Problemy z silnikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie.
Mam problem z silnikiem - tuż po odpaleniu, przy zimnym silniku i obecnej temperaturze na zewnątrz (ok. +10 st. C) samochód nie ma mocy na 1. i 2. biegu, przez co nie chce jechać pomimo wciskania gazu do podłogi. Dopiero po nagrzaniu sytuacja się poprawia.

Po drugie po nagrzaniu i dłuższej jeździe również traci moc, spadają obroty i pozostawiony na postoju silnik gaśnie.

Czy spotkaliście się z takimi objawami? Co może być tego przyczyną? Gaźnik był ustawiany.

Pozdrawiam wszystkich
  
 
Ciekawe jaki jest wydatek pompy paliwa. Może daje ledwo co?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Sprawdź tak jak kolega napisał wydatek pompy i czy mimośród pompy się nie starł, ewentualnie co jest częsta przyczyna w silniku 903 ściera się krzywka wałka która napędza mimośród pompy paliwa. Po drugie sprawdź układ zapłonowy czy wszystko jest jak należy, po trzecie trzeba by jeszcze dokładnie sprawdzić gaźnik, może jest zatkany i czy membrana pompki przyspieszenia jest ok. Pamiętam jeszcze jedna sytuacje kolega miał podobnie jak Ty w 126 bis starł mu się wałek rozrządu z początku zanim zaczęło się psuć stopniowo odczuwał pogorszenie w pracy silnika, w końcu do tego stopnia, że w ogóle nie odpalił. Pozdrawiam
  
 
wymieniałeś może olej w silniku ??
  
 
Czy krzywka do pompy jest do kupienia? Czy to taki sam element jak w CC 900?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Zadzwoń pod numer 22 872 00 00. To człowie znający odpowiedź na Twoje pytanie