Internet bezprzewodowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,

mam pytanie korzysta ktoś z was z internetu bezprzewodowego?
jeśli tak to z jakiego ile płacicie i ewentualnie czy możecie go polecić. Potrzebny mi jest internet do pracy, nie musi być oszałamiająca prędkość zależy mi żeby był w miarę stabilny, głównie (w 95%) będę korzystał w centrum Kielc. Potrzebny mi jest stały dostęp do maila i www, ściągać raczej nic nie będę. Zależy mi też aby był jak najtańszy, może być też jakaś taryfa dla firm. Próbowałem sprawdzić czy jest w zasięgu jakieś "darmowe" wifi, na zewnątrz łapie zasięg ale w środku przez mury niestety nie...
  
 
Od ładnych paru lat korzystam z internetu bezprzewodowego. W mojej okolicy ceny netto to;
512kb - 45 PLN
1M - 75 PLN
2M -119 PLN
Jestem na innych warunkach, więc płacę mniej niż symbolicznie za transfer 2M.
Oczywiście dużo zależy od usługodawcy, a jakość zależy od sprzętu, którym rozsyła internet w eterze. Mogą być różne konfiguracje korzystania z neta. Przykładowo masz przeglądanie internetu z wyższą prędkością niż zakontraktowałeś, a jak zaczynasz coś ściągać, ucina Ci prędkość do opłacanego limitu. Działać z pewnością działa bezproblemowo.
  
 
ja używam internetu Play na kartę z limitem pobierania danych
za doładowanie 30 pln jest 2Gb limit a za 50 pln 4Gb.Za modem służy mi SE C702.Net nie muli,hula ładnie a w centrum miasta nie będziesz miał problemów zarówno na zewnątrz jak i w budynku.
  
 
Play, limit 10GB, 40 PLN brutto
  
 
Orange, 60 zl / 1,5 GB limit, predkosc zalezna od tego jaki zlapiesz zasieg. Ja mam ciagle 3,6 - 7,2 MBs. Teraz jest juz za 40 zl pakiet chyba 1 badz 2 GB. Modemy za 1 zl. Ja mam 2 lata juz prawie i swietnie dziala.
  
 
ja miałem z ery... z modemem Hawai czy coś. Nie polecam limity starczały na tydzień żeby pooglądac troche strony itd. A miał to być dodatkowy internet... wynika to z tego że limity były mniejsze niż powinny, po czym prędkość spadała masakrycznie, stronik nawet nie dało się załączyć. Nie polecam.


Dobrym rozwiązaniem było by tak... Jeżeli mieszkasz nie daleko pracy to zakupić abo u jakiegoś usługodawcy internetu bezprzew. i wtedy dogdać sie, że używasz neta na kompie oraz poprzez telefon (wi-fi) i wtedy masz w okolicy (ok. 5 km ?) internet ze swojej sieci.

[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2010-08-28 21:16:22 ]
  
 
Cytat:
2010-08-28 21:14:32, VEndriuV pisze:
Dobrym rozwiązaniem było by tak... Jeżeli mieszkasz nie daleko pracy to zakupić abo u jakiegoś usługodawcy internetu bezprzew. i wtedy dogdać sie, że używasz neta na kompie oraz poprzez telefon (wi-fi) i wtedy masz w okolicy (ok. 5 km ?) internet ze swojej sieci. [ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2010-08-28 21:16:22 ]



to było by zajebiste rozwiązanie, nie wiedziałem o takiej możliwości ale widzę że trzeba sprawdzić z pod domu do pracy mam ok 6 km,

o necie z orange słyszałem dobre opinie i widzę że się potwierdzają

  
 
Cytat:
2010-08-28 18:03:08, krzychu_ch pisze:
Play, limit 10GB, 40 PLN brutto



w jaki sposób taka cena?

kiedyś sprawdzałem playa i za 10 gm ok 70 albo 80 zł, za 30 zł chyba 2 GB
  
 
Cytat:
2010-08-28 21:14:32, VEndriuV pisze:
ja miałem z ery... z modemem Hawai czy coś. Nie polecam limity starczały na tydzień żeby pooglądac troche strony itd. A miał to być dodatkowy internet... wynika to z tego że limity były mniejsze niż powinny, po czym prędkość spadała masakrycznie, stronik nawet nie dało się załączyć. Nie polecam. Dobrym rozwiązaniem było by tak... Jeżeli mieszkasz nie daleko pracy to zakupić abo u jakiegoś usługodawcy internetu bezprzew. i wtedy dogdać sie, że używasz neta na kompie oraz poprzez telefon (wi-fi) i wtedy masz w okolicy (ok. 5 km ?) internet ze swojej sieci. [ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2010-08-28 21:16:22 ]


Kurwa mać, zacznij wreszcie pisać po polsku, bo z tego bełkotu i miliona błędów nic się nie da zrozumieć. Jak to limity były mniejsze niż powinny? Jak sobie wyobrażasz WiFi na 5 km?

