też niezła grzałka,ale w sumie radiator po to jest by odbierać ciepło nie ma co się dziwić,że jest gorący.U mnie radyjko 4 lata śmiga i póki co w związku z grzaniem nie widze problemu.Jak w ciepłe dni troche po mieście pośmigam to zdejmuje ciepły panel.
  
 
Według mnie możesz podłączyć. Ja mam Pioneera w swoim i też się grzeje ale wgł mnie to radio już tak ma. A może coś źle podłączyłeś? A strasznie sie ono grzeje? bo u mnie to delikatnie tylko.