Toyota Corolla liftback 1.6 93 r.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy sa na forum jakies osoby posiadajace Toyote w tej wersji? Mam ja od niecalego roku, generalnie jestem zadowolony, ale...niestety olej jest spalany Mysle, ze to uszczelniacze zaworow. Nad przednia szyba wystapila korozja, caly rant jest w burchlach. A jak trzymaja sie wasze samochody z tego rocznika? Macie takie problemy?

[ wiadomość edytowana przez: KM dnia 2003-09-08 20:44:59 ]
  
 
Witam

Tojuz tak jest w Corollkach ze trzba czesto wymieniac uszczelniacze zaworowe zwłaszcza jesli ktos lubi sobie pojezdzic, wymien szybko to zaoszczedzisz kase na olej. Rdze tez juz przeszłem i troche mnie to kosztowało bo musieki wycinac przednią szybe, poprostu masz objawy tradycyjne dla tych autek.

P.S. napisz mi jakie masz oznaczenie silnika i ile koni.
  
 
Nie wiem czy podam dane, ktore cie interesuja: silnik 4AB 1.6 16v, jak mozesz powiedz mi co to znaczy. I mniej wiecej ile kosztuje wycinanie szyby. Dzieki.



[ wiadomość edytowana przez: KM dnia 2003-09-08 23:01:26 ]

[ wiadomość edytowana przez: KM dnia 2003-09-09 01:44:29 ]
  
 
Z przednmią szybą miałem podobny problem-była wymieniana i to w warunkach domowych (krzywo wklejoine uszczelki) - efekt był taki, że przeciekała a na górze zaczęła wyłazić rdza. Zdjąłem więc górną listwę (oryginalnie powinna trzymać się na zaczepach, u mnie ich funkcje pełnił głównie silikon) i wszystko dokładnie oczyściłem do gołej blachy. Na to dałem cortanin, potem corractive, w m-cu nierówności szpachlę a na wierzch szary podkład i lakier. Po tygodniu polerka i wklejanie listwy. Myślę, że wyszło całkiem ładnie
  
 
Można jeszcze stosować szpachle z włóknem aluminiowym, idealnie sie nakłada i są bardzo twarde i trwałe, można w nich spokojnie wiercić i gwintować otwory.

Oszybie jest chyba wadą wrodzoną tych samochodów u mnie tez sie pojawia
  
 
U mnie w zasadzie cale nadszybie to jedna wielka korozja, rdza jeszcze nie wyszla, ale podejzewam, ze blacha moze byc juz dziurawa. Sam raczej szyby sobie nie wytne a zapewne tylko przy wyciagnietej szybie mozna dokladnie oczyscic blache ze rdzy. Pozatym wydaje mi sie, ze taka gruntowna naprawa i tak wystarczy tylko na maks. dwa lata. Poprasze kumpla zeby zrobil mi zdjecia tej rdzy to wam pokaze jak to wyglada. Pozdrawiam.
  
 
KM
Wpadaj jutro na spota, obejrzymy i może co doradzimy.

Szczegóły w wątku o spotach w Wawie.
  
 
Nie wiem czy jutro bede mogl przyjechac, ale jakby co...to dokaldnie gdzie przy galerii? I rozumiem, ze o godz 19?
  
 
Cytat:
2003-09-09 13:34:52, KM pisze:
Nie wiem czy jutro bede mogl przyjechac, ale jakby co...to dokaldnie gdzie przy galerii? I rozumiem, ze o godz 19?



O 19.00 na samej górze, górny parking (6 piętro parkingów) na poziomie kin i restauracji.

Godzina jest traktowana jako "od" do 20.00, powinno się już zebrać spore grono, jako i drzewiej bywało