Gdzie wzmacniacz?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem wzmacniacz 2x50w pod moje helix dark blue 62.1 jest to Axton Impact C200x2 mam w zestawie kable - dość długie i tylko nie wim gdzie wepchnąć wzmacniacz. Mam pomysł żeby go włożyć w części centralnej, tam gdzie nogi, pod radiem tyle że bardzie w stronę silnika. Tam jest sporo miejsca i tam chyba dmuchawa dmucha powietrzem, albo zabiera z tamtąd powietrze. Myślałem też pod fotelem pasażera i ostatecznie w bagazniku. Co myślicie o tym pierwszym położeniu? Gdzie wy zamontowaliście wzmacniacz/cze?
  
 
Siema!
Ja tam zawsze miałem wzmak w bagazniku, nie ważne jakie ciągnął głośniki zawsze był w bagażniku... pod radiem będzie Ci tylko przeszkadzał a zimą bedzie się grzał jak włączysz ogrzewanie
  
 
Zasadniczo, jeżeli chcesz napędzać przedni zestaw, to można wzmaka wsadzić tam gdzie piszesz (zdaje się ze piszesz o miejscu pod deska, przed tunelem środkowym). Ogólnie, dobre miejsce, ale ja z zasady wzmak (prawie) zawsze w bagażniku. Jakiś czas wzmak mialem zamontowany na pionowej sciance za przednimi fotelami, pod siedziskiem kanapy, ale to mocno widoczne miejsce... Można też pod fotelami coś zmieścic. Ogólnie jednak ja osobiscie pakowałbym wzmaka do bagażnika.
  
 
Ja próbowałem różnych miejsc, najbardziej chciałem go upchnąć pod fotel pasażera ale ni jak mi się tam nie mieścił i nie chciałem żeby pasażerowie z tyłu go kopali. Ostatecznie trafił za nogi pasażera. Za schowkiem nad nogami pasażera z przodu.
  
 
ale chłopaki.... jeśli to ma napędzać tylko przód to jaki jest sens ciągnąć okablowanie do i z bagażnika? No może dla ładnego wyglądu, ale ten Axton choć to dobry wzmacniacz to wyglądem szału nie zrobi

Montowanie czegokolwiek pod deską z przodu jest delikatnie mówiąc ryzykowne, dlaczego? Ano chodzi o temperatury, oczywiście można go tam upchnąć i ekonomicznie byłoby to najlepsze rozwiązanie, tylko czy nie będzie się grzać? I należy pamiętać że te wzmacniacze mają delikatną sekcję zasilania, nie padają końcówki mocy tylko często właśnie posłuszeństwa odmawia przetwornica.

Tego Axtona MOŻNA upchnąć pod fotel pasażera, wejdzie tam na 200% bo takiego samego montowaliśmy w escorcie 3D właśnie w tym miejscu, montuje się go zupełnie bezinwazyjnie, nic nie trzeba przecinać, nawet otwory w wykładzinie można wykorzystać do przebicia się z kablami.
  
 
Ja mam dosyc mały MacAudio 4 kanalowy. WSsadzilem go pod fotel pasazera i jest git. Polozylem go w poprzek tak wiec nikt z tylu siedzacy mi go nie kopie. Byl tylko problem z tym ze nie bylo go bardzo jak umocowac bo przy ostrym hamowaniu wyskakiwal na przod. Ale i to ogarnolem.Poprzyklejalem tasme dwustronną na niego i przycisnolem do podlogi. jego niewielka masa, dywanik i dobra tasma zrobily swoje.Nie wiem po jaką cholere pchac wszystkie kable do bagaznika...
  
 
dziękuję za te pomysły. Mnie również się nie widzi ciągniecie kabli do bagażnika i z powrotem, im dłuższy kable tym większa utrata jakości jesli jest sens mówienia o jakości przy tym zestawie. Nie wiem czy grzeje sie ten wzmacniacz, w sumie nie ma żadnych radiatorów i tekich tam tylko zwykła obudowa. Chyba wstępnie włożę go za tunel środkowy tak jak pisze cashy pod siedzenia nie chcę bo w zimie często mam sporow wody na dywanikach a to napewno nie będzie sprzyjające środowisko.
Jeśłi macie jeszcze jakieś pomysły lub doświadczenia piszcie bez skrępowania.

P.S. Zastanawiałem się jeszcze nad włażeniem wzmaka jeszcze do komory silnika tam pod wycieraczki za wentylator zabezpieczyć go przed wodą i miał by luz. Tyle że nie wiem czy nie będzie zakłóceń od wentylatora.:/
  
 
Ja mam przykręcony do oparcia tylnej kanapy nic nie przeszkadza a lepiej ciepło oddaje...
  
 
u mnie jest akurat przymocowany na rzepy, rzep jest przyczepiony taśmą dwu stroną nie trzeba nic wiercić łatwo go wyciągnąć w razie potrzeby skorzystania z bagażnika a koszt nie przekroczył 5 zł
  
 
Wróciwszy do tematu, miałem wzmak pod siedzeniem pasażera, starszny szum miałem w głośnikach gdy wciskałem gaz szum się nasilał wraz z obrotami.
Dałem wzmacniacz do bagażnika, Kabel RCA podwójnie ekranowany i wszystko śmiga bez szumów.