LPG do poldka 1.4 - najmniejsza starta mocy????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat malo tunigowy ale czy ktos moze mi powiedziec jaka instalację II generacji najlepiej założyć, czyli jaka marka samej instalacji i jaki komputer (podobno sa rozne) zeby jak najlepiej latał??Ja wiem ze on niedużo pali ale duzo jezdze i przyzwyczailem sie do gazu.Dzieki i pozdrawiam wlascicieli fso.
 
 
Nie wiem czy marka spowoduje że jeden jeździ lepiej drugi gorzej. Na pewno muisz założyć instalację do auta z wtryskiem wielopunktowym i teraz jaka marka ?
Ja u siebie mam LOVATO (mam gaźnik) ale w drugim mam BEDINI (wtrysk jednopunktowy) jeźdiz dużo gaz tam jest już od pięciu lat i jak na razie trzeba było tylko wymienić uszczelki i filterek. A straty mocy nie odcczułem trzeb atylko częściej ustawiać zawory niż na benzynie
  
 
Instalacja jak instalacja ale żeby tylko ludzie którzy zakładają nic nie spieprzyli. Jeżeli instalacja jest dobrze wyregulowana to straty mocy są niewielkie, śmiem twierdzić że seryjny silnik poldka chodzi płynniej na gazie.
  
 
U ojca na 1.5 gaźnik chodzi lepiej niż bena... levato, Corsa 1.2 96 nie ma szans do 130...
u brachola na 1.6 Bedini też dobrze wymiata...,na 2 a piszczy, bmw316 89 ma problem....!!!
a to wszycho na gazie!!!
pozdrawiam
 
 
jakość jazdy nie zależy od marki, bo wszystkie są identyczne!!! No a jeśli chodzi o jakość jazdy to faktycznie w niektórych modelach poloneza silniki chodzą lepiej na gazie, ale z tego co wiem to nie w 1.4 !!! Z tego co wiem to LOVATO dobrze chula No a przypadkiem w 1.4 nie ma hydraulicznej regulacji zaworów!
  
 
Acha i jeszcze jedno jak założysz gaz II generacji to napewno będziesz zadowolony, raczej nie będzie mowy o stracie mocy!!! Tyle że to odpowiednio sobie kosztuje
  
 
Cytat:
2003-09-11 11:13:25, michasmaniak pisze:
Instalacja jak instalacja ale żeby tylko ludzie którzy zakładają nic nie spieprzyli. Jeżeli instalacja jest dobrze wyregulowana to straty mocy są niewielkie, śmiem twierdzić że seryjny silnik poldka chodzi płynniej na gazie.

duzo zalezy od wykonawcy,nie warto sie skusic na niska cene,lepiej zaplacic wiecej i miec zrobione lepiej(polonez 1.6 gli inst brc Fabryczna fso 250tys i chula)
  
 
Dzieki za info.Okazuje sie jednak ze montuja rozne komputery,czasami wcale nie od producenta instalacji - tez sie zdziwilem.Mechanik mnie namawial na drozsza instalacje z komputerem który mozna progrmowac (np.temp przełaczenia i cos jeszcze),nie wiem czy mnie wkreca czy naprawde jest roznica.
 
 
Jeżeli mozna przprogramowywać to w sumie bajka można podnosić dynamike itd. auta to tak jakbys chipował Instalacje gazową Jednak nic na ten temat nie słyszałem