Hertz HSK 165mm Jaka moc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie na jednej aukcji jest na glosniku 250w a dtugie 200w choc na pydelku winieje wartos 250w. Wiec jak to jest ? Czy w sklasie HSK sa jeszcze przedziały na moc?
  
 
Tak czy siak bez wzmacniacza nie startuj do nich.
  
 
nie pytalem sie o wzmacniacz tylko o glosniki? twoja wiadomosc nic nie wniosla do tematu a ja chce sie dowiedziec jak to jest z tymi glosnikami.
  
 
Cytat:
2011-02-03 18:49:29, Seba pisze:
Tak czy siak bez wzmacniacza nie startuj do nich.



a miby dlaczego?
  
 
Cytat:
2011-02-03 19:22:32, CKsrv pisze:
a miby dlaczego?



Bo bez wzmacniacza nic sie z nich nie wyciagnie.
  
 
nie od dzis wiadomo ze Hertz'e lubia prad. Ale jak to jest z tymi mocami ze jedne maja 200w a drugie 250w?
  
 
szkoly troche dla was
nie chce mi sie klepac.

http://www.muzyka-tech.pl/porady_i_wskazowki/podstawy_naglasniania_moc_glosnikow_i_zestawow_glosnikowych
  
 
brak zrozumienia ehh
  
 
Cytat:
2011-02-03 19:46:28, CKsrv pisze:
szkoly troche dla was nie chce mi sie klepac. http://www.muzyka-tech.pl/porady_i_wskazowki/podstawy_naglasniania_moc_glosnikow_i_zestawow_glosnikowych



To Ty sobie poczytaj, poszujaj w necie jeszcze wiecej czystej teorii bys mogl ja innym wciskac, a my sie zajmiemy praktyka. A jesli sie nie zgadzasz z tym co napisalem nizej to chlopie,czytaj,czytaj i raz jeszcze czytaj.


Risse89 - a nie jest to cos zwiazane z np starszy lub nowszy wypust tej serii ?? Moze ktos ma na magazynach stare zapasy ktore byly slabsze lub roznily sie tweterem ktory jest podawany jako skladowa mocy zestawu i stad wychodza roznice??
  
 
Cytat:
2011-02-03 20:08:53, Seba pisze:
Risse89 - a nie jest to cos zwiazane z np starszy lub nowszy wypust tej serii ?? Moze ktos ma na magazynach stare zapasy ktore byly slabsze lub roznily sie tweterem ktory jest podawany jako skladowa mocy zestawu i stad wychodza roznice??



zrobiłem małe dochodzenie na stronie producenta

zestaw HSK-165.4 250W (Peak) 125W (Continuous Power)
w tym zestawie jest podany woofer HV165 i tweeter HT25.
I tutaj całe zamieszanie, producent ma w ofercie dwa wofery o oznaczeniu HV165L 200W/100W i HV165XL 250W/125W, niestety nie podają który z nich powinien być w tym zestawie.
W serii HSK-165.3 na zdjęciach widziałem woofer o mocy 200W ale mimo to często sprzedawcy podają, że zestaw jest 250W/125W

i teraz sam mam problem czy kupować HSK-165.3 za 300zł czy nowy model z serii ESK-165 za 450zł
  
 
HSK-165.3 za 300zł
  
 
Cytat:
2011-02-18 19:09:30, CKsrv pisze:
HSK-165.3 za 300zł



też tak pomyślałem

przed momentem je rozpakowałem i nie mogę się doczekać montażu
  
 
montuj koniecznie i jakis bitumin jakis zapodaj.
  
 
250W z głośnika 6,5" zawsze jak coś takiego widzę to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera A jeśli tak jest na prawdę, to znakomicie świadczy o sprawności przetwornika ... ale ja się w ogóle nie znam - u mnie w bagażniku jeździ 15" głośnik JBL o mocy zaledwie 150W RMS. Te 2 Hertz'e mają razem 0,5 kW !!!! aż się boje co by było jakby mój subik miał taką moc A dla "nie-klientów" media markt'u - kupujcie 1 kW zestawy audio do samochodu, a jakby ktoś znalazł 2 kW to będzie jeszcze lepszy zakup.

Panowie teraz bez żartów - jeśli chcecie kupić dobre audio to opcja "mocy" jest jedną z ostatnich na które powinniście zwracać uwagę. Zaraz po kolorze magnesu. Efektywność, pasmo przenoszenia, impedancja, sposób i wymagania montażu - na to trzeba zwracać uwagę.

PS - sugerując się mocą "naklejkową" tego zestawu - 2x250Wtrzeba wziąć pod uwagę, że żeby zagrało to optymalnie to trzeba by podłączyć do tego piec ok 2x300W. Zastanawiam się, co na to głośnik
  
 
te 250W to pewnie sucha dana, RMS będzie duużo mniej...
  
 
250W to jest moc chwilowa, którą głośnik może osiągnąć przez ulamek sekundy, producent określił moc ciągłej pracy na 125W
nie wiem jak to się ma do mocy określonej RMS...

Ja kupiłem głośniki HSK-165.3, które opisane są: 200W mocy chwilowej i 100W mocy ciągłej. Napędzane będą wzmacniaczem STEG QM 105.4 o mocy 4X105W dwa kanały idą na skrzynkę i dwa na Hertze. Tweetery chce wsadzić w słupki, wygłuszyć drzwi i bagażnik. Nie wiem jaki będzie efekt ale myślę, że się nie zawiodę

Montaż poczeka na cieplejsze dni.