Osłony przegubów zewnętrznych - zamienniki czy oryginały?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć!

Na ostatnim przeglądzie rejestracyjnym mojej Corsy C 1.2 16V (końcówka 2003, po liftingu) dowiedziałem się, że wymienić muszę osłony przegubów zewnętrznych przy obydwu kołach.

Szukałem takich osłon na Allegro oraz w sklepach internetowych i widzę, że ceny zaczynają się od 10 zł sztuka (najtańsze zamienniki), a kończą na 160 zł sztuka (oryginalne w sklepie internetowym). Domyślam się, że oryginały w ASO są jeszcze droższe.

Czytając informacje na wielu forach internetowych dowiedziałem się, że kupno zamiennika w wielu modelach samochodów jest złym rozwiązaniem.
Wg niektórych użytkowników kupuje się osłonę-zamiennik za 20-30 zł, a ona niszczy się po paru tygodniach - w konsekwencji i tak trzeba później zapłacić 5-10 razy więcej za oryginalną osłonę, który sprawnie funkcjonować będzie latami.
Dodatkowo płaci się wtedy za kolejną wymianę, która wg różnych źródeł kosztuje od 50 do 100 zł za wymianę jednej osłony.
Rzecz w tym, że nie znalazłem żadnych informacji dotyczących Opla Corsy (ani żadnego pokrewnego modelu) - więc może z Oplem nie jest tak źle i zamienniki służą równie długo, co oryginały?
Zaskakująca jest przy tym niemalże zerowa oferta sprzedaży oryginałów na Allegro - wychodziłoby na to, że nikt ich nie kupuje - a skoro nikt ich nie kupuje, to może po prostu nie ma sensu ich kupować i sprzedawane na Allegro zamienniki są lepszym rozwiązaniem?

Dlatego zadaję pytanie do Was - doświadczonych użytkowników - czy w Corsie C 1.2 również lepiej zainwestować w oryginały, bo są znacznie lepsze od zamienników, czy zamienniki będą w zupełności wystarczające? Jeśli zamienniki - polecacie konkretną firmę?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie, im bardziej szczegółowe - tym lepiej.

Kalkulacja jest prosta:
Oryginały : 2*160 + 20 przesyłka + 2*75 (uśredniając) wymiana = 490 zł
Zamienniki: 2*30 + 10 przesyłka + 2*75 wymiana = 220 zł
Warianty:
a ) kupiłem zamiennik i się sprawdził - płacę 220 zł i mam spokój
b ) kupiłem zamiennik i nie sprawdził się - płacę 220 zł, a potem 490 zł - razem 710 zł za wymianę głupich osłon z gumy ...
c ) kupiłem oryginał i się sprawdził - płacę 490 zł za wymianę głupich osłon z gumy.
Mam dylemat ...

Niestety sam nie wymienię osłon - nie mam ani możliwości (auto parkowane na ulicy), ani umiejętności (zerowy ze mnie mechanik) - nie chciałbym więc stracić wiele czasu na kombinowanie i coś ostatecznie zepsuć, wolę oddać auto do niedrogiego mechanika.

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam!

[ wiadomość edytowana przez: andrzej-123 dnia 2011-03-07 12:42:30 ]
  
 
Wprawdzie nikt nie odpisał na ten wątek, ale zrobiło to sporo osób na innych forach - napiszę więc dla osób, które może kiedyś poszukiwać będą podobnych wiadomości w archiwum - że wszyscy niemalże polecają firmowe zamienniki ... firmy Spidan, Lobro, Febi.
Rezygnuję z oryginałów i kupię coś tańszego - podobno te lepsze zamienniki nie sprawiają problemów..
Pozdrawiam,
  
 
tak jak napisałeś, najlepiej jest kupić zamienniki dobrych, markowych firm. nie ma sensu wydawać na oryginały bo jakość jest porównywalna. ja osobiście polecam Febi Bilstein i Lemfordera, oferuja je wiele sklepow internetowych (np. iParts) czy na allegro.

inna sprawa ze nie mozna oszczedzac za wszelka cene, bo z eksploatowania chinskich podrobek nic dobrego wyjsc nie moze

[ wiadomość edytowana przez: Staszek1980 dnia 2011-04-07 13:06:18 ]