DOHC a jazda na gazie ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak się mają silniki DOHC, a konkretnie głowice do jazdy na gazie? W jaki sposób określić czy sie nadają ? Może po jakiś symbolach albo numerach, albo po latach produkcji ?

  
 
Mój dohc,który był w borewiczu(2.0 ze 132) przez 8 lat jeździł na gazie a przez 2 lata nie widział u poprzedniego właściciela ani kropli benzyny.Po kilku drobnych modach jak kanały,kolektory zgrane z głową itp wypluł 111km i 190nm więc chyba gaz nie zabija tych silników Zresztą teraz Stalin upala ten silnik gdzieś w Lublinie
  
 
co do mocy to nie ma problemu, chodzi mi tylko czy gniazda zaworowe wytrzymują i czy były one utwardzane w tych silnikach?
  
 
Cytat:
2011-01-10 11:04:43, Tailgunner pisze:
co do mocy to nie ma problemu, chodzi mi tylko czy gniazda zaworowe wytrzymują i czy były one utwardzane w tych silnikach?


wytrzymują , ale reg. kjs i innych kręciołków zdaje się nie dopuszcza lpg ...
  
 
Ja na gazie zrobiłem jakieś 140 tysi i z głowica nic się nie działo, a co do dopuszczania w kręciołach to chyba zależy gdzie, bo znam imprezy na których da radę z gazem.
  
 
Nie wszystkie DOHCe miały utwardzane gniazda. Generalnie najlepiej znać numer głowicy i można się w sieci doszukać.
  
 
Cytat:
Generalnie najlepiej znać numer głowicy i można się w sieci doszukać.



może jakaś podpowiedź gdzie ?