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
2010-08-28 23:19:53, Wiktor_ pisze:
w jaki sposób taka cena? kiedyś sprawdzałem playa i za 10 gm ok 70 albo 80 zł, za 30 zł chyba 2 GB



Ciągłość umowy.
Jak zaczynałem przygodę z Play to miałem 5GB za 40.
Po podpisaniu aneksu na kolejny rok mam teraz 10GB za 40.
  
 
poszukaj moze sobie jednak wczesniej mapy zasiegu na terenia miasta czy jest HSDP-a zebys sie nie obudzil z EDGE bo nauczysz sie cierpliwosci Mozesz popytac znajomych jesli maja w okolicy. Ja w Sosnowcu u tesciow na Kazimierzu (dzielnica) jako z bloki z plyty to lapalem EDGE, czasem GPRS. Na zewnatrz tez nie bylo lepiej. Teraz mieszkam na Juliuszu i ciagle HSDP-a i zero problemo. Tam mialem nawet problem z zalogowaniem sie do sieci, dostawalem komunikat ze wszystkie punkty dostepowe sa zajete.
  
 
jeżeli jest dobry router to jaki problem ? Ja u siebie mam ok. 4-5 i działa, wiadomo, na kompie lepszy zasięg, bo lepsza antena, lecz na telefonie także daje rade.
  
 
Na co dzień używam internetu Playa. Płacę 45 zł miesięcznie i limit jest 5 GB. Zastrzeżenia jakie mi się nasuwają to fakt, iż raz na jakiś czas lubi się rozłączyć z powodu braku zasięgu. Poza tym to chodzi dość przyzwoicie jak na internet bezprzewodowy. Porównanie mam z blue connectem z Ery i Play jest na plus
  
 
Tak odświeżę.
Ja korzystam i z Ery i Pleja.
Era wygląda gorzej do Pleja pod względem zasięgu w mieszkaniu.
Z Plejem idę do klopa gdzie nie ma okien i mam internet. Z Erą muszę najczęściej na długim kablu za okno wystawiać.
Era jest ojca i na szczęście korzystam z niej sporadycznie jak wyczerpie limit na Pleju i wolniej net chodzi.
mam coś koło 5 GB.
  
 
Ja również już drugi rok śmigam na PLAYu i jestem zadowolony (5GB-45zł) Limit wystarcza mi akurat. Raz zdarzyło mi się, ze 3 dni czekałem na przywrócenie prędkości, a za drugim razem czekałem 15 minut bo od północy miałem nowy limit Płacę 45zł bo co rok biorę nowy modem. Jednak mam znajomego, który mieszka poza zasięgiem większości tego typu dostawców, nawet TP zerwała z nim umowę, ponieważ ze względu na zły stan przewodów nie byli w stanie zapewnić mu stabilnego łącza. Zastanawiam się, co mogłoby go uratować? Tym bardziej, że ma on firmę, a w niej 5 komputerów. Obeżnie śmiga na orange, ale tego nie można nazwać swobodnym dostępem do internetu...
  
 
Cytat:
2011-02-09 00:36:11, virus25 pisze:
Jednak mam znajomego, który mieszka poza zasięgiem większości tego typu dostawców, nawet TP zerwała z nim umowę, ponieważ ze względu na zły stan przewodów nie byli w stanie zapewnić mu stabilnego łącza.



Może próbować skorzystać z Netii, Multimo i kogoś tam jeszcze. Oczywiście nie musi się udać, ale różnie to bywa. Przykład brata - ma telefon z TP, chciał wziąć Neostradę to TP odpowiedziała, że się nie da. Zamówił Netię na kablach TP i się dało - i to 6 Mb na zadupiu świata. Tak, że TP sama nie wie co może i gdzie.
  
 
Cytat:
2011-02-09 11:36:28, piotr_ek pisze:
Może próbować skorzystać z Netii, Multimo i kogoś tam jeszcze. Oczywiście nie musi się udać, ale różnie to bywa. Przykład brata - ma telefon z TP, chciał wziąć Neostradę to TP odpowiedziała, że się nie da. Zamówił Netię na kablach TP i się dało - i to 6 Mb na zadupiu świata. Tak, że TP sama nie wie co może i gdzie.


Generalnie TP woli wydzierżawić łącze np Netii ażeby ta pieprzyła się ew z klientem jak coś nie podziała, a jak podziała to ani jeden ani drugi operator nie będzie w plecy
  
 
W kwestii dostępu do internetu na bezludziu, to dla ewidentnych przypadków kompletnej niemocy wszystkich ISP pozostaje jeszcze jedna możliwość.

Usługa internetu satelitarnego Toway.
Dostępność praktycznie w każdym miejscu.
Internet jest dwukierunkowy. 3,6 Mb/s. Więcej informacji oczywiście w google.

Działa to bardzo dobrze jednak są też pewne minusy.

- Zakup terminala ok 1300 zł.
- Instalacja terminala - ok 900 zł o ile zlecamy montaż firmie.
(samodzielnie raczej nie polecam).
- aktywacja usługi 120 zł,
- abonament miesięczny dla najmniejszego limitu danych - ok 100 zł miesięcznie.
- dość długie opóźnienia transferu - nie mające dużego wpływu na korzystanie z netu poza przypadkami kiedy się gra w sieci i konieczne są szybkie czasy reakcji.

Po wyczerpaniu limitu transferów można w razie potrzeby dokupić dodatkowy pakiet danych lub w każdej chwili zmienić opcję abonamentu w górę lub w dół.

Inną opcją z innego koszyka jest usługa Orange, dostępu w technologii CDMA.
Działa to z szybkością ok 1 Mb/s z limitem transferu 4 Gb miesięcznie.
Przy słabym zasięgu konieczna dodatkowa antenka za ok 100 zł.
Dużym plusem jest to że Orange daję specjalny modem który można normalnie podłączyć do sieci komputerowej z kilkoma komputerami a nie tylko jak w innych przypadkach modem usb.
Modem to MV510VR z wi-fi.

Obie wersje dostępu do internetu mam u siebie, więc technologie przetestowane w boju. Towaya mam w jednej lokalizacji, a Orange w dwóch.


[ wiadomość edytowana przez: DarSKG dnia 2011-02-24 22:51:59 ]
  
 
Cytat:
2011-02-22 20:57:13, Kula69 pisze:
Generalnie TP woli wydzierżawić łącze np Netii ażeby ta pieprzyła się ew z klientem jak coś nie podziała, a jak podziała to ani jeden ani drugi operator nie będzie w plecy



Ale TP chce mieć nowych użykowników. Kiedyś było tak,że po złożeniu zamówienia, jeśli się okazało ,że jest BMT to wysyłano list,że "przykro Nam". Obecnie jest nowy projekt. Jeśli znaleźć 6 osób w danej lokalizacji to najprawdopodobniej założą nowe łącza. Projekt jest krótkotrwały - do 31.03.2011, trzeba zobaczyć najpierw jaki odzew jest. Sama osobiście teraz uczestniczę w zbieraniu chętnych i ich mam Wbrew powszechnym opiniom TP wraca do łask i jest coraz więcej chętnych na łącze, neostradę czy neostradę+tv. Dużą rolę odegrały reklamy Serca i Rozumu


Wracając do tematu internetu bezprzewodowego, Orange jak i inni operatorzy nie wszędzie mają zasięg i dobrze jest wziąć sobie na próbę. W Orange jest Free czy tak jak DarSKG pisze CDMA - dobra alternatywa w miejscach gdzie zwykły mobilny nie działa.

Jak ktoś ma jakieś pytania to może do mnie napisać barbara.krempel@centertel.pl

[ wiadomość edytowana przez: basis dnia 2011-02-25 01:56:48 ]
  
 
Cytat:
2011-02-25 01:53:56, basis pisze:
Wbrew powszechnym opiniom TP wraca do łask i jest coraz więcej chętnych na łącze, neostradę czy neostradę+tv.



Przecież TP zawsze było w łasce, a usługi konkurentów na liniach TP początkowo spowodowały gwałtowny spadek cen dostępu do Internetu, a następnie wyższe prędkości w tych samych cenach i możliwość przedłużania umów w jeszcze korzystniejszych cenach co nigdy w TP nie było możliwe. Przykładowo kiedyś (orientacyjnie) za 50 zł było 512 Mb, teraz za te same 50 zł można mieć 2 Mb. Gdyby nie BSA to 512 Mb by teraz z 80 zł kosztowało.