[Elektryczne szyby]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zakupłem już w Zomisie (dzięki Janio) elektryczne szybki i nie wiem teraz jak będzie z montażem. Teraz jak mam jeszcze wszystko na korbkę to chodzi to strasznie ciężko (szczególnie od strony pasażera, bo tam jest dość rzadko otwierana). Powiedzcie, czy zanim montowaliście ten zestaw elektryczny, to czy szyby na korbkę chodziły Wam lekko? Jeśli nie, to jak sobie z tym poradziliście?
Zamkając szybę nie urwę korbki, ale idzie to strasznie ciężko, choć szyby się nie klinują, nie idą skośnie. Jak to wyregulować? Dodam, że smarowanie przekładni i prowadnic prawie niec nie dało

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2008-03-15 23:57:53 ]
[ powód edycji: modyfikowałem tytuł ]
  
 
u mnie przed założeniem elektrycznych podnośników szyby chodziły dość ciężko ,ale po zamontowaniu i dobrej regulacji pracują bardzo dobrze, nie czuć aby chodziły ciężko .jestem z nich zadowolony.
  
 
Ja wiem tyle, że mój powiedzmy znajomy elektryk mówił mi, że do elektryków trzeba wymienic prowadnice gdyż te do tego typu rzeczy się niestety nie nadają.
Jak zamawiałem auto to elektryki kosztowały 1500 PLN wiec odpuściłem. On założy mi za 1000. TEŻ DUŻO.
  
 
ten elektryk niezbyt się zna polonezie ,zestaw elektrycznych podnośników szyb zawiera już prowadnice ,są one zintegrowane z silnikiem i przekładnią ,po prostu wyciąga się stare podnośniki i w ich miejsce montuje się nowe , drobna korekcja ustawienia i po kłopocie .nie wiem skad ta cena 1000zł, chyba ma taką marże.
  
 
Ja mam taki sam problem:

Z prawej bzyk na dół i do góry

Ale z lewej WRRRRRRRRRR

I dlaczego? Nasmariwane jest wszystko i regulowane. Mam taki problem jak kolega koredek - ie klinują się a jednak do góry idzie jak żółw. Dlaczego? Kto wie

  
 
na poczatku tez mi tak chodzily , ale juz teraz po kilku miesiacach chodza normalnie ... czyzby sie rozchodzily ? :>

Sprobuj jeszcze jakos poustawiac szybe i mechanizm w drzwiach , moze cos sie blokuje o cos , tak tez mialem na poczatku
  
 
ja też mam bzyk w góre i bzyk w dół , ale jak z kablami pod maske polece na razie poprostu nie założyłem przełączników

może będe miał do opchnięcia el szybki przód ze 132 (mam jeden komplet luzem ) ale nie wiem czy one do DFa podejdą - podejdą ??

Sprawa ma się tak , mam w drzwiach el szybki , założone razem z drzwiami , wyprowadzone kable z bezpiecznkami , i mam też orginalne przełączniki ... i co dalej ?? chodzi o 132 , (auto , drzwi el szybki , przełączniki)

Czy ktoś wie jak je podłączyć ?? z dzwi idą dwa kable , przełącznik ma 6 wyjść ?? w dwuch rzędach , patrząc od lewej:
bez oznaczeń , A - przerwa B
C - przerwa D , bez oznaczeń

I , A ----------- B
C ----------- D , I
i co do czego podpiąć , mase mam wyprowadzoną , zasilanie z pod stacyjki też , jak łącze sobie te od drzwi z tymi co mam z auta to sybka bzzzy w dół , zamieniam i bzzz w góre , ale jak to połączyć na tym przełączniku

może ktoś z was wie
sorki za kopiowanie posta , ale u nas niewiele aut ma el szybki , więc może tu ktoś wie
  
 
Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem el. szyb w PF125p. Trochę mnie to kosztowało zdrowia ale sobie poradziłem. Mam szyby w których zamiast isniejacej korbki zakłada się wieloklin napędzany ślimakiem z silniczka. Jak to założyłem to całe drzwi chodziły i trzeszczały a szyba ledwie szła do góry. okazało sie że linka była za luźno. Nallepiej jest wymienić od razu cały mechanizm napędu szyby (kosztowało mnie to chyba 35 zł) bo po kilku latach pracy linka po prostu wyciąga się. Zeby poprawić suwanie sie szyby wtryskiwałem w te filcowe prowadnice WD 40 ale to niewiele pomagało. Dopiero potraktowanie ich smarem ulżyło sprawie. Generalnie musisz uważać przy zakładaniu bo silnik z tą przekładnią ma dużo większą moc niż ręka i jak Ci się linka zatnie to możesz ją po prostu urwać i zostaniesz jak ja kiedyś z otwartym oknem (Uwaga! Dzieje się to tylko podczas padającego deszczu lub bardzo niskich - ujemnych - temperatur )
  
 
WITAM CZY W KAZDYM SKLEPIE MOTORYZACYJNYM MOGE DOSTAC SILOWNIKI DO EL. SZYB? JELI TAK TO CZY Z KAZDYCH SILOWNIKOW MOGE SKOZYSTAC CZYLI NP FORD I INNE TYPY SANOCHODOW I EWENTUALNIE W JAKICH GRANICACH OPIERA SIE KOSZT SILOWNIKA NA PRZEDNIE SZYBY DO POLONEZA OK DZIEKI
  
 
zomis w dalszym Ciągu posiada siłowniki do polda.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Temat elektrycznych szybek wraca . Dzisiaj na giełdzie w Miedzianej Górze widziałem mechanizmy od Cieniasa. Nowe 2 szt. 140 zł plus 120 zł za komplet przewodów i przełączników. Cały komplet używanych 100 zł. Bardzo podobne na oko do oryginałów poloneza. Gość który tym handlował mówił że widział zamontowane w Malcu i Polonezie. W związku z tym pytanie. Czy ktoś z klubowiczów próbował je przeszczepić do Poldka?
  
 
ale nikt jeszcze nie napisał co zrobić aby szybki chodziły lekko bez jakichś zgrzytów itp
Pozdrawiam
  
 
Jak miałem poloneza 97 rok i szybki elektryczne zaczeły wolniej chodzić to powymieniałem orginalne przewody na grubsze i wszystko działało super. Na orginalnych są za duze straty prądu, poza tym nie było przekazników, wszystkim sterowały przełączniki ale same przewody załatwiły sprawę.
  
 
kurde, a do df'a ktos zakladal szybki elektryczne? moze polonezowski modyfikował.?
  
 
ja w swoim mam elektryczne szybki silniczki sa od fiata argenty tak przynajmniej mowil mi kumpel od ktorego je kupilem. Tutaj jest fotka jak to wyglada. moze ktos pozna ten mechanizm od czego on jest? jak widac szyby sa od lady nie wiem jak by to wygladalo z orginalnymi o dfa ale mysle ze dalo by rade tez je zalozyc. pozdr
  
 
ja mam od poldka roboty z dopasowaniem troche jest
  
 
Witam! Ma ktoś moze schemat eletrycznych szyb w Polonezie Atu+, bo przednia prawa szyba nie chce mi sie otworzyc i nie wiem czy to jest spowodowany. pozdrawiam
  
 
Zamień przyciski i zobacz co się stanie, jak będzie działać silnik tzn. ze skopał ci się przycisk, jak nie to podaj zasilanie 12V bezpośrednio na silnik i zobacz czy działa, nie ma różnicy gdzie plus a gdzie minus, jak nie działa tzn ze silnik.
  
 
sluchajcie pomozcie mi jeszcze w takiej sprawie. szyba nie dziala kiedy naciskam przycisk zeby ja opuscic to przygasa mi swiatlo wewnatrz samochodu, podobnie mam z radiem jak wlacze glosniej to miga mi wyswietlacz, ale jak wlacze silnik to wsio dobrze z radiem. pozdr
  
 
Albo słaby aku, albo brak gdzies masy, albo masz gdzieś zwarcie. No zostaje jeszcze słabe ładowanie co moze byc przyczyną słabego aku.