Duplikaty poświadczeń zbiorników LPG - ku przestrodze.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!
W ubiegłym roku dokonując przeglądu technicznego diagnosta zażądał dokumentów na zbiornik LPG. Dałem mu cały komplet jaki posiadałem od zakładu montującego instalację. Powiedział, że to nie to bo ma być osobny kwit na butlę. W końcu podbił przegląd, ale powiedział, że kolejnego mi już nie da bez kwitu. W związku ze zbliżającym się terminem przeglądu zacząłem interesować się wyrobieniem dokumentu, gdyż nie miałem zielonego pojęcia do kogo zwrócić się z problemem. Zadzwoniłem więc do pobliskiego zakładu zajmującego się instalkami. Bez problemu skłonni byli wystawić ów dokument za bagatela 200 zeta!!! Przerażony ceną zadzwoniłem do zakładu w Jabłonnej gdzie była instalacja zamontowana. Tam zaśpiewali o połowę mniej czyli 100 zł. W tym momencie zrozumiałem, że jest tu jakiś wałek. Zacząłem buszować po internecie i co się okazało? Duplikaty poświadczeń zbiorników LPG wystawia Transportowy Dozór Techniczny dla producentów tychże zbiorników. Już bez zbędnych pośredników złożyłem stosowny wniosek do TDT zapłaciłem (uwaga!) 49,95 zł i oczekuję na dokument w poczuciu zadowolenia, że nie dałem nabić się w butlę złodziejom, kombinatorom i innej maści 5kurwy5ynom, którzy tylko patrzą jak człowieka oszwabić i naciąć na kasę.
Jeżeli komuś brakuje poświadczenia na butlę lpg to niech wali bezpośrednio do Transportowego Dozoru Technicznego w swoim rejonie.

[ wiadomość edytowana przez: mariusz_u dnia 2011-01-20 16:27:18 ]
  
 
było już wałkowane
  
 
witam. to jeżeli nie mam żadnych papierów od gazu to nie przejdzie mi przeglądu?pytanie bo w sierpniu kupiłem esperaka na gazie i poprzedni właściciel był taki rozgarnięty że nic nie mniał od gazu
  
 
Musisz mieć gaz wbity w dowód i ważną homologację na butlę. Inaczej przeglądu nie przejdzie (chyba że ktoś przymknie oko).
  
 
Cytat:
TDT zapłaciłem (uwaga!) 49,95 zł i oczekuję na dokument w poczuciu zadowolenia, że nie dałem nabić się w butlę złodziejom, kombinatorom i innej maści 5kurwy5ynom, którzy tylko patrzą jak człowieka oszwabić i naciąć na kasę. Jeżeli komuś brakuje poświadczenia na butlę lpg to niech wali bezpośrednio do Transportowego Dozoru Technicznego w swoim rejonie. [ wiadomość edytowana przez: mariusz_u dnia 2011-01-20 16:27:18 ]



Co się dziwisz, za wiedzę się płaci... Myślisz, że Ci za frajer załatwią, to nie Caritas...

Pita też możesz wypełnić sam albo zlecić do jakiegoś biura rachunkowego, to też Cię bulserwuje?
  
 
właśnie w dowodzie mam wbity gaz ale reszty dokumentów nie mam wcześniej z innymi nie miałem problemu bo miałem papiery (na gaz oczywiście).na przeglądach albo dałem a jak nie to czytał z tabliczki na butli i nie było problemów i mi się wydaje że powinno to wystarczyć a jak nie to upss problem
  
 
Czasami odczytują z tabliczki, ale tylko ci, którym się chce
  
 
Cytat:
2011-01-20 16:24:14, mariusz_u pisze:
W związku ze zbliżającym się terminem przeglądu zacząłem interesować się wyrobieniem dokumentu, gdyż nie miałem zielonego pojęcia do kogo zwrócić się z problemem. Zadzwoniłem więc do pobliskiego zakładu zajmującego się instalkami. Bez problemu skłonni byli wystawić ów dokument za bagatela 200 zeta!!! Przerażony ceną zadzwoniłem do zakładu w Jabłonnej gdzie była instalacja zamontowana. Tam zaśpiewali o połowę mniej czyli 100 zł. W tym momencie zrozumiałem, że jest tu jakiś wałek. Zacząłem buszować po internecie i co się okazało? Duplikaty poświadczeń zbiorników LPG wystawia Transportowy Dozór Techniczny dla producentów tychże zbiorników. Już bez zbędnych pośredników złożyłem stosowny wniosek do TDT zapłaciłem (uwaga!) 49,95 zł i oczekuję na dokument w poczuciu zadowolenia, że nie dałem nabić się w butlę złodziejom, kombinatorom i innej maści 5kurwy5ynom, którzy tylko patrzą jak człowieka oszwabić i naciąć na kasę.



Nic nie wspomniałeś czy po prostu mimo ważności butli zaginął dokument homologacji czy po prostu skończyła się ważność butli.
W pierwszym przypadku (ja taki miałem) zadzwoniłem właśnie do producenta butli a konkretnie do firmy Stako, podałem numer butli i poprosiłem o wydanie duplikatu świadectwa. Nie było z tym, żadnego problemu koszt całkowity 30 zł i kilka dni czekania
Jeśli chodzi o drugi przypadek wtedy trzeba zrobić badanie i koszty w tym przypadku są znacznie wyższe.
  
 
Cytat:
2011-01-20 19:39:51, maniekespero pisze:
właśnie w dowodzie mam wbity gaz ale reszty dokumentów nie mam wcześniej z innymi nie miałem problemu bo miałem papiery (na gaz oczywiście).na przeglądach albo dałem a jak nie to czytał z tabliczki na butli i nie było problemów i mi się wydaje że powinno to wystarczyć a jak nie to upss problem


Teraz nie wystarczy wiec albo dzwoń do sprzedawcy auta albo zmien butle na nową z papierami
  
 
W listopadzie mialem podobny przypadek i tak jak kol. Slawek mialem wazne butle ale nie mialem papieru. Zadzwonilem do Stako (producenta mojej butli) i w pare dni mi przyszlo. Kwota ok 30 zl.
  
 
Cytat:
2011-01-20 19:38:57, Michal-500 pisze:
Co się dziwisz, za wiedzę się płaci... Myślisz, że Ci za frajer załatwią, to nie Caritas... Pita też możesz wypełnić sam albo zlecić do jakiegoś biura rachunkowego, to też Cię bulserwuje?


Nie myl ch...ja z palcem. PIT mogę sam wykonać natomiast dokumentu na zbiornik nie mogę sobie sam wystawić tylko upoważniony podmiot więc gdzie analogia?
Wiem, że to nie Caritas, ale trzeba mieć jakiś umiar w naliczaniu opłaty w tym przypadku tylko za przepuszczenie kwitów dalej... 200 zł za dokument gdzie 500 zł kosztuje nowa butla z montażem. To typowo polskie podejście - zerżnąć frajera na kasę. Widocznie pasuje Ci to, bo chyba sam jesteś takim cwaniakiem. Mamy całą rzeszę różnej maści nieuczciwych specjalistów, którzy tylko kasować potrafią wydumane kwoty - patrz program "Usterka". Po to są m.in. takie fora, żeby nie dać się oszukać i dlatego zamieściłem post ku przestrodze, żeby uchronić innych przed złodziejami.
Cytat:
2011-01-21 08:15:25, slawek_p pisze:
Nic nie wspomniałeś czy po prostu mimo ważności butli zaginął dokument homologacji czy po prostu skończyła się ważność butli.


Co do pytania, to moja butla jest ważna do 2015 roku. Dokument homologacji mam, ale na przeglądzie zażądali duplikatu poświadczenia badania odbiorczego zbiornika LPG stanowiącego wyposażenie pojazdu samochodowego. Ten dokument producentom zbiorników wystawia właśnie Transportowy Dozór Techniczny po uprzednim przebadaniu zbiornika. Nie wystawia go sam sobie producent, bo nie miałoby to nic wspólnego z dozorem, a bardziej z fikcją. Producent mojego zbiornika Bormech umieścił nawet na swojej stronie www żeby w sprawie wystawienia dokumentu zwracać się bezpośrednio do TDT.
Mój kwit wystawił gdański TDT, gdyż producent znajduje się w Ustce, ale byłem na stronie warszawskiego TDT i cena ta sama urzędowo ustalona.
Być może teraz gdy wymagają na przeglądzie monterzy instalacji od razu wydają wraz ze zbiornikiem, ale wcześniej nie i dlatego nie miałem.
Badanie odbiorcze przeprowadzane jest u producenta przez inspektora TDT i producent zapewne też jest w jego posiadaniu i może wystawić duplikat, ale Bormech widocznie nie chce sobie dupy zawracać wystawianiem dokumentów i dlatego odsyła do TDT.





[ wiadomość edytowana przez: mariusz_u dnia 2011-01-23 21:11:37 ]
  
 
Cytat:
2011-01-23 20:56:11, mariusz_u pisze:
To typowo polskie podejście



Jestem Polakiem. nie obrażaj mnie.

Pozdr.
  
 
Czyżbyś był cwaniaczkiem, który tylko patrzy jak wydymać drugiego? Chyba nie, więc nie masz się co obrażać i możesz spać spokojnie. Moje słowa kierowane są do takich właśnie osób.
  
 
Cytat:
2011-01-23 23:19:06, mariusz_u pisze:
Być może teraz gdy wymagają na przeglądzie monterzy instalacji od razu wydają wraz ze zbiornikiem, ale wcześniej nie i dlatego nie miałem.
Badanie odbiorcze przeprowadzane jest u producenta przez inspektora TDT i producent zapewne też jest w jego posiadaniu i może wystawić duplikat, ale Bormech widocznie nie chce sobie dupy zawracać wystawianiem dokumentów i dlatego odsyła do TDT.


Jak zakładałem gaz do poloneza to w 2002r to dostałem papier homolagacji instalki , fv i kwit na butle na 10 lat, więc te kwiti musiały być wydawane przez warsztat przynajmniej ja dostałem do butli Stako
  
 
wszystko na temat Duplikaty poświadczeń zbiorników LPG
  
 
To jest dokładnie ta droga którą podążyłem