[ASTRA G] wywala błąd EGR ale EGR chyba sprawny....check...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od jakiegos czasu swieci sie chcek. zapala sie po odpaleniu auta i caly czas sie swieci. podpielismy do kompa u gazownika, ale tam nie wywaliło kodu tylko opis że to EGR uszkodzony. skasowalismy blada ale znowu go wywaliło. sam EGR wydaje sie być sprawny bo po odpieciu go auto zachowuje sie bardzo niestabilnie. sama pracva auta praktycznie bez zarzutów. ostatnio wymieniano sprzeglo i to sie swieci od wtedy. czy jest mozliwe ze mechanik czegos nie podpial ?!?
  
 
Auto po odpięciu egra będzie działać niestabilnie bo wykryje jego brak. Zważywszy na prawdopodobieństwo uszkodzenia zaworu (wczesniej czy później każdego to czeka) wymontowałbym go i obejrzał.
  
 
siema.... ja mialem tez problemy z EGR (CORSA B) . na kompie wyskakiwal mi blad cze czujnik EGR niechce wspolpracwac.
co sie akazalo ,ze weze ktore mialem podpiete po EGR poprostu byly miekkie jak maslo a przy dotykaniu robily sie dziury. Weze wymienione, EGR wyczyszczony oraz silnik krokowy i od tamtej pory chodzil elegancko.
ahas.. spalanie paliwa odrazu sie zmiejszylo i byl mocniejszy

pozdro....
  
 
Ja się dopiero zabieram do dłubania w EGR,przepustnicy i krokowcu. Przy okazji sprawdzę węże - dzięki za info.

[ wiadomość edytowana przez: mutra dnia 2010-07-11 15:01:08 ]