[RS2000] przerywa na wysokich obrotach na LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, problem jest taki że przerywa na wysokich obrotach. tak od 3,5 do 6 tyś. Tak jak by nie palił na wszystkie gary z przerwami. sekunde jest, dwie nie ma.
Filtry wymienione i świece. Poprawa jest i to znaczna ale jeszcze nie do końca rozwiązany problem.
Na benzynie nie ma tego problemu.
Filtry były wyjątkowo zasyfione.
  
 
Ja podobne cuda miałem jak miałem przebicie na kablach, na benzynie było ok a na gazie przerywało
  
 
tez to mialem. jak jeszcze gaz byl w rsie. u mnie winne byly cewki. na benie bylo ok, a na gazie dawalo w kosc.
  
 
cewki-świeczki-kable.
No postoju też, czy tylko podczas jazdy?
  
 
na postoju też przerywa ale wcześniej też przerywał na wolnych ale normalnie jeździł.
Posprawdzałem czujniki i po wyczyszczeniu czujnika VSS poprawiła się praca silnika ale dalej przerywa. Owy czujnik był cały zaolejony i w syfie.
Wczoraj wieczorem chciałem założyć cewkę z 1.6 ale okazało się że kabel tuż przy podłączeniu do kostki jednej z cewek jest ułamany i przerwany. Przylutowałem drugą kostkę ale muszę poszukać z VW passata który ma grubsze kable bo ta kostka ma za cienkie. Jak ruszam kablem to przerywa mimo że przylutowany jest. Nowa instalacja zrobiona była rok temu.
W nocy zobaczyłem że na dwóch kablach WN RSowych strzelają iskry ale rzadko.
Odpowiedź na razie sam sobie napisałem. Szukam nowych kabli do RSa a jak nic nie da to cewki.

Jeździć się da bo teraz znacznie lepiej reaguje na gaz ale jak gwałtownie przyspieszam to przerywa.

Świece wymieniłem na nowe miesiąc temu.
  
 
Nie chce nic mowic, u mnie winna byla uszczelka pod glowica, jak woda lala sie do cylindra to przerywal, ale to bylo widac po swieczkjach juz nawet po 100km - wymiana silnika pomogla

cewki sie odzywaja 1000-1500obr i powyzej 4000obr bo wtedy czestotliwosc ich dzialania jest najwyższa i moga sie gubic, chociaz to nie jest regula. najlepiej podjechac pod sprawnego RSa 3 min i juz wiesz co go boli poki co 80pln na kable nie zaluj. Jak zaplon nie pomoize to mozliw3e ze reduktor juz nie ogarnia..