2107 2.0 DOHC Pawła

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, wkońcu jest - łada 2107, początkowo miałem upatrzoną seryjną 1.3, ale otrzymałem propozycję takiej. No i się zdecydowałem

parę fotek z garażu







Ładzianka rok stała nie używana więc muszę obudzić ją do życia. Potrzebuję również gaźnik gdyż poprzedni właściciel musiał oddać znajomemu. Chcę tymczasowo wsadzic z kanta/poldka 1.5 ($).

Z tego co już zdążyłem obejrzeć to podłoga do gruntownej konserwacji, rozrusznik się przywiesza, i jakieś drobnostki.

Auto już jest dość przygotowane do rajdowania - szpera 100%, klatka wg zał. J, kubełki, pasy 4p., hydrołapa, spręzyny bodajże z żuka, haltpasy na na moście.
Silnik i skrzynia z fiacika 132, a pompka paliwa z mitasubiszi

Najwazniejsze że silnik pali i to od strzała - paliwko w kolektor


Jakie plany ? zedrzeć te kolorowe folie, zderzaki out, grill na czorno

W miarę postępów foty

Pozdro !
  
 

fajna baza na mocne autko!
super.

tylko zastanowiła mnie szpera 100%. Nie ma takich do Lady.
Chyba chłopaki po prostu zaspawali tylny most, a to nie jest dobre rozwiązanie.
  
 
no tzw e-szpera czyli zaspawany przyda się do głebszych poślizgów na zime najwyżej wrzuce most zwykły z drugiej łady.

Dzisiaj zdemontowałem rozrusznik, poczyściłem obudowe i bendix pomalowałem

Też mechanizm zmiany biegów został zdjęty w celu obejrzenia
  
 
Co do szpery to wielu znajomych, którzy amatorsko bawią się driftem jeździ na zaspawanych mostach i większość nie ma problemów. To tez zależy kto robi taką szperę. Może się rozpaść po jednym dniu, ale może też wytrzymać długo. Wiadomo, takie coś wpływa na jazdę, a dodatkowo auto gorzej skręca. No i bezpieczniej jest kupić oryginalną. Mimo to tragedii żadnej nie ma.

A co do Łady to była przez pewien czas na allegro Dokładnie, dobra baza, ale zedrzyj te folie No i hydraulik jest
  
 
gratuluję zakupu
folie rauss, choć ta przednia szyba wygląda dość Ładnie
jeden koleś na innym forum ma zaspawaną szperę w legacy, mówi, że tylko na parkingu w centrum handlowym trudno zaparkować

powodzenia w dopasowywaniu pod siebie !
  
 
Noo fajna ładziana . Klatka wygląda na pierwszy rzut oka też całkiem fajnie . Z 2 litrówką i szperą 100% pewnie będzie ładnie bokami sadzić .
  
 
Folie zacząłem już zdzierać, ale poki co ważniejsze rzeczy robie - m.in

taka błahostka jak ustawienie fotela pod siebie - musiałem szyny wyjać i nowe otwory powiercić, bo poprzedni użytkownik miał dłuższe nogi

Jutro posiedzie całe popołudnie w garażu także poskładam i wmontuje odmalowany i poczyszczony rozrusznik, wybierak, zespół wajchy od spodu, no i coś tam sie jeszcze porobi
  
 
fajna, będzie nieźle latać
  
 
kurka wodna, nie mam skąd dorwać aparatu :/ jutro postaram się o jakieś foto-aktualności...

Bo na dzień dzisiejszy łada jest granatowa, bez naklejek

pod maską już siedzi tymczasowy gaźnik z poloneza 1.6 87konnego, i zmodyfikowana pucha filtra powietrza

Zakupiłem również oliwke castrol magnatec 10W40, ale filtra oleju nie zdążyłem w sobote kupić. Nie orientuje sie ktoś z czego będzie pasował do 2.0 dohc ? Może ktoś napisze zanim zczytam ze starego filtra oznaczenie

  
 
filtr oleju pasuje standardowo z poldka, jest taki sam generalnie, niektorzy producenci z resztą tak go podają w katalogu
  
 
Silnik chodzi, odpala od strzała na gaźniku z poldka Trzeba tylko troszke podregulować go. Nawet kawałek sie przejechałem, fajna sprawa . Ale ja nie jestem w stanie kontynuować teggo hobby teraz, nie mam kasy na studia i dwa samochody :/

Czy byłby ktoś chętny kupić łade ? Za dobrą cene.
  
 
Czyli za jaką ?

Wrzuć fotki jak ona teraz wygląda.
  
 
jedyne zdjęcie aktualne jakie posiadam to to:


widać na nim moją drugą łade - seryjną 1.3
  
 
Clopie po co sprzedajesz, jak już musisz to sprzedaj tą 1.3 .
A poza tym to nie rozumiem, czemu przejechałeś się tylko chwilkę, a nie pojeździłeś coś dłużej, kupiłeś auto, czekałeś długo żeby zaczęło jezdzić, teraz sprzedajesz i nawet nie masz ochoty trochę nim pojeździć póki jeszcze jest Twoje ?
  
 
Paweł, coś długo się tą Ładą nie nacieszyłeś. Przecież dopiero co kupiłeś.
  
 
a sam nie wiem, mam problemy :/ ale jak sie przespałem z tym, to kurde przecierz zawsze chciałem miec takie coś jako hobby, udało sie kupiłem okazyjnie i terazmiałbym to sprzedać ? :/

musze sie wstrzymac z jakimiś działaniami nad ładą bo trzeba spłacić długi :/ a na uczelnie czymś musze jeździć (1.3)
  
 
To czemu nie sprzedasz 1.3 ?
  
 
tak aktualnie wygląda rajdówka czyli biednie


w sumie to nic konretnego nie zrobiłem - wyjałem alternator, chłodnice zrobiłem małę usuwanie najwiekszej rdzy - spod akuma i okolic. Alternator rozebrałem poczyściłem i złożyłem.


a oto mój dupowóz




czyli 1.3 którą miałem kupić najpierw, ale że mi sie trafiła okazja z rajdówką, to głupio było nie skorzystać


jutro wolne także, porobie jakieś foty, myślę że rajdówki na zwenątrz garażu to powrzucam co nie co
  
 


  
 
Groźna ta rajdówka