Lantra 96 szary dym z tłumika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,
Proszę o pomoc, kupiłem dwa dni temu LANTRĘ KOMBI 1.6. Generalnie auto sprowadzone i czekam jeszcze na papiery. Sprzedawca powiedział mi że było robione coś z głowicą, jednak jak się okazuje chyba nie zrobili wszystkiego jak należy. Wymieniłem świece ponieważ chodził trochę nierówno znajomy mechanik stwierdził że już dawno tak wyjechanych nie widział. Po wymianie świec silnik pracuje inaczej -POPRAWNIE, RÓWNO. Na nowych świecach samochód pochodził 1,5 godz. na wolnych obrotach, przez ten cały czas wydobywał się szarawy dym z tłumika. wykręciłem świece były czarne tak jakby brał olej.
Dodam jeszcze że przy dodawaniu gazu chmura dymu zwiększa się
Czy można to jakoś zdiagnozować? Od czego zacząć. Znajomy mechanik powiedział mi że mam tak jeździć i obserwować czy ubywa oleju albo płynu bo na tym etapie nic nie da się powiedzieć.
  
 
szary - to bym stawial na plyn chlodniczy ale to rzeczywiscie trzeba troche pojezdzic aby wiedziec na pewno
  
 
Jak to auto było sprawdzane skoro siwy dym mu wali z rury? Myślę że padakę kupiłeś nie auto. Po pierwsze to mechanik powinien sprawdzić ciśnienie sprężania w cylindrach i ew. przeprowadzić próbę olejową. Dało by Ci to jakiś pogląd jak bardzo zarżnięty masz silnik.