Banalne pytanie ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
moj pierwszy samochod wiec prosze o wyrozumialosc

mam radio ktore nie jest podlaczone , domyslam sie ze koles za nim mi sprzedal wyjal sprawne radio i wlozyl to ktore mam teraz ( prawdopodobnie zepsute ) Czytam sobie o tym jak podloczyc radio i niby wszystko sie zgadza tzn mam 2 kostki i kabel od anteny . Jedna kostka to zasialnie radia, druga to glosniki ( tak przeczytalem ) Mam tylko taki problem ( na razie zajmuje sie tylko zasilaniem glosniki potem ) Kostka zasilania ktora wychodzi z samochodu ma 5 kabli w roznych kolorach . Radio polaczone jest kostka z okablowaniem ktore konczy sie rowniez kostka , ktora powinna laczyc sie z ta samochodowa , tylko ze o ile na okablowaniu radia sa na kabelkach nazwy ( 5 kabelkow jednolite kolory ) to na kabelkach samochodwych ( pasiaki ) nie ma nic , wiec jak zatem to polaczyc ? A moze to nie ma znaczenia ? wazne zeby kabelek laczyl sie z kabelkiem ? I drugie pytanie jak sprawdzic czy kabelki samochodowe sa sprawne ? Chyba ze to oczywiste

Tak jak napisalem wczesniej dopiero sie ucze ;d
  
 
podjedz do kędzierzyna To ci podłącze

a tak serio to miernik albo chociaz zarowka w łape i szukasz zasilania.
  
 
Albo najbanalniej.... podłącz swoje radio do innego samochodu, albo inne radio które wiesz ze jest sprawne podłacz do swojego samochodu ;p i bedziesz wszystko wiedzial ;P
  
 
czarny lub brąz to masa. Czerwony i żółty to plus. Żółty jest po stacyjce, a czerwony to stały plus. Czasami są zamieniana (stąd dodatkowe złączki na tych kablach. Luknij też sobie tutaj:
KLIK
  
 
Ale proponuję też właściwie nazwać wątek, bo niewiele mówi...a i odpowiedzi może będzie więcej...
  
 
Banalna prośba. Zanim zaczniesz pisać, poczytaj regulamin kategorii